Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pigmenty tworzyw sztucznych w zakładach Raschig w Espenheim

Odkurzacze Ruwac czyszczą urządzenia mielące pigmentowanych tworzyw sztucznych

Klient: Raschig
Materiał odsysany: Pozostałości pigmentowanych duroplastycznych mas formierskich
Branża: Przetwórstwo tworzyw sztucznych
Odkurzacz: Ruwac DS 1129-HL-M (z zabezpieczeniem przed wybuchem pyłów – strefa 22)

Firma Raschig GmbH z siedzibą główną w Ludwigshafen produkuje w zakładzie w Espenhain wiele różnych duroplastycznych mas formierskich, np. z żywicy melaminowo-fenolowej. Stosuje się je do produkcji elementów dla przemysłu samochodowego i elektronicznego, cechują się bardzo wysoką stabilnością kształtu i wytrzymałością mechaniczną, a ich obciążalność pozwala na zastąpienie nimi w wielu przypadkach komponentów metalowych.

Zadanie

Do głównych etapów produkcji należy mielenie żywic oraz mieszanie substancji podstawowej z pigmentami i dodatkami.

Nieuniknione jest przy tym pylenie. Z procesu należy szczególnie dokładnie usuwać pozostałości pigmentów, aby wyroby inżynieryjne zawsze miały żądany kolor, tj. żeby je wytwarzać bez pigmentów obcych. Ponieważ firma Raschig oferuje ok. 200 kolorów, częste zmiany partii są chlebem powszednim. Szczególnie dobrze wykorzystany jest odkurzacz służący do czyszczenia urządzeń mielących.

 

Rozwiązanie

Stosowany jest m. in. wysokowydajny odkurzacz typu DS 1229-HL-M, opracowany i wykonany od podstaw zgodnie z wymogami ochrony przeciwwybuchowej. Zarówno pigmenty i dodatki, jak i same tworzywa sztuczne, jako substancje organiczne są bowiem palne, jeżeli mają postać pyłu, zmieszanego w odpowiednim stężeniu z powietrzem.

Odkurzacz w urządzeniach mielących posiada dużą wannę wyłapującą o pojemności 90 litrów, co umożliwia zbieranie dużych ilości pyłów bez konieczności opróżniania. Odpowiednio do wielu zadań związanych z odsysaniem Raschig stosuje różne urządzenia odsysające z programu akcesoriów Ruwac do czyszczenia podłogi, obudowy maszyny oraz wnętrza.

Przetwórstwo tworzyw sztucznych

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pigmenty farb w zakładach Axalta

Axalta

Czyszczenie stanowiska roboczego do dozowania pigmentów w produkcji lakieru do powlekania metodą elektrozanurzeniową

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2720 odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi, powstające podczas drukowania w technologii 3D w firmie Kunstoffbau w Kilonii.

Dilba Kunststoffbau

Podczas produkcji eksponatów muzealnych (np. szkieletu mamuta) z tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknami szklanymi w technologii druku 3D sprawdza się odkurzacz Ruwac do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu.

Instalacja odsysająca Ruwac, przeznaczona do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi w zakładach Enercon w Aurich.

Enercon

Dwie centralne instalacje wyciągowe zapewniają czystość w produkcji łopat wirników u wiodącego producenta elektrowni wiatrowych. Wszystkie narzędzia ręczne są podłączone bezpośrednio do sieci przewodów instalacji.

Cichobieżny odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 2 w Evonik Chemiepark w Marl.

Evonik Catalysts Chemiepark

Odkurzacze do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu stosowane w produkcji katalizatorów ze złożem stałym zapewniają czystość zarówno przy maszynach produkcyjnych, jak i w ich otoczeniu.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1750 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi albo węglowymi w zakładach Laetzsch

Lätzsch

Prelucrarea plasticului armat cu fibră de sticlă generează pulberi și vapori periculoși pentru sănătate. Un specialist pentru acest domeniu solicitant al prelucrării materialelor plastice folosește un sistem puternic de aspirare - de la Ruwac.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pigmenty tworzyw sztucznych w zakładach Raschig w Espenheim

Raschig

Przy każdej wymianie wsadu należy dokładnie czyścić urządzenia mielące, stosowane przez producenta duroplastycznych mas formierskich. Stosowane dodatki mają mocne barwy, niepożądane są więc obce pigmenty. Odkurzacz Ruwac zapewnia czystość

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 S odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi albo węglowymi w firmie Schunk w Heuchelheim.

Schunk

Producent elementów konstrukcyjnych z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami węglowymi (CFK) zainstalował w hali produkcyjnej nową instalację wyciągową, niezawodnie odsysającą pyły, powstające we wszystkich liniach produkcyjnych.

Instalacja odsysająca Ruwac odsysa pyły z tworzyw sztucznych w firmie Tec Support w Bielefeld.

Tec Support

Grote hoeveelheden kunststof-freesspaanders efficiënt afzuigen en onvermengde recycling mogelijk maken: deze taak wordt vervult een combinatie van stof-Ex-zuiger en cycloonafscheider bij een fabrikant van kunststofbalgen.

Vestolit

Odkurzacz do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu odsysa granulaty PCV, komponenty i różne dodatki do tworzyw sztucznych w zakładzie pilotażowym wiodącego na rynku producenta tworzyw sztucznych

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do