Czystość i bezpieczeństwo w produkcji dodatków

Klient: Evonik
Materiał odsysany: Dodatki
Branża: Chemia
Odkurzacz: Ruwac DS 1220 (z zabezpieczeniem przed wybuchem pyłów – strefa 22)

Evonik AG należy do największych na świecie producentów chemikaliów specjalnych. Przedsiębiorstwo produkuje w Essen m. in. silikony specjalne i związki organiczne, stosowane jako surowce, materiały pomocnicze i dodatki, m. in. w kosmetykach, tworzywach sztucznych i piankowych, a także w farbach i lakierach, optymalizując ich właściwości lub działanie.

Zadanie

Zarówno produkty końcowe, jak i wiele surowców emulsji silikonowych występuje w formie proszków. Dlatego różne instalacje przetwórcze musimy regularnie czyścić z pozostałości proszkowych. Do tego zadania poszukiwano wydajnego, kompaktowego i trwałego uniwersalnego odkurzacza przemysłowego.

Rozwiązanie

Odkurzacz typu DS 1220 umożliwia pracę również w warunkach braku miejsca, silnik trójfazowy zaprojektowano do pracy ciągłej. Za jego pomocą pracownicy czyszczą podłogę, instalacje produkcyjne i urządzenia napełniające. Szeroko zakrojony system filtrów (klasa M, przepuszczalność 0,1%) jest przy tym warunkiem ich długiej żywotności. W związku z tym, że pyły organiczne w połączeniu z tlenem z powietrza mogą tworzyć mieszaninę zapalną, firma Evonik wykorzystuje wersję DS 1220 zabezpieczoną przed wybuchem pyłów.

Chemia

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pigmenty farb w zakładach Axalta

Axalta

Czyszczenie stanowiska roboczego do dozowania pigmentów w produkcji lakieru do powlekania metodą elektrozanurzeniową

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2521, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, z workami typu big bag odsysa dodatki woskowe w firmie Clariant w Gersthofen.

Clariant

W produkcji mikronizowanych dodatków woskowych centralna instalacja wyciągowa z filtrami z powłoką PTFE zapewnia czystość i żądany rozkład wielkości ziaren dodatków.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2520, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, z silosem i workami big bag odsysa pyły z makrolonu, powstające w firmie Chemion w Uerdingen.

Chemion (DS z wanną wyłapującą)

Wanna wyłapująca i odkurzacz Ruwac: nie trzeba niczego więcej, aby zawrócić granulat PC do łańcucha transportowego podczas napełniania.

Odsysacz wiórów Ruwac SPS250 odsysa pyły z makrolonu, powstające w firmie Chemion w Uerdingen.

Chemion (SPS)

Podczas napełniania granulatem PC sprawdzają się odsysacze wiórów, opracowane właściwie do zupełnie innych celów.

Cichobieżny odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 2 w Evonik Chemiepark w Marl.

Evonik Catalysts Chemiepark

Odkurzacze do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu stosowane w produkcji katalizatorów ze złożem stałym zapewniają czystość zarówno przy maszynach produkcyjnych, jak i w ich otoczeniu.

Evonik

Producent materiałów chemicznych do wytwarzania addytywnego usuwa „odkurzaczem uniwersalnym” Ruwac pozostałości proszku z podłogi i instalacji produkcyjnych.

Odkurzacz Ruwac DS64000 odsysa pyły z kosmetyków, powstające w firmie L´Oreal w Karlsruhe.

L´Oreal

Stacjonarna instalacja wyciągowa zapewnia bezpyłowe dozowanie składników do zbiornika mieszalnego w produkcji kosmetyków.

Odkurzacz wodny Ruwac WSP200 zasysa wodę w zakładowej straży pożarnej w Roche Diagnostics w Mannheim.

Roche Diagnostics

Dwa odkurzacze wodne w wersji pożarniczej są do dyspozycji w sytuacjach, gdy zakładowa straż pożarna w zakładzie producenta leków i odczynników diagnostycznych musi zebrać rozlane ciecze albo wypompować ciecz ze studzienek.

Vestolit

Odkurzacz do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu odsysa granulaty PCV, komponenty i różne dodatki do tworzyw sztucznych w zakładzie pilotażowym wiodącego na rynku producenta tworzyw sztucznych

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do