Odsysacz wiórów Ruwac SPS250 odsysa pyły z makrolonu, powstające w firmie Chemion w Uerdingen.

Tysiące ton granulatu PC – w czystym otoczeniu

Klient: Chemion
Materiał odsysany: Granulat poliwęglanowy (PC)
Branża: Chemia
Odkurzacz: Ruwac SPS 35 i SPS 250

Chemion zajął w dziedzinie logistyki chemicznej silną pozycję specjalisty – m. in. w zakładach Chemiepark Krefeld-Uerdingen. W zakładach tych firma Covestro produkuje rocznie ok. 250 000 ton różnych typów makrolonu®. Poliwęglan ten stosuje się m. in. do produkcji płyt CD i DVD, modułów solarnych i konstrukcji dachowych. Na zlecenie Covestro firma Chemion wzięła na siebie składowanie, napełnianie i pakowanie. Do tego celu służy wyposażone w silosy centrum logistyczne, z prawie 80 silosami wysyłkowymi i mieszalnymi.

Zadanie

Podczas manipulowania dużymi ilościami PC nieuniknione jest przedostawanie się granulatu na posadzkę. Ponieważ kulki są małe, twarde i okrągłe, pracownicy mogą się na nich poślizgnąć. Dlatego granulat należy natychmiast zebrać.

Rozwiązanie

Chemion używa odkurzaczy Ruwac typu SPS 35 i SPS 250, opracowanych pierwotnie do zupełnie innych celów: do odsysania i zasysania wiórów w zakładach przetwórstwa metali.

Typowe dla tego rodzaju konstrukcji odkurzaczy jest „podwójne” odsysanie: Wióry są oddzielane od cieczy (zwykle od chłodziw) i zatrzymywane w separatorze wstępnym. Właściwość ta jest korzystna również podczas zasysania granulatu Makrolon®. Maszyny i urządzenia są bowiem płukane wodą, tak aby między poszczególnymi pakowanymi partiami nie powstawały zanieczyszczenia. W ten sposób kuleczki tworzywa sztucznego zbierają się w separatorze wstępnym, a woda – w samym odkurzaczu. Następnie kulki są poddawane recyklingowi, a woda – usuwana przez zakładową oczyszczalnię ścieków.

Chemia

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pigmenty farb w zakładach Axalta

Axalta

Czyszczenie stanowiska roboczego do dozowania pigmentów w produkcji lakieru do powlekania metodą elektrozanurzeniową

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2521, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, z workami typu big bag odsysa dodatki woskowe w firmie Clariant w Gersthofen.

Clariant

W produkcji mikronizowanych dodatków woskowych centralna instalacja wyciągowa z filtrami z powłoką PTFE zapewnia czystość i żądany rozkład wielkości ziaren dodatków.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2520, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, z silosem i workami big bag odsysa pyły z makrolonu, powstające w firmie Chemion w Uerdingen.

Chemion (DS z wanną wyłapującą)

Wanna wyłapująca i odkurzacz Ruwac: nie trzeba niczego więcej, aby zawrócić granulat PC do łańcucha transportowego podczas napełniania.

Odsysacz wiórów Ruwac SPS250 odsysa pyły z makrolonu, powstające w firmie Chemion w Uerdingen.

Chemion (SPS)

Podczas napełniania granulatem PC sprawdzają się odsysacze wiórów, opracowane właściwie do zupełnie innych celów.

Cichobieżny odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 2 w Evonik Chemiepark w Marl.

Evonik Catalysts Chemiepark

Odkurzacze do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu stosowane w produkcji katalizatorów ze złożem stałym zapewniają czystość zarówno przy maszynach produkcyjnych, jak i w ich otoczeniu.

Evonik

Producent materiałów chemicznych do wytwarzania addytywnego usuwa „odkurzaczem uniwersalnym” Ruwac pozostałości proszku z podłogi i instalacji produkcyjnych.

Odkurzacz Ruwac DS64000 odsysa pyły z kosmetyków, powstające w firmie L´Oreal w Karlsruhe.

L´Oreal

Stacjonarna instalacja wyciągowa zapewnia bezpyłowe dozowanie składników do zbiornika mieszalnego w produkcji kosmetyków.

Odkurzacz wodny Ruwac WSP200 zasysa wodę w zakładowej straży pożarnej w Roche Diagnostics w Mannheim.

Roche Diagnostics

Dwa odkurzacze wodne w wersji pożarniczej są do dyspozycji w sytuacjach, gdy zakładowa straż pożarna w zakładzie producenta leków i odczynników diagnostycznych musi zebrać rozlane ciecze albo wypompować ciecz ze studzienek.

Vestolit

Odkurzacz do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu odsysa granulaty PCV, komponenty i różne dodatki do tworzyw sztucznych w zakładzie pilotażowym wiodącego na rynku producenta tworzyw sztucznych

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do