Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pyły ze zbóż i ziemniaków w gospodarstwie rolnym

Odsysanie pyłów zbożowych – bezpieczne i efektywne

Klient: Landwirt Schwalenberg
Materiał odsysany: Pyły zbożowe
Branża: Rolnictwo
Odkurzacz: DS 1220 B1( z zabezpieczeniem przed wybuchem pyłów)

Jako firma zajmująca się roślinami towarowymi Dr. Bernd Schwalenberg w Nienburg / Saale uprawia na powierzchni około 350 hektarów głównie zboże, ale także ziemniaki i groszek. Część wyrobów jest sprzedawana bezpośrednio, we własnym sklepie. Dla ok. 1000 ton zboża stworzono jednak możliwości przechowywania, aby móc zaczekać ze sprzedażą do zimy: pozwala to uzyskać wyższe ceny.

Zadanie

Poszukiwano możliwie elastycznego i wydajnego odkurzacza, służącego do utrzymania czystości w hali magazynowej oraz do zbierania pyłów, powstających podczas za- i wyładunku.

Rozwiązanie

Dr. Bernd Schwalenberg zdecydował się na nabycie odkurzacza na prąd trójfazowy typu Typ Ruwac DS 1220 B1. Odkurzacze serii DS zaprojektowano do zastosowań przemysłowych do pracy 24-godzinnej, dlatego osiągają dużą trwałość przy wysokim stopniu niezawodności również w ciężkich warunkach eksploatacji.

Mocny napęd trójfazowy spełnia warunki dla wysokiej mocy ssania. Urządzenie jest jednocześnie bardzo kompaktowe i zwrotne, co umożliwia czyszczenie również obszarów trudno dostępnych.

Ponieważ w gospodarstwie często muszą być odkurzane bardzo duże powierzchnie hali, opłaca się użycie dodatkowego urządzenia do czyszczenia podłóg, podłączonego na stałe do złącza odkurzacza. Do dokładnego czyszczenia mniejszych powierzchni, np. w kokpitach maszyn rolniczych, służy okrągła szczotka.Duże wkłady filtrów odkurzacza DS 1220 umożliwiają rzadką wymianę filtra, mniejsze obciążenie powierzchni filtrów oszczędza poza tym włókninę filtra. Pojemnik zbiorczy można łatwo opróżniać dźwignią nożną. Czarny kolor obudowy z GFK wskazuje wyraźnie na to, że rodzina Schwalenberg nabyła odkurzacz DS 1220 w wersji chroniącej przed wybuchem pyłu. Jak wszystkie pyły organiczne – również i pył zbożowy jest palny przy określonej proporcji mieszaniny pyłu z powietrzem. Dlatego odkurzacz wykonano w wersji B1. Oznacza to, że nadaje się on do zasysania pyłów palnych w strefie 22 zgodnie z dyrektywą ATEX.

Rolnictwo

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DA5150 odsysa pyły ze zbóż w magazynie zbóż w GT Rostock.

GT Rostock

W terminalu silosów zbożowych wydajny odkurzacz utrzymuje czystość na trzech kondygnacjach – również przy dużych ilościach odsysanego materiału

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pyły ze zbóż i ziemniaków w gospodarstwie rolnym

Landwirt Schwalenberg

Gospodarstwo rolne używa odkurzacza do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu typu C 1220 B1 w charakterze uniwersalnego urządzenia do czyszczenia magazynu zbóż oraz np. kokpitów maszyn rolniczych.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do