Odkurzacz Ruwac DS64000 odsysa pyły z kosmetyków, powstające w firmie L´Oreal w Karlsruhe.

Bezpyłowe mieszanie kremów i lotionów

Klient: L´Oreal
Materiał odsysany: Dym z lutowania, pyły z płytek drukowanych
Branża: Chemia
Odkurzacz: Dwa odkurzacze Ruwac DS 64000 o „modułowej” konstrukcji z zewnętrznym agregatem napędowym

L´Oréal jest światowym liderem rynku kosmetyków i ma wiodącą pozycję również w Niemczech, osiągając roczny obrót ponad miliarda euro. Oprócz marki głównej L’Oréal Paris mają w tym swój udział inne znane marki, takie jak Biotherm, Essie, Kiehl´s i Lancôme. L´Oréal produkuje w Karlsruhe nowoczesne produkty do pielęgnacji włosów i skóry, zatrudniając ok. 400 pracowników.

Zadanie

Podczas dozowania składników kremów do zbiorników mieszalnych może nastąpić pylenie. W jednej z mieszalni L’Oreal zamontował stacjonarną instalację odsysającą, sięgającą za pomocą ramion odsysających do każdej mieszarki / każdego obszaru roboczego. Teraz w instalację odsysającą ma być wyposażany kolejny obszar produkcyjny.

Rozwiązanie

Ze względu na konieczność redundancji zastosowano dwa równoległe systemy filtrów modułowej serii DS 6 (do pracy w strefie 22 zagrożenia wybuchem pyłu) produkcji Ruwac z filtrami z wkładem klas M i H oraz czyszczeniem sprężonym powietrzem.

Odsysanie wykonano w formie konstrukcji „modułowej”. Filtry znajdują się w hali, agregat napędowy – na wolnym powietrzu. Oszczędza się w ten sposób miejsce i przyczynia się do ochrony przed hałasem. Inną zaletą instalacji z punktu widzenia użytkownika jest komfortowe opróżnianie pojemnika zbiorczego.

 

Chemia

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pigmenty farb w zakładach Axalta

Axalta

Czyszczenie stanowiska roboczego do dozowania pigmentów w produkcji lakieru do powlekania metodą elektrozanurzeniową

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2521, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, z workami typu big bag odsysa dodatki woskowe w firmie Clariant w Gersthofen.

Clariant

W produkcji mikronizowanych dodatków woskowych centralna instalacja wyciągowa z filtrami z powłoką PTFE zapewnia czystość i żądany rozkład wielkości ziaren dodatków.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2520, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, z silosem i workami big bag odsysa pyły z makrolonu, powstające w firmie Chemion w Uerdingen.

Chemion (DS z wanną wyłapującą)

Wanna wyłapująca i odkurzacz Ruwac: nie trzeba niczego więcej, aby zawrócić granulat PC do łańcucha transportowego podczas napełniania.

Odsysacz wiórów Ruwac SPS250 odsysa pyły z makrolonu, powstające w firmie Chemion w Uerdingen.

Chemion (SPS)

Podczas napełniania granulatem PC sprawdzają się odsysacze wiórów, opracowane właściwie do zupełnie innych celów.

Cichobieżny odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 2 w Evonik Chemiepark w Marl.

Evonik Catalysts Chemiepark

Odkurzacze do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu stosowane w produkcji katalizatorów ze złożem stałym zapewniają czystość zarówno przy maszynach produkcyjnych, jak i w ich otoczeniu.

Evonik

Producent materiałów chemicznych do wytwarzania addytywnego usuwa „odkurzaczem uniwersalnym” Ruwac pozostałości proszku z podłogi i instalacji produkcyjnych.

Odkurzacz Ruwac DS64000 odsysa pyły z kosmetyków, powstające w firmie L´Oreal w Karlsruhe.

L´Oreal

Stacjonarna instalacja wyciągowa zapewnia bezpyłowe dozowanie składników do zbiornika mieszalnego w produkcji kosmetyków.

Odkurzacz wodny Ruwac WSP200 zasysa wodę w zakładowej straży pożarnej w Roche Diagnostics w Mannheim.

Roche Diagnostics

Dwa odkurzacze wodne w wersji pożarniczej są do dyspozycji w sytuacjach, gdy zakładowa straż pożarna w zakładzie producenta leków i odczynników diagnostycznych musi zebrać rozlane ciecze albo wypompować ciecz ze studzienek.

Vestolit

Odkurzacz do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu odsysa granulaty PCV, komponenty i różne dodatki do tworzyw sztucznych w zakładzie pilotażowym wiodącego na rynku producenta tworzyw sztucznych

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do