Jak właściwie odsysa się … wodę?

Na pewno nie przy użyciu „zwykłego” odkurzacza przemysłowego, ponieważ zasysany materiał jest w 100% płynny. Potrzebna jest zatem większa moc ssania.

Zawsze mobilny – również w wodzie

Do tego zadania firma Ruwac stworzyła odkurzacze wodne z serii WSP. Mocny silnik tej serii dostarcza (w zależności od wyposażenia) co najmniej 1,2 kW. Koła „balonowe” zapewniają duży prześwit, optymalną mobilność i łatwość obsługi nawet wtedy, gdy poziom wody na podłodze sięga kilku centymetrów.

Zintegrowana pompa zapewnia przy tym rozmaite możliwości zastosowania, ponieważ w zdecydowanej większości przypadków woda nie gromadzi się w odkurzaczu, lecz zostaje bezpośrednio odpompowana lub przepompowana dalej. Pojemnik zbiorczy pełni zatem rolę stacji pośredniej.

Po osiągnięciu maksymalnego poziomu napełnienia odkurzacza podczas eksploatacji, silnik ssania wyłącza się automatycznie. Z kolei w kombinowanym trybie ssania/pompowania odkurzacz może w sposób ciągły pochłaniać i odpompowywać wodę.

Pompę odkurzaczy wodnych można wyjąć i łatwo wyczyścić. Podstawowa zasada lekkiego czyszczenia dotyczy również zanieczyszczeń szczątkowych, które osadzają się na dnie zbiornika. Naciśnięcie dźwigni umożliwia dobry dostęp do dna i sprawne usunięcie zanieczyszczeń.

Nie tylko dla straży pożarnej

Ten typ konstrukcji odkurzacza cieszy się dużą popularnością wśród strażaków i innych służb zarządzania kryzysowego, a także znajduje zastosowanie w wielu zakładach przemysłowych. Nadaje się on nie tylko do pochłaniania wody, lecz również do innych rodzajów płynów, np. cieczy chłodząco-smarujących lub do opróżniania kąpieli czyszczących i innych w produkcji przemysłowej.

Więcej informacji dotyczących serii WSP znajduje się TUTAJ.