Zdjęcie Sebastiana Jendrny'ego, kierownika działu dystrybucji Ruwac

Wywiad z S. Jendrny: Trzy pytania i odpowiedzi dotyczące stanu techniki (odsysania)

Gdzie jest obecnie obszar największych wyzwań, jeśli chodzi o technikę odsysania?

SJ: To rzecz jasna indywidualność wymagań oraz prędkość, z jaką obecnie zmieniają się procesy produkcji. Coś, co dobrze funkcjonuje u jednego użytkownika, niekoniecznie sprawdzi się u innego. Tam, gdzie jeszcze wczoraj uzyskiwano dobre rezultaty, jutro konieczne będzie stworzenie nowego rozwiązania, ponieważ zmienił się materiał lub ilość. W tym przypadku liczy się elastyczność, która dotyczy zarówno producenta odkurzaczy, użytkownika, jak i samych instalacji. Dlatego nasze urządzenia mają konstrukcję modułową.

Jakie są typowe błędy popełniane przy wyborze systemu odsysania? Jak ich uniknąć?

SJ: Złożoność procesu polegającego na znalezieniu optymalnego systemu odsysania jest często niedoceniana. O jaki materiał odsysany chodzi? Jakie ma on właściwości fizyczne? W jakim otoczeniu stoi odkurzacz? Z jakiego otoczenia materiał jest odsysany? To tylko kilka pytań, na które trzeba sobie odpowiedzieć, podejmując decyzję o wyborze urządzenia. Najlepszym sposobem na uniknięcie błędów jest skorzystanie z rad kompetentnych ekspertów.

Jakie trendy dostrzega Pan w problematyce odsysania?

SJ: Potrzeba elastyczności, a także ciągłego wsparcia ze strony fachowców w dalszym ciągu rośnie. Nie wystarczy już sprzedać odkurzacz przemysłowy lub zainstalować instalację odsysającą i pozostawić z nią użytkownika samego. Dla klienta ważne jest, aby mieć zapewnione dobre i regularne wsparcie. Zaczyna się ono już od indywidualnego doradztwa przy sprzedaży poprzez instruktaż pod kątem użytkownika, a kończy na profesjonalnym, regularnym wsparciu serwisowym.

Dziękujemy!

Cały artykuł (z fachowym komentarzem firmy Ruwac na temat instalacji odsysających do lakierów proszkowych) można przeczytać na stronie internetowej magazynu „Schüttgut”.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do