Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa proszek kawowy w zakładach Probat w Emmerich

Elastyczna instalacja transportowa do aromatycznych smakołyków

Klient: Probat
Materiał odsysany: Surowa kawa
Branża: Przemysł spożywczy
Odkurzacz: DS 1220 ( z zabezpieczeniem przed wybuchem pyłów)

Zakłady Probat w Emmerich opracowują i produkują od 1868 roku instalacje do palenia kawy. Paleta produktów firmy Probat sięga od palarni sklepowych do dużych palarni, są to również pojemniki do kawy surowej, młyny i instrumenty do kontroli jakości. Z udziałem w rynku wynoszącym 70% (eksport 80%) przedsiębiorstwo jest światowym liderem i może być typowym „ukrytym mistrzem” niemieckiego przemysłu maszynowego.

Zadanie

W Emmerich dostępny jest reprezentacyjny showroom, umożliwiający przedstawianie instalacji do palenia kawy w atrakcyjnej atmosferze i zademonstrowanie pracy zakładu na żywo. W konwencjonalnych palarniach kawy transport kawy surowej realizuje się za pomocą systemu pneumatycznego. W showroomie należy być jednak bardziej elastycznym i mieć możliwość łączenia różnych silosów i maszyn. Dlatego firma Probat szukała możliwie elastycznego systemu transportu pneumatycznego.

Rozwiązanie

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS 1220 transportuje najpierw surową kawę do silosu, a następnie, po ręcznym dozowaniu i ważeniu ziaren kawy, do wybranej maszyny palącej.

Ponieważ odkurzacz jest mobilny, można go stosować w całym showroomie, tj. przy każdej maszynie, do transportu pneumatycznego. Elastyczność taka jest pożądana również dlatego, żeby klient mógł zasilać silosy i maszyny palące wybraną przez siebie kawą.

Czarny kolor odkurzacza Ruwac zgrywa się z kolorystyką parku maszynowego w showroomie. Jednocześnie czarny kolor wskazuje, że jest to odkurzacz zabezpieczony przed wybuchem pyłu, ponieważ jak wiadomo pyły organiczne w połączeniu z tlenem z powietrza są zapalne. Filtry odkurzacza zatrzymują 99,9% materiału, co odpowiada klasie pyłu M według normy DIN EN 60335.

Przemysł spożywczy

Odkurzacz Ruwac DS64000 odsysa pyły zawieszone, powstające w firmie Bunny Tiernahrung w Melle.

Bunny Tiernahrung

Podczas produkcji karmy dla zwierząt na bazie siana powstają duże ilości pyłu. Producent wysokogatunkowej karmy dla zwierząt odsysa je za pomocą instalacji odpylającej – bezpośrednio w miejscu powstawania.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS4150 odsysa sól kamienną w firmie Esco w Bernburg.

Esco

Wiodący producent soli potrzebował wydajnego i odpornego na korozję odkurzacza przemysłowego do czyszczenia wielopoziomowej instalacji przetwórczej. Zastosował odkurzacz Ruwac.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa leczniczą karmę dla zwierząt w zakładach Gimborn w Emmerich.

Gimborn

Przy pakowaniu smakołyków dla kotów i do czyszczenia maszyn odkurzacze Ruwac są właściwym wyborem. Z uwagi na to, że w tym przypadku powstają pyły organiczne, należy uwzględnić wymagania ochrony przed wybuchem pyłu.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DA5150 odsysa pyły ze zbóż w magazynie zbóż w GT Rostock.

GT Rostock

W terminalu silosów zbożowych wydajny odkurzacz utrzymuje czystość na trzech kondygnacjach – również przy dużych ilościach odsysanego materiału

Separator mokry Ruwac NA250, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pyły z cukru w zakładach Müllermilch w Zwickau.

Producția de lactate Müller-Milch

Un producător de top de iaurt din fructe folosește mai multe instalații staționare de aspirare a prafului Ex, pentru a aspira pulberile de zahăr și de alte ingrediente atunci când sunt puse în instalațiile de amestecare.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy z iskrochronem odsysa pyły z cukru i płatków śniadaniowych w zakładach Nordgetreide w Falkenhagen

Nordgetreide

Producent płatków śniadaniowych stosuje odkurzacze Ruwac do odsysania dymów z laserowego systemu znakowania, powstających w liniach do pakowania końcowego.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa proszek kawowy w zakładach Probat w Emmerich

Probat

Dat men met Ruwac-zuigers niet alleen residuen kan opzuigen, maar ook hoogwaardige voedingsgrondstoffen kan transporteren, toont een fabrikant van koffiebranderijen. Hij gebruikt in zijn showroom een Ruwac DS 1220 als vacuümtransportinstallatie.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do