Separator mokry Ruwac NA250 z cyklonem odsysa pyły magnezowe, powstające w firmie Almamet w Ratingen.

Najlepiej zmieszane – i bezpiecznie odessane

Klient: Almamet
Materiał odsysany: Pyły metalowe
Branża: Przetwórstwo metali
Odkurzacz: Separator mokry NA 250 AM z poprzedzającym go separatorem cyklonowym

Almamet GmbH produkuje m. in. środki redukujące i odsiarczające dla przemysłu stalowego. Są to mieszaniny proszków magnezowych i aluminiowych z innymi składnikami. Poza tym Almamet produkuje również proszki ze stopów magnezu, stosowane do produkcji materiałów ognioodpornych.

Zadanie

W związku z tym, że pyły metali są palne, należy je odessać. Dotyczy to w szczególności instalacji mieszającej, do której tłoczy się podajnikami ślimakowymi do zbiorników mieszalnych nawet sześć składników w postaci proszku. Poszukiwano tu wydajnego systemu odsysania, spełniającego wymagania ochrony przeciwwybuchowej.

Rozwiązanie

Bezpośrednio przy instalacji mieszającej odprowadzany pył kierowany jest najpierw do wysokiego na dwa metry cyklonu. Służy on jako separator wstępny i oddziela większość cząstek stałych. Znajdujące się jeszcze w strumieniu powietrza pyły metali lekkich dostają się do separatora mokrego typu NA 250 AM (do mieszanek aluminium i magnezu). Przepuszcza on palne pyły przez ciecz, unieszkodliwiając je. Przed nim znajdują się dwa filtry pyłów szczątkowych, zawór odgazowujący zapobiega powstawaniu atmosfer zapalnych w samym odkurzaczu. Agregat napędowy instalacji odsysającej wykonano jako osobną jednostkę.

Kierownictwo produkcji zakładu Almamet w Ratingen jest bardzo zadowolone z instalacji. Pomiary wykazały, że bezpiecznie pochłanianych jest ponad 99 procent pyłów wybuchowych.

Przemysł – ogólnie

Separator mokry Ruwac NA250 z cyklonem odsysa pyły magnezowe, powstające w firmie Almamet w Ratingen.

Almamet

Separator mokry Ruwac gwarantuje w przypadku stosowania proszków magnezowych lub aluminiowych, że podczas mieszania proszku i napełniania nim nie powstanie atmosfera grożąca wybuchem.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1400 na prąd trójfazowy oraz separator wstępny odsysa wióry w zakładach Eddingwerk w Budziszynie (Bautzen).

Edding

W produkcji pisaków w zakładach Edding odkurzacz pracuje częściowo w trybie ruchomym, częściowo w stacjonarnym: Można go zintegrować z liniami produkcyjnymi albo używać w trybie przewoźnym do czyszczenia podłóg i urządzeń.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 A dla strefy 22 odsysa pyły drzewne w studio filmowym w Hamburgu.

Studio Filmowe w Hamburgu

Warsztaty spółki produkującej filmy pracują w pięciu halach, używając odkurzaczy Ruwac. Użytkownik przechodzi aktualnie z zasilania prądem trójfazowym na zasilanie prądem przemiennym jednofazowym.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 2 odsysa pyły z płytek drukowanych w firmie Odelo w Kamp-Lintforth.

Odelo

Jak najlepiej odsysać pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknem szklanym oraz z płytek drukowanych? Bezpośrednio w czyszczonym miejscu – odkurzaczem do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu.

Odkurzacz wodny Ruwac WSP200 zasysa wodę w zakładowej straży pożarnej w Roche Diagnostics w Mannheim.

Roche Diagnostics

Dwa odkurzacze wodne w wersji pożarniczej są do dyspozycji w sytuacjach, gdy zakładowa straż pożarna w zakładzie producenta leków i odczynników diagnostycznych musi zebrać rozlane ciecze albo wypompować ciecz ze studzienek.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 S odsysa pyły z płytek drukowanych w firmie Schmersal w Wuppertalu.

Schmersal

Ruchome urządzenie odsysające (z rozgałęźnikiem przewodu ssawnego wg specyfikacji klienta) w stacjach obróbki ręcznej płytek drukowanych

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 S odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi albo węglowymi w firmie Schunk w Heuchelheim.

Schunk

Producent elementów konstrukcyjnych z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami węglowymi (CFK) zainstalował w hali produkcyjnej nową instalację wyciągową, niezawodnie odsysającą pyły, powstające we wszystkich liniach produkcyjnych.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do