Gdy szkodniki znikają w odkurzaczu

To prawdziwa plaga. Korowódki dębówki objadają całe drzewa z liści i są bardzo nieprzyjemne dla ludzi, ponieważ trujące włoski larw parzą niczym pokrzywa. Dlatego konieczne jest zamykanie całych lasów i parków.

Szkodniki można zwalczać chemicznie. Stowarzyszenia działające na rzecz ochrony przyrody nie akceptują jednak takich metod, ponieważ trucizna zabija również inne zwierzęta (gąsienice) lub im szkodzi (ptaki). Bardziej przyjazne dla środowiska jest rozwiązanie, które opracowała firma Ruwac:

Larwy i ich gniazda zostają wessane przy użyciu odkurzacza, który został stworzony specjalnie w tym celu.

Główna różnica w porównaniu z konwencjonalnymi odkurzaczami przemysłowymi polega na tym, że pojemnik utylizacyjny o pojemności 140 litrów zostaje spalony po użyciu. Nie ma innego sposobu na unieszkodliwienie larw z ich drobnymi, parzącymi włoskami.

Po wessaniu larw przez odkurzacz do pojemnika na odpady następuje przejście powietrza przez filtr klasy pyłu H. W ten sposób zagwarantowane jest stuprocentowe usunięcie wszystkich substancji organicznych bez ryzyka wyrządzenia szkód pożytecznym organizmom. Długi wąż ssawny zapewnia warunki do pracy na większy dystans.

Nawet jeżeli dana metoda zwalczania szkodników wydaje się być nietypowa – stanowi ona prawdziwą, skuteczną i ekologiczną alternatywę dla „chemicznej maczugi” i wypalania gniazd z larwami.

Więcej informacji –> 

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do