Nowość w katalogu Ruwac: kompaktowy odkurzacz przemysłowy dużej mocy R13

Z napędem bezpośrednim, minimalną zajmowaną powierzchnią i systemem Longopac®: najważniejszą cechę nowej serii odkurzaczy widać już na pierwszy rzut oka: model R13 zajmuje minimalną powierzchnię 500 x 600 mm.

Najważniejszą cechę nowej serii odkurzaczy widać już na pierwszy rzut oka: model R13 zajmuje minimalną powierzchnię 500 x 600 mm. Dzięki temu zmieści się on również w wąskich przestrzeniach, można go zintegrować praktycznie wszędzie, a w razie potrzeby wykorzystać do zastosowań mobilnych.

Wysoka moc, niski poziom obciążenia hałasem

Pozostałe cechy konstrukcyjne modelu R13 odkryjemy dopiero podczas eksploatacji odkurzacza lub po zapoznaniu się z kartą danych – weźmy dla przykładu niezwykle mocny napęd. W podwoziu odkurzacza znajduje się dmuchawa bocznokanałowa 3 kW z bezpośrednim napędem trójfazowym, który nadaje się również do zintegrowanych w proces produkcyjnym zastosowań w maszynach i urządzeniach. Kombinacja filtra workowego i opcjonalnego filtra do usuwania zapylenia szczątkowego (klasa pyłu M/H) gwarantuje wysoki stopień czystości powietrza odlotowego. Oczyszczanie może odbywać się ręcznie lub elektrycznie.

Mimo wysokiej mocy na kompaktowej przestrzeni konstrukcyjnej model R13 pracuje bardzo cicho, generując hałas na poziomie 64 dB(A) – niewątpliwy plus z punktu widzenia pracowników przebywających w sąsiedztwie odkurzacza. Do komfortu osoby obsługującej przyczynia się również prosta utylizacja zassanego materiału. W tym przypadku konstruktorzy z firmy Ruwac zdecydowali się na opatentowany system Longopac® z rękawem bezkońcowym. Gdy rękaw jest pełny, zostaje podwójnie przewiązany na górnym końcu przy pomocy opaski kablowej. Następnie użytkownik przecina rękaw i wyjmuje zamknięty odcinek. Zamknięty koniec rękawa zostaje dociągnięty i można rozpocząć nowy proces utylizacji. W praktyce odbywa się to nie tylko bardzo szybko (standardowo 30 sekund) i w trakcie bieżącej eksploatacji, lecz również bezpyłowo i higienicznie, ponieważ pył zostaje zamknięty bezpośrednio w rękawie.

Odkryj produkt

Przemyślany design

Model R13 wyróżnia się również pod względem designu. Całkowicie zamknięta konstrukcja o gładkich powierzchniach zapobiega osiadaniu pyłu na odkurzaczu. Z uwagi na to, że modele R13 marki Ruwac powstają z uwzględnieniem specyfikacji klienta, są one dostępne we wszystkich kolorach z palety RAL. Ponadto, z uwagi na fakt, że trwała powłoka proszkowa jest materiałem przewodzącym, nowy odkurzacz nadaje się również do użytku w strefach rozładowań elektrostatycznych (ESD).

Dzięki takiemu profilowi właściwości model R13 powiększa rodzinę odkurzaczy przemysłowych Ruwac o serię bardzo kompaktowych i mocnych urządzeń do zastosowań półmobilnych lub stacjonarnych, które można wykorzystać w zależności od potrzeb lub do eksploatacji „na długich dystansach”. Komfort obsługi zapewnia sterowanie za pośrednictwem menu z wyświetlaczem TFT. Warto również nadmienić, że szeroki wachlarz akcesoriów pasuje również do nowej serii.