Odkurzacz Ruwac DS64000 odsysa pyły zawieszone, powstające w firmie Bunny Tiernahrung w Melle.

Czystość i bezpieczeństwo w produkcji karmy dla zwierząt

Klient: Bunny Tiernahrung
Materiał odsysany: Pył z siana i trawy
Branża: Przemysł spożywczy
Odkurzacz: DS 6

Firma Bunny Tierernährung GmbH w Melle produkuje karmę dla gryzoni. Do jej programu należy również m. in. dziesięć gatunków siana o jakości premium oraz kompletny podstawowy program żywieniowy i przekąskowy dla królików, chomików itp.

Zadanie

Podczas przetwarzania karmy na bazie siana dostarczone bele siana są automatycznie rozwiązywane, przesiewane i transportowane do pakowania. Ponieważ zawartość pyłu w karmie powinna być możliwie jak najniższa, technicy zakładowi z Bunny poszukują koncepcji usuwania siana i trawy z (całkowicie obudowanej) linii przesiewania i transportowej – a więc możliwie bezpośrednio z miejsca powstawania.

Rozwiązanie

Firma Ruwac zaproponowała odsysanie pyłu z obudowy – odkurzaczem z modułowej serii DS 6. Serię tę opracowano, mając na celu odsysanie pyłu zawieszonego, a przy tym zbieranie również bardzo małych cząstek. Duża powierzchnia filtra stwarza warunki do utrzymania niskiego ciśnienia różnicowego i długiego okresu między czyszczeniami filtra. Napęd trójfazowy zaprojektowano pod kątem efektywnej pracy ciągłej.

Jako że pyły organiczne o określonym stężeniu w połączeniu z tlenem zawartym w powietrzu mogą być bardzo łatwo zapalne, serię DS6 wykonuje się co do zasady w wykonaniu chronionym przed wybuchem (strefa 22).

Przemysł spożywczy

Odkurzacz Ruwac DS64000 odsysa pyły zawieszone, powstające w firmie Bunny Tiernahrung w Melle.

Bunny Tiernahrung

Podczas produkcji karmy dla zwierząt na bazie siana powstają duże ilości pyłu. Producent wysokogatunkowej karmy dla zwierząt odsysa je za pomocą instalacji odpylającej – bezpośrednio w miejscu powstawania.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS4150 odsysa sól kamienną w firmie Esco w Bernburg.

Esco

Wiodący producent soli potrzebował wydajnego i odpornego na korozję odkurzacza przemysłowego do czyszczenia wielopoziomowej instalacji przetwórczej. Zastosował odkurzacz Ruwac.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa leczniczą karmę dla zwierząt w zakładach Gimborn w Emmerich.

Gimborn

Przy pakowaniu smakołyków dla kotów i do czyszczenia maszyn odkurzacze Ruwac są właściwym wyborem. Z uwagi na to, że w tym przypadku powstają pyły organiczne, należy uwzględnić wymagania ochrony przed wybuchem pyłu.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DA5150 odsysa pyły ze zbóż w magazynie zbóż w GT Rostock.

GT Rostock

W terminalu silosów zbożowych wydajny odkurzacz utrzymuje czystość na trzech kondygnacjach – również przy dużych ilościach odsysanego materiału

Separator mokry Ruwac NA250, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pyły z cukru w zakładach Müllermilch w Zwickau.

Producția de lactate Müller-Milch

Un producător de top de iaurt din fructe folosește mai multe instalații staționare de aspirare a prafului Ex, pentru a aspira pulberile de zahăr și de alte ingrediente atunci când sunt puse în instalațiile de amestecare.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy z iskrochronem odsysa pyły z cukru i płatków śniadaniowych w zakładach Nordgetreide w Falkenhagen

Nordgetreide

Producent płatków śniadaniowych stosuje odkurzacze Ruwac do odsysania dymów z laserowego systemu znakowania, powstających w liniach do pakowania końcowego.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa proszek kawowy w zakładach Probat w Emmerich

Probat

Dat men met Ruwac-zuigers niet alleen residuen kan opzuigen, maar ook hoogwaardige voedingsgrondstoffen kan transporteren, toont een fabrikant van koffiebranderijen. Hij gebruikt in zijn showroom een Ruwac DS 1220 als vacuümtransportinstallatie.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do