Zawsze bezpiecznie: odsysania tworzyw sztucznych i dodatków

Klient: Vestolit
Materiał odsysany: Tworzywa sztuczne (PCV) i dodatki do tworzyw sztucznych.
Branża: Przetwórstwo tworzyw sztucznych
Odkurzacz: Ruwac DS 1220 (z zabezpieczeniem przed wybuchem pyłów – strefa 22)

Vestolit GmbH należy do wiodących producentów PCV (polichlorku winylu), stosowanego przede wszystkim w budownictwie (profile okienne, rury, wykładziny podłogowe...). W Chemiepark Marl firma Vestolit użytkuje największą w Europie całkowicie zintegrowaną linię produkcyjną PCV o wydajności rocznej 400 000 ton.

Zadanie

W zakładzie pilotażowym firma Vestolit testuje profil właściwości nowych gatunków PCV i ich składników , sprawdzając jednocześnie możliwość ich przetwarzania. Technicy wdrożeniowcy dysponują w tym celu m. in. dwiema liniami ekstruzyjnymi. Z uwagi na to, że linie te z racji pracy w zakładzie pilotażowym są często przezbrajane, komponenty PCV i inne pozostałości z produkcji mogą się przedostawać do otoczenia. Należy je – co jest podstawową zasadąa w Vestolit – natychmiast odessać z posadzki albo z urządzeń.

Rozwiązanie

Zadanie to spełniają stosowane w firmie Vestolit dwa odkurzacze Ruwac serii DS do pracy w strefie 22 zagrożenia wybuchem pyłu. Dzięki filtrowi workowemu klasy M, który osiąga resztkową zawartość pyłu na poziomie 0,1 mg / m3, uzyskuje się wysoki standard ochrony zdrowia pracowników. Odkurzacz używany jest nie tylko w instalacjach przetwórczych, lecz także w instalacji mieszającej, za pomocą której dział technologii stosowania tworzy nowe materiały.

Przetwórstwo tworzyw sztucznych

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pigmenty farb w zakładach Axalta

Axalta

Czyszczenie stanowiska roboczego do dozowania pigmentów w produkcji lakieru do powlekania metodą elektrozanurzeniową

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2720 odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi, powstające podczas drukowania w technologii 3D w firmie Kunstoffbau w Kilonii.

Dilba Kunststoffbau

Podczas produkcji eksponatów muzealnych (np. szkieletu mamuta) z tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknami szklanymi w technologii druku 3D sprawdza się odkurzacz Ruwac do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu.

Instalacja odsysająca Ruwac, przeznaczona do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi w zakładach Enercon w Aurich.

Enercon

Dwie centralne instalacje wyciągowe zapewniają czystość w produkcji łopat wirników u wiodącego producenta elektrowni wiatrowych. Wszystkie narzędzia ręczne są podłączone bezpośrednio do sieci przewodów instalacji.

Cichobieżny odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 2 w Evonik Chemiepark w Marl.

Evonik Catalysts Chemiepark

Odkurzacze do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu stosowane w produkcji katalizatorów ze złożem stałym zapewniają czystość zarówno przy maszynach produkcyjnych, jak i w ich otoczeniu.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1750 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi albo węglowymi w zakładach Laetzsch

Lätzsch

Prelucrarea plasticului armat cu fibră de sticlă generează pulberi și vapori periculoși pentru sănătate. Un specialist pentru acest domeniu solicitant al prelucrării materialelor plastice folosește un sistem puternic de aspirare - de la Ruwac.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pigmenty tworzyw sztucznych w zakładach Raschig w Espenheim

Raschig

Przy każdej wymianie wsadu należy dokładnie czyścić urządzenia mielące, stosowane przez producenta duroplastycznych mas formierskich. Stosowane dodatki mają mocne barwy, niepożądane są więc obce pigmenty. Odkurzacz Ruwac zapewnia czystość

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 S odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi albo węglowymi w firmie Schunk w Heuchelheim.

Schunk

Producent elementów konstrukcyjnych z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami węglowymi (CFK) zainstalował w hali produkcyjnej nową instalację wyciągową, niezawodnie odsysającą pyły, powstające we wszystkich liniach produkcyjnych.

Instalacja odsysająca Ruwac odsysa pyły z tworzyw sztucznych w firmie Tec Support w Bielefeld.

Tec Support

Grote hoeveelheden kunststof-freesspaanders efficiënt afzuigen en onvermengde recycling mogelijk maken: deze taak wordt vervult een combinatie van stof-Ex-zuiger en cycloonafscheider bij een fabrikant van kunststofbalgen.

Vestolit

Odkurzacz do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu odsysa granulaty PCV, komponenty i różne dodatki do tworzyw sztucznych w zakładzie pilotażowym wiodącego na rynku producenta tworzyw sztucznych

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do