Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pigmenty farb w zakładach Axalta

Silnie barwiące pigmenty – odsysane do czysta

Klient: Axalta
Materiał odsysany: Pigmenty, surowce do produkcji lakierów
Branża: Chemia
Odkurzacz: Kompaktowy mobilny odkurzacz DS 1220 M do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu (strefa 22)

Axalta należy do światowych liderów w dziedzinie lakierowania samochodów. Statystycznie rzecz biorąc, co drugi samochód w Europie jeździ z co najmniej jedną warstwą lakieru produkcji Axalta. W zakładzie w Wuppertalu ok. 2000 pracowników produkuje wysokogatunkowe lakiery ciekłe i powłoki.

Zadanie

Ze względu na elastyczność dodawanie pigmentów do produkcji lakierów elektrozanurzeniowych odbywa się ręcznie, z worków typu big bag. Stanowisko robocze musi być regularnie czyszczone, tj. pigmenty należy odsysać. Poza tym przy każdej zmianie produktu, czytaj zmianie koloru, należy dokładnie czyścić z pozostałości wnętrze linii transportowej. Należy przy tum pamiętać, że częściowo organiczne pigmenty w formie proszku mogą być wybuchowe.

Rozwiązanie

Odkurzacz Ruwac DS 1220 M (strefa 22) – wyposażony w różne dysze i inne akcesoria – można stosować zarówno do „normalnego” czyszczenia, jak i do czyszczenia wnętrza linii transportowej.

Do decydujących kryteriów przy zakupie należy konstrukcja zorientowana całkowicie na ochronę przeciwwybuchową, wygodna obsługa i wysoki stopień niezawodności odkurzacza. Plusem z punktu widzenia firmy Axalta jest też własny serwis Ruwac dostępny na miejscu.

Chemia

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pigmenty farb w zakładach Axalta

Axalta

Czyszczenie stanowiska roboczego do dozowania pigmentów w produkcji lakieru do powlekania metodą elektrozanurzeniową

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2521, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, z workami typu big bag odsysa dodatki woskowe w firmie Clariant w Gersthofen.

Clariant

W produkcji mikronizowanych dodatków woskowych centralna instalacja wyciągowa z filtrami z powłoką PTFE zapewnia czystość i żądany rozkład wielkości ziaren dodatków.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2520, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, z silosem i workami big bag odsysa pyły z makrolonu, powstające w firmie Chemion w Uerdingen.

Chemion (DS z wanną wyłapującą)

Wanna wyłapująca i odkurzacz Ruwac: nie trzeba niczego więcej, aby zawrócić granulat PC do łańcucha transportowego podczas napełniania.

Odsysacz wiórów Ruwac SPS250 odsysa pyły z makrolonu, powstające w firmie Chemion w Uerdingen.

Chemion (SPS)

Podczas napełniania granulatem PC sprawdzają się odsysacze wiórów, opracowane właściwie do zupełnie innych celów.

Cichobieżny odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 2 w Evonik Chemiepark w Marl.

Evonik Catalysts Chemiepark

Odkurzacze do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu stosowane w produkcji katalizatorów ze złożem stałym zapewniają czystość zarówno przy maszynach produkcyjnych, jak i w ich otoczeniu.

Evonik

Producent materiałów chemicznych do wytwarzania addytywnego usuwa „odkurzaczem uniwersalnym” Ruwac pozostałości proszku z podłogi i instalacji produkcyjnych.

Odkurzacz Ruwac DS64000 odsysa pyły z kosmetyków, powstające w firmie L´Oreal w Karlsruhe.

L´Oreal

Stacjonarna instalacja wyciągowa zapewnia bezpyłowe dozowanie składników do zbiornika mieszalnego w produkcji kosmetyków.

Odkurzacz wodny Ruwac WSP200 zasysa wodę w zakładowej straży pożarnej w Roche Diagnostics w Mannheim.

Roche Diagnostics

Dwa odkurzacze wodne w wersji pożarniczej są do dyspozycji w sytuacjach, gdy zakładowa straż pożarna w zakładzie producenta leków i odczynników diagnostycznych musi zebrać rozlane ciecze albo wypompować ciecz ze studzienek.

Vestolit

Odkurzacz do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu odsysa granulaty PCV, komponenty i różne dodatki do tworzyw sztucznych w zakładzie pilotażowym wiodącego na rynku producenta tworzyw sztucznych

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do