Odkurzacz przemysłowy Ruwac DA5150 odsysa pyły ze zbóż w magazynie zbóż w GT Rostock.

Czysty przeładunek zbóż w głębokowodnym porcie morskim

Klient: GT Rostock
Materiał odsysany: Zboże
Branża: Przemysł spożywczy
Odkurzacz: Ruwac DA 5150 M z siecią rurociągów na trzech kondygnacjach

Głębokowodny port morski w Rostocku wyspecjalizował się w przeładunku materiałów sypkich, a szczególnie zboża. Kiedy możliwości przeładunkowe stały się niewystarczające, cztery północnoniemieckie firmy zajmujące się handlem rolnym założyły GT Rostock GmbH i zainwestowały 30 milionów euro w budowę nowego terminalu.

Zadanie

Silosy terminalu mieszczą 160 000 ton zboża. Można nimi wypełnić do połowy duży stadion piłkarski. Do 1200 ton na godzinę można wyładować ze statku, maksymalna możliwość wyładunku dla samochodu ciężarowego wynosi ok. 900 ton na godzinę. Przy takich ilościach nieuniknione jest osadzanie się pyłu zbożowego podczas przeładunku. Dlatego wydajna instalacja odsysająca należy do podstawowego wyposażenia terminalu.

Rozwiązanie

Projektanci zdecydowali się na Ruwac typu DA 5140 M. Jego napęd bezpośredni o mocy 15 kW zapewnia moc wystarczającą do odsysania na trzech kondygnacjach. Sieć rurociągów o długości 278 metrów umożliwia czyszczenie całej powierzchni. Gdy tylko rura ssawna zostanie połączona z przewodem, odkurzacz włącza się. Odkurzacz DA 5140 jest dobrze przygotowany również do odsysania dużych ilości materiału, mogących powstawać w sytuacjach awaryjnych.

Materiał odsysany wpada z zespołu filtrującego prosto do 200-litrowej beczki, umieszczonej w urządzeniu przejezdno-przechylnym, co umożliwia łatwy transport, wymianę i/lub opróżnianie.

Przemysł spożywczy

Odkurzacz Ruwac DS64000 odsysa pyły zawieszone, powstające w firmie Bunny Tiernahrung w Melle.

Bunny Tiernahrung

Podczas produkcji karmy dla zwierząt na bazie siana powstają duże ilości pyłu. Producent wysokogatunkowej karmy dla zwierząt odsysa je za pomocą instalacji odpylającej – bezpośrednio w miejscu powstawania.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS4150 odsysa sól kamienną w firmie Esco w Bernburg.

Esco

Wiodący producent soli potrzebował wydajnego i odpornego na korozję odkurzacza przemysłowego do czyszczenia wielopoziomowej instalacji przetwórczej. Zastosował odkurzacz Ruwac.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa leczniczą karmę dla zwierząt w zakładach Gimborn w Emmerich.

Gimborn

Przy pakowaniu smakołyków dla kotów i do czyszczenia maszyn odkurzacze Ruwac są właściwym wyborem. Z uwagi na to, że w tym przypadku powstają pyły organiczne, należy uwzględnić wymagania ochrony przed wybuchem pyłu.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DA5150 odsysa pyły ze zbóż w magazynie zbóż w GT Rostock.

GT Rostock

W terminalu silosów zbożowych wydajny odkurzacz utrzymuje czystość na trzech kondygnacjach – również przy dużych ilościach odsysanego materiału

Separator mokry Ruwac NA250, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pyły z cukru w zakładach Müllermilch w Zwickau.

Producția de lactate Müller-Milch

Un producător de top de iaurt din fructe folosește mai multe instalații staționare de aspirare a prafului Ex, pentru a aspira pulberile de zahăr și de alte ingrediente atunci când sunt puse în instalațiile de amestecare.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy z iskrochronem odsysa pyły z cukru i płatków śniadaniowych w zakładach Nordgetreide w Falkenhagen

Nordgetreide

Producent płatków śniadaniowych stosuje odkurzacze Ruwac do odsysania dymów z laserowego systemu znakowania, powstających w liniach do pakowania końcowego.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa proszek kawowy w zakładach Probat w Emmerich

Probat

Dat men met Ruwac-zuigers niet alleen residuen kan opzuigen, maar ook hoogwaardige voedingsgrondstoffen kan transporteren, toont een fabrikant van koffiebranderijen. Hij gebruikt in zijn showroom een Ruwac DS 1220 als vacuümtransportinstallatie.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do