Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa leczniczą karmę dla zwierząt w zakładach Gimborn w Emmerich.

Karma dla zwierząt pakowana racjonalnie i czysto

Klient: Gimborn
Materiał odsysany: Pozostałości karmy dla zwierząt
Branża: Przemysł spożywczy
Odkurzacz: DS 1220 ( z zabezpieczeniem przed wybuchem pyłów)

Pod marką GimCat i GimDog firma H. von Gimborn GmbH w Emmerich produkuje bogatą paletę karm dla zwierząt. Ok. 600 pozycji karmy i leków opracowano w dużej mierze we własnym zakresie i produkuje się je we własnych zakładach. Produkty są sprzedawane w 40 krajach, w ważnych segmentach przedsiębiorstwo jest liderem na rynku.

Zadanie

W siedzibie głównej w Emmerich Gimborn produkuje między innymi przysmaki dla kotów w formie patyczków i drażetek. Maszyny są w wysokim stopniu zautomatyzowane, a mimo to elastyczne. Dotyczy to również pakowania tabletek, odbywającego się w rytmie 1,5-sekundowym.

Ze względu na dużą różnorodność produktów i wiele smaków zmiana produktów jest na porządku dziennym i można jej dokonać w krótkim czasie. W tym celu należy opróżnić i dokładnie oczyścić linię pakowniczą. Zadanie to spełnia odkurzacz Ruwac.

Rozwiązanie

Odkurzacz typu DS 1220 stosuje się wszędzie tam, gdzie pozostałości pyłu są widoczne w otoczeniu linii pakowniczej albo gdy ma miejsce zmiana produktu.

Wersja zabezpieczona przed wybuchem pyłu nie jest wyrazem przesadnej ostrożności, ponieważ pelety, drażetki i tabletki wykonuje się ze sproszkowanych materiałów organicznych, zapalnych w połączeniu z tlenem.

Stosując odkurzacz, firma Gimborn zapobiega temu, aby delikatne nosy kotów wąchały pozostałości tabletek dla ryb, gdy dostają przysmaki dla drobiu. Jednocześnie odkurzacz zapewnia czystość w produkcji. Nie jest to tylko kwestią higieny, lecz również wymogiem ochrony przeciwwybuchowej, ponieważ złogi pyłu mogą się po ich wznieceniu zapalić.

Przemysł spożywczy

Odkurzacz Ruwac DS64000 odsysa pyły zawieszone, powstające w firmie Bunny Tiernahrung w Melle.

Bunny Tiernahrung

Podczas produkcji karmy dla zwierząt na bazie siana powstają duże ilości pyłu. Producent wysokogatunkowej karmy dla zwierząt odsysa je za pomocą instalacji odpylającej – bezpośrednio w miejscu powstawania.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS4150 odsysa sól kamienną w firmie Esco w Bernburg.

Esco

Wiodący producent soli potrzebował wydajnego i odpornego na korozję odkurzacza przemysłowego do czyszczenia wielopoziomowej instalacji przetwórczej. Zastosował odkurzacz Ruwac.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa leczniczą karmę dla zwierząt w zakładach Gimborn w Emmerich.

Gimborn

Przy pakowaniu smakołyków dla kotów i do czyszczenia maszyn odkurzacze Ruwac są właściwym wyborem. Z uwagi na to, że w tym przypadku powstają pyły organiczne, należy uwzględnić wymagania ochrony przed wybuchem pyłu.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DA5150 odsysa pyły ze zbóż w magazynie zbóż w GT Rostock.

GT Rostock

W terminalu silosów zbożowych wydajny odkurzacz utrzymuje czystość na trzech kondygnacjach – również przy dużych ilościach odsysanego materiału

Separator mokry Ruwac NA250, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pyły z cukru w zakładach Müllermilch w Zwickau.

Producția de lactate Müller-Milch

Un producător de top de iaurt din fructe folosește mai multe instalații staționare de aspirare a prafului Ex, pentru a aspira pulberile de zahăr și de alte ingrediente atunci când sunt puse în instalațiile de amestecare.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy z iskrochronem odsysa pyły z cukru i płatków śniadaniowych w zakładach Nordgetreide w Falkenhagen

Nordgetreide

Producent płatków śniadaniowych stosuje odkurzacze Ruwac do odsysania dymów z laserowego systemu znakowania, powstających w liniach do pakowania końcowego.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa proszek kawowy w zakładach Probat w Emmerich

Probat

Dat men met Ruwac-zuigers niet alleen residuen kan opzuigen, maar ook hoogwaardige voedingsgrondstoffen kan transporteren, toont een fabrikant van koffiebranderijen. Hij gebruikt in zijn showroom een Ruwac DS 1220 als vacuümtransportinstallatie.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do