Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS4150 odsysa sól kamienną w firmie Esco w Bernburg.

Korozyjna sól – odsysana w dużych ilościach

Klient: Esco
Materiał odsysany: Sól
Branża: Przemysł spożywczy
Odkurzacz: DS 4150 z 200-litrowym separatorem wstępnym

W zakładach produkcyjnych należących do grupy Esco dominuje kolor biały. Skrót oznacza „european salt company“. W 2019 roku firma, która wydobywała około 5 mln ton skał i soli warzonych rocznie, została połączona przez swojego współwłaściciela K + S w firmę K + S Minerals and Agriculture GmbH.

Zadanie

W Bernburgu / Saksonia-Anhalt ok. 400 pracowników esco albo obecnie K+S Steinsalz pracuje w górnictwie. W zakładach tych firma produkuje rocznie ok. 2 ton soli kamiennej. Przy tak dużej ilości nieuniknione jest dostawanie się soli na dno wielokondygnacyjnych instalacji uzdatniających, w których rozdrabnia się i przesiewa surowiec.

Do efektywnego czyszczenia instalacji wykorzystuje się najpierw siłę ciężkości. Na każdym poziomie instalacji wykonano tzw. „otwory wyczystkowe”, przez które materiał z produkcji jest usuwany i odprowadzany do dużego kontenera na parterze budynku. Aby zebrać sól z poszczególnych poziomów ekstensywnej produkcji potrzebny był wysokowydajny odkurzacz przemysłowy, który w niesprzyjających warunkach – sól jest silnie korozyjna – osiąga długą żywotność.

Rozwiązanie

Po testach z wieloma odkurzaczami osoby odpowiedzialne zdecydowały się na urządzenie produkcji Ruwac. Ponieważ pojedynczy odkurzacz nie jest w stanie poradzić sobie z dużymi ilościami stosunkowo ciężkiego zasysanego materiału, Ruwac zasugerował połączenie silosu z separatorem wstępnym z bardzo wydajnym odkurzaczem przemysłowym DS 4150.

Materiał odsysany dostaje się najpierw do separatora wstępnego, wykonanego z lekkiego, wytrzymałego tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknami szklanymi (GFK), zatrzymującego większe zanieczyszczenia. Mieści on ok. 200 litrów i jest wyposażony w funkcję kontroli poziomu napełnienia, a także w ukształtowaną zgodnie z potrzebami klienta rurę wylotową, umożliwiającą wykorzystanie istniejących otworów wyczystkowych. W ten sposób operator może odessać większość soli bez obciążania filtra właściwego odkurzacza.

Ponadto ta efektywna zasada separacji dwustopniowej ułatwia manipulację, ponieważ operator musi przemieszczać podczas odsysania tylko separator wstępny z GFK, podczas gdy właściwy odkurzacz, znacznie cięższy z powodu dwóch agregatów napędowych 7,5 kW, musi być przemieszczany tylko w niewielkim stopniu. Transport „dwuczęściowej” instalacji windą towarową z kondygnacji na kondygnację można zrealizować bez dużego wysiłku fizycznego, za codziennym stosowaniem w produkcji soli przemawiała też nierdzewna konstrukcja GFK separatora wstępnego i odkurzacza.

Przemysł spożywczy

Odkurzacz Ruwac DS64000 odsysa pyły zawieszone, powstające w firmie Bunny Tiernahrung w Melle.

Bunny Tiernahrung

Podczas produkcji karmy dla zwierząt na bazie siana powstają duże ilości pyłu. Producent wysokogatunkowej karmy dla zwierząt odsysa je za pomocą instalacji odpylającej – bezpośrednio w miejscu powstawania.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS4150 odsysa sól kamienną w firmie Esco w Bernburg.

Esco

Wiodący producent soli potrzebował wydajnego i odpornego na korozję odkurzacza przemysłowego do czyszczenia wielopoziomowej instalacji przetwórczej. Zastosował odkurzacz Ruwac.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa leczniczą karmę dla zwierząt w zakładach Gimborn w Emmerich.

Gimborn

Przy pakowaniu smakołyków dla kotów i do czyszczenia maszyn odkurzacze Ruwac są właściwym wyborem. Z uwagi na to, że w tym przypadku powstają pyły organiczne, należy uwzględnić wymagania ochrony przed wybuchem pyłu.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DA5150 odsysa pyły ze zbóż w magazynie zbóż w GT Rostock.

GT Rostock

W terminalu silosów zbożowych wydajny odkurzacz utrzymuje czystość na trzech kondygnacjach – również przy dużych ilościach odsysanego materiału

Separator mokry Ruwac NA250, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pyły z cukru w zakładach Müllermilch w Zwickau.

Producția de lactate Müller-Milch

Un producător de top de iaurt din fructe folosește mai multe instalații staționare de aspirare a prafului Ex, pentru a aspira pulberile de zahăr și de alte ingrediente atunci când sunt puse în instalațiile de amestecare.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy z iskrochronem odsysa pyły z cukru i płatków śniadaniowych w zakładach Nordgetreide w Falkenhagen

Nordgetreide

Producent płatków śniadaniowych stosuje odkurzacze Ruwac do odsysania dymów z laserowego systemu znakowania, powstających w liniach do pakowania końcowego.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa proszek kawowy w zakładach Probat w Emmerich

Probat

Dat men met Ruwac-zuigers niet alleen residuen kan opzuigen, maar ook hoogwaardige voedingsgrondstoffen kan transporteren, toont een fabrikant van koffiebranderijen. Hij gebruikt in zijn showroom een Ruwac DS 1220 als vacuümtransportinstallatie.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do