Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy z iskrochronem odsysa pyły z cukru i płatków śniadaniowych w zakładach Nordgetreide w Falkenhagen

Produkcja płatków kukurydzianych Identyfikowalność produkcji bez pozostałości

Klient: Nordgetreide
Materiał odsysany: Dym laserowy
Branża: Przemysł spożywczy
Odkurzacz: DS 1220 FS( z zabezpieczeniem przed wybuchem pyłów)

Zgodnie z mottem „Zamieniamy zboże w smak” firma Nordgetreide GmbH & Co. KG produkuje wysokogatunkowe produkty młynarskie i płatki śniadaniowe. Przedsiębiorstwo założone w roku 1966 w Lubece zbudowało linię płatków śniadaniowych i zostało producentem towarów konsumpcyjnych. Własna mąka kukurydziana umożliwia w Lubece kontrolę nad całym łańcuchem procesów.Produkty dla odbiorców końcowych produkowano początkowo wyłącznie w Falkenhagen, gdzie firma Nordgetreide 2001 stworzyła nowoczesny zakład produkcyjny. W roku 2005 grupa przedsiębiorstw w Überherrn / Saara uruchomiła kolejny nowoczesny zakład produkcji płatków śniadaniowych.

Zadanie

W Falkenhagen przezbrojono we wszystkich trzech liniach system znakowania, zapewniający możliwość identyfikacji produktów, z tłoczenia na znakowanie laserowe. Taki rodzaj znakowania jest lepiej czytelny, bardziej elastyczny i ekonomiczny. Podczas znakowania laser powoduje minimalny ubytek materiału nośnego. Ten spalony materiał nieprzyjemnie pachnie i – zależnie od materiału nośnego – może być szkodliwy dla zdrowia. Dlatego należy go odessać.

Ponieważ firma Nordgetreide stosowała już mobilne i stacjonarne odkurzacze Ruwac, technicy zakładowi zwrócili się z tym zadaniem również do naszej firmy.

Rozwiązanie

Teoretycznie instalacja – trzy miejsca odsysania przy trzech liniach produkcyjnych – przemawiałaby za odsysaniem centralnym. Dokładana analiza wykazała jednak, że koncepcja ta kryje również wady. W przypadku awarii albo na czas serwisowania odsysania wszystkie trzy linie należy zatrzymać. Ponadto potrzebna jest trzystopniowa regulacja dla przypadku, w którym pracuje jedna albo dwie linie. I wreszcie relatywnie długie są trasy rurociągów, co zwiększa nakłady na montaż.Dlatego skupiono się na zdecentralizowanym odsysaniu, z trzema samodzielnymi odkurzaczami. Kalkulacja wykazała, że firma Nordgetreide musi w ten wariant zainwestować niewiele więcej, zyskując na elastyczności i dyspozycyjności. Przedstawiono przy tym trzy odkurzacze typu DS 1220 FS, opracowane specjalnie od odsysania drobnych i najdrobniejszych pyłów. Do ich cech konstrukcyjnych należą m. in. niewielkie podciśnienie 125 mbarów i filtr ze specjalną powłoką, uniemożliwiającą cząstkom przedostawanie się do medium filtracyjnego. Firma Nordgetreide stosuje wersję DS 1220 FS z zabezpieczeniem przed wybuchem pyłu, ponieważ produkty zbożowe – jak wszystkie pyły organiczne – są palne po osiągnięciu określonego stężenia w powietrzu.Technicy zakładowi firmy Nordgetreide są bardzo zadowoleni z odsysania. Urządzenia pracują bezawaryjnie i cicho, generując niewielkie koszty eksploatacji.

Przemysł spożywczy

Odkurzacz Ruwac DS64000 odsysa pyły zawieszone, powstające w firmie Bunny Tiernahrung w Melle.

Bunny Tiernahrung

Podczas produkcji karmy dla zwierząt na bazie siana powstają duże ilości pyłu. Producent wysokogatunkowej karmy dla zwierząt odsysa je za pomocą instalacji odpylającej – bezpośrednio w miejscu powstawania.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS4150 odsysa sól kamienną w firmie Esco w Bernburg.

Esco

Wiodący producent soli potrzebował wydajnego i odpornego na korozję odkurzacza przemysłowego do czyszczenia wielopoziomowej instalacji przetwórczej. Zastosował odkurzacz Ruwac.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa leczniczą karmę dla zwierząt w zakładach Gimborn w Emmerich.

Gimborn

Przy pakowaniu smakołyków dla kotów i do czyszczenia maszyn odkurzacze Ruwac są właściwym wyborem. Z uwagi na to, że w tym przypadku powstają pyły organiczne, należy uwzględnić wymagania ochrony przed wybuchem pyłu.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DA5150 odsysa pyły ze zbóż w magazynie zbóż w GT Rostock.

GT Rostock

W terminalu silosów zbożowych wydajny odkurzacz utrzymuje czystość na trzech kondygnacjach – również przy dużych ilościach odsysanego materiału

Separator mokry Ruwac NA250, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pyły z cukru w zakładach Müllermilch w Zwickau.

Producția de lactate Müller-Milch

Un producător de top de iaurt din fructe folosește mai multe instalații staționare de aspirare a prafului Ex, pentru a aspira pulberile de zahăr și de alte ingrediente atunci când sunt puse în instalațiile de amestecare.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy z iskrochronem odsysa pyły z cukru i płatków śniadaniowych w zakładach Nordgetreide w Falkenhagen

Nordgetreide

Producent płatków śniadaniowych stosuje odkurzacze Ruwac do odsysania dymów z laserowego systemu znakowania, powstających w liniach do pakowania końcowego.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa proszek kawowy w zakładach Probat w Emmerich

Probat

Dat men met Ruwac-zuigers niet alleen residuen kan opzuigen, maar ook hoogwaardige voedingsgrondstoffen kan transporteren, toont een fabrikant van koffiebranderijen. Hij gebruikt in zijn showroom een Ruwac DS 1220 als vacuümtransportinstallatie.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do