Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2520, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, z silosem i workami big bag odsysa pyły z makrolonu, powstające w firmie Chemion w Uerdingen.

Unikanie marnotrawstwa podczas napełniania granulatem poliwęglanowym

Klient: Chemion
Materiał odsysany: Granulat poliwęglanowy (PC)
Branża: Chemia
Odkurzacz: Ruwac DS 2520 L-B1 z separatorem wstępnym i workiem big bag

Chemion zajął w dziedzinie logistyki chemicznej silną pozycję specjalisty – m. in. w zakładach Chemiepark Krefeld-Uerdingen. W zakładach tych firma Covestro produkuje rocznie ok. 250 000 ton różnych typów makrolonu®. Poliwęglan ten stosuje się m. in. do produkcji płyt CD i DVD, modułów solarnych i konstrukcji dachowych. Na zlecenie Covestro firma Chemion wzięła na siebie składowanie, napełnianie i pakowanie. Do tego celu służy wyposażone w silosy centrum logistyczne, z prawie 80 silosami wysyłkowymi i mieszalnymi.

Zadanie

Podczas napełniania czy pakowania w worki dużych ilości PC nieuniknione jest przedostawanie się granulatu na posadzkę. Ponieważ kulki są małe, twarde i okrągłe, pracownicy mogą się na nich poślizgnąć. Dlatego granulat należy natychmiast zebrać. Użytkownik poszukiwał rozwiązania zbierania granulatu jeszcze zanim zetknie się on z posadzką, aby móc go skierować do ponownego wykorzystania. Unika się w ten sposób marnotrawstwa i poprawia wykorzystanie materiału.

Rozwiązanie

Pod instalacją napełniającą 900-kg worki zainstalowano wannę wyłapującą. Zbiera się w niej granulat, który spadałby obok pojemnika. Odkurzacz Ruwac typu DS 2520 L-B1 z separatorem wstępnym umożliwia zasysanie granulatu, dostającego się najpierw do zaprojektowanego przez Ruwac zgodnie ze specyfikacją klienta separatora wstępnego. Stąd może on, w razie potrzeby, zostać przesypany przed podajnik celkowy do worka big bag i skierowany do odpowiedniego silosu.

Chemia

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pigmenty farb w zakładach Axalta

Axalta

Czyszczenie stanowiska roboczego do dozowania pigmentów w produkcji lakieru do powlekania metodą elektrozanurzeniową

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2521, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, z workami typu big bag odsysa dodatki woskowe w firmie Clariant w Gersthofen.

Clariant

W produkcji mikronizowanych dodatków woskowych centralna instalacja wyciągowa z filtrami z powłoką PTFE zapewnia czystość i żądany rozkład wielkości ziaren dodatków.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2520, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, z silosem i workami big bag odsysa pyły z makrolonu, powstające w firmie Chemion w Uerdingen.

Chemion (DS z wanną wyłapującą)

Wanna wyłapująca i odkurzacz Ruwac: nie trzeba niczego więcej, aby zawrócić granulat PC do łańcucha transportowego podczas napełniania.

Odsysacz wiórów Ruwac SPS250 odsysa pyły z makrolonu, powstające w firmie Chemion w Uerdingen.

Chemion (SPS)

Podczas napełniania granulatem PC sprawdzają się odsysacze wiórów, opracowane właściwie do zupełnie innych celów.

Cichobieżny odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 2 w Evonik Chemiepark w Marl.

Evonik Catalysts Chemiepark

Odkurzacze do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu stosowane w produkcji katalizatorów ze złożem stałym zapewniają czystość zarówno przy maszynach produkcyjnych, jak i w ich otoczeniu.

Evonik

Producent materiałów chemicznych do wytwarzania addytywnego usuwa „odkurzaczem uniwersalnym” Ruwac pozostałości proszku z podłogi i instalacji produkcyjnych.

Odkurzacz Ruwac DS64000 odsysa pyły z kosmetyków, powstające w firmie L´Oreal w Karlsruhe.

L´Oreal

Stacjonarna instalacja wyciągowa zapewnia bezpyłowe dozowanie składników do zbiornika mieszalnego w produkcji kosmetyków.

Odkurzacz wodny Ruwac WSP200 zasysa wodę w zakładowej straży pożarnej w Roche Diagnostics w Mannheim.

Roche Diagnostics

Dwa odkurzacze wodne w wersji pożarniczej są do dyspozycji w sytuacjach, gdy zakładowa straż pożarna w zakładzie producenta leków i odczynników diagnostycznych musi zebrać rozlane ciecze albo wypompować ciecz ze studzienek.

Vestolit

Odkurzacz do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu odsysa granulaty PCV, komponenty i różne dodatki do tworzyw sztucznych w zakładzie pilotażowym wiodącego na rynku producenta tworzyw sztucznych

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do