Odkurzacz wodny Ruwac WSP200 zasysa wodę w zakładowej straży pożarnej w Roche Diagnostics w Mannheim.

Uniwersalny odkurzacz do materiałów niebezpiecznych dla zakładowej straży pożarnej

Klient: Roche Diagnostics
Materiał odsysany: Różne materiały niebezpieczne
Branża: Przemysł – ogólnie
Odkurzacz: „Odkurzacz wodny” WSP 2000 w wersji pożarniczej

Roche należy do czołowych firm farmaceutycznych. Ok. 8600 pracowników produkuje w Mannheim leki zwalczające raka oraz produkty dla diagnostyki – np. odczynniki ciekłe czy paski do kontroli poziomu cukru we krwi. Poza tym w Mannheim znajduje się duże centrum badawcze. O ochronę przeciwpożarową, jak również ochronę gleby i wód na miejscu dba własna zakładowa straż pożarna.

Zadanie

Gdy rozlewają się ciecze, zakładowa straż pożarna musi być na to przygotowana. W związku z tym, że w takim przypadku zachodzi konieczność obchodzenia się z różnymi mediami, a nawet z substancjami niebezpiecznymi, ważnym kryterium doboru wyposażenia jest elastyczność.

Rozwiązanie

Zakładowa straż pożarna Roche ma dwa „odkurzacze pożarnicze” produkcji Ruwac Industrie-Sauger GmbH. Oba odkurzacze typu WSP 2000 mogą pracować w dwóch trybach – odsysania i pompowania: materiał odsysany zbierany jest do 45-litrowego pojemnika albo zasysana ciecz przepompowywana jest np. do najbliższego przyłącza kanalizacyjnego.

Dzięki pojemnikowi z GFK (tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknami szklanymi) i pompie ze stali szlachetnej odkurzacze nadają się również do zasysania lub pompowania agresywnych mediów. Duże opony „balonowe” na kołach osi tylnej zapewniają mobilność, nawet po schodach jeździ się bez trudu. Roche stosuje „wersję pożarniczą” WSP 2000, umożliwiającą podłączenie węży zgodnych z normą pożarniczą.

WSP 2000 w wersji standardowej napotyka ograniczenia, gdy są potrzebne wysokie wydajności pompy – na przykład przy szybkim odpompowywaniu zalanych studzienek. Dlatego Roche złożył w firmie Ruwac zapytanie o to, czy znalazłby się odkurzacz wodny o szczególnie wysokiej wydajności ssania. Inżynierowie z Ruwac skonstruowali w odpowiedzi na to odkurzacz WSP 2000 z dwiema pompami i 100-litrowym pojemnikiem. Wydajność pompowania przy wysokości podnoszenia 1 m wynosi 2 x 18 m3/h, maksymalna wysokość podnoszenia to ok. 9 m, na godzinę można pompować do 4800 l powietrza. Aby dostosować wydajność do rzeczywistego zapotrzebowania, pompy można włączać pojedynczo. Ponadto w urządzeniu tym umieszczono przyłącza do odpompowywania u dołu, zamiast u góry pojemnika. W ten sposób słup cieczy w pojemniku zwiększa wydajność pompowania. Jest to korzystne przede wszystkim podczas uruchamiania pompy z pustym wężem – szczegół, który jeszcze bardziej poprawia wydajność urządzenia.

Chemia

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pigmenty farb w zakładach Axalta

Axalta

Czyszczenie stanowiska roboczego do dozowania pigmentów w produkcji lakieru do powlekania metodą elektrozanurzeniową

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2521, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, z workami typu big bag odsysa dodatki woskowe w firmie Clariant w Gersthofen.

Clariant

W produkcji mikronizowanych dodatków woskowych centralna instalacja wyciągowa z filtrami z powłoką PTFE zapewnia czystość i żądany rozkład wielkości ziaren dodatków.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2520, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, z silosem i workami big bag odsysa pyły z makrolonu, powstające w firmie Chemion w Uerdingen.

Chemion (DS z wanną wyłapującą)

Wanna wyłapująca i odkurzacz Ruwac: nie trzeba niczego więcej, aby zawrócić granulat PC do łańcucha transportowego podczas napełniania.

Odsysacz wiórów Ruwac SPS250 odsysa pyły z makrolonu, powstające w firmie Chemion w Uerdingen.

Chemion (SPS)

Podczas napełniania granulatem PC sprawdzają się odsysacze wiórów, opracowane właściwie do zupełnie innych celów.

Cichobieżny odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 2 w Evonik Chemiepark w Marl.

Evonik Catalysts Chemiepark

Odkurzacze do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu stosowane w produkcji katalizatorów ze złożem stałym zapewniają czystość zarówno przy maszynach produkcyjnych, jak i w ich otoczeniu.

Evonik

Producent materiałów chemicznych do wytwarzania addytywnego usuwa „odkurzaczem uniwersalnym” Ruwac pozostałości proszku z podłogi i instalacji produkcyjnych.

Odkurzacz Ruwac DS64000 odsysa pyły z kosmetyków, powstające w firmie L´Oreal w Karlsruhe.

L´Oreal

Stacjonarna instalacja wyciągowa zapewnia bezpyłowe dozowanie składników do zbiornika mieszalnego w produkcji kosmetyków.

Odkurzacz wodny Ruwac WSP200 zasysa wodę w zakładowej straży pożarnej w Roche Diagnostics w Mannheim.

Roche Diagnostics

Dwa odkurzacze wodne w wersji pożarniczej są do dyspozycji w sytuacjach, gdy zakładowa straż pożarna w zakładzie producenta leków i odczynników diagnostycznych musi zebrać rozlane ciecze albo wypompować ciecz ze studzienek.

Vestolit

Odkurzacz do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu odsysa granulaty PCV, komponenty i różne dodatki do tworzyw sztucznych w zakładzie pilotażowym wiodącego na rynku producenta tworzyw sztucznych

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do