Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 2 odsysa pyły z płytek drukowanych w firmie Odelo w Kamp-Lintforth.

Odsysanie pyłu w produkcji diod LED

Klient: Odelo
Materiał odsysany: Pyły z tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknami szklanymi oraz z produkcji płytek drukowanych
Branża: Przemysł motoryzacyjny
Odkurzacz: Ruwac DS 1221 (z zabezpieczeniem przed wybuchem pyłu)

Wiodący w Europie producent diod LED z siedzibą główną w Niemczech i z dziesięcioma oddziałami na całym świecie skupia się na opracowywaniu i produkcji systemów LED dla przemysłu samochodowego. Zasadniczą dziedziną są światła tylne do samochodów.

Zadanie

Diody LED, podobnie jak przynależne dławiki, montowane są na płytkach, wykonanych z nieprzewodzącego prądu tworzywa sztucznego, wzmocnionego włóknami szklanymi (GFK). Produkcja odbywa się w tzw. panelach, oddzielanych przez frezowanie. Powstaje przy tym szkodliwy dla zdrowia pył GFK, który należy odessać. W określonym stężeniu z tlenem z powietrza pył ten jest wybuchowy.

Rozwiązanie

W każdej instalacji frezującej do oddzielania płytek drukowanych zamontowano na stałe odkurzacz Ruwac, służący do odsysania i zasysania pyłów wybuchowych (strefa Ex 22). Zastosowane filtry klasy H nadają się do zasysania nagromadzonych suchych, niepalnych, szkodliwych dla zdrowia pyłów o wartościach MAK, jak również pyłów rakotwórczych. Do tej kategorii należą pyły GFK. W ten sposób wymagania z zakresu ochrony pracy i zdrowia są całkowicie spełnione. Ponadto odkurzacze są trwałe, skuteczne i zaprojektowane do pracy ciągłej.

Motoryzacja

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 z iskrochronem, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa palne pyły aluminiowe w zakładach BMW w Monachium.

BMW

Podczas napraw nadwozi pojazdów mechanicznych z użyciem części z aluminium albo magnezu należy uwzględnić palność pyłów metali lekkich. Odkurzacz z „iskrochronem” unieszkodliwia pyły – bez konieczności użycia separatora mokrego.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 2 odsysa pyły z płytek drukowanych w firmie Odelo w Kamp-Lintforth.

Odelo

Jak najlepiej odsysać pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknem szklanym oraz z płytek drukowanych? Bezpośrednio w czyszczonym miejscu – odkurzaczem do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do