Odpowiedni system utylizacji do naszych odkurzaczy przemysłowych

System Ruwac i Longopac®. Pasują idealnie!

Im więcej zasysanego materiału i im częstsza wymiana worka na pył, tym bardziej użytkownik chce mieć system, dzięki któremu zrobi to, po pierwsze, szybko, a po drugie, czysto.

To życzenie może stać się rzeczywistością: wystarczy zaopatrzyć się w mobilny odkurzacz przemysłowy marki Ruwac z systemem utylizacji Longopac®. To doskonałe połączenie: odkurzacz jest solidny, latami pracuje z wysoką wydajnością przy minimalnym nakładzie związanym z konserwacją. System Longopac® zbiera materiał całkiem dyskretnie i chętnie, również w większych ilościach.

Tak to działa

W systemie Longopac® nie ma już pojedynczych worków ani pojemników na pył. Zamiast tego wokół „kołnierza” uchwytu worka na pył zamocowany jest rękaw bezkońcowy, który na dolnym końcu związany jest opaskami kablowymi.

Tak powstaje worek na pył. Gdy trzeba go opróżnić, wystarczy dwukrotnie przewiązać worek przy górnym końcu. Następnie użytkownik przecina rękaw między obiema opaskami kablowymi i wyjmuje zamknięty worek. Zamknięty koniec rękawa zostaje dociągnięty i można rozpocząć nowy proces utylizacji.

W praktyce odbywa się to nie tylko bardzo szybko (standardowo 30 sekund), lecz również bezpyłowo i higienicznie, ponieważ napełniony worek jest chwytany tylko z zewnątrz. Ta innowacyjna zasada jest stosowana przez firmę Ruwac w konwencjonalnych kompaktowych odkurzaczach przemysłowych, separatorach wstępnych i separatorach cyklonowych.

Perfekcyjne dopasowanie

Ponadto: odkurzacze marki Ruwac i system Longopac® stanowią dobrą kombinację również pod względem wizualnym i ergonomicznym. Uniwersalnie stosowane jednostki odkurzaczowe można łatwo umieścić na podwoziu, które firma Ruwac stworzyła dla systemu Longopac®.

Kto chce ułatwić wymianę worka na pył, może przetestować system Longopac® w swoim zakładzie: pracownicy terenowi firmy Ruwac mogą dotrzeć w każde miejsce i są wyposażeni w urządzenia demonstracyjne.