Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2521, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, z workami typu big bag odsysa dodatki woskowe w firmie Clariant w Gersthofen.

Produkcja dodatków mikronizowanych: Centralne odsysanie pyłów

Klient: Clariant
Materiał odsysany: Dodatki do lakierów i tworzyw sztucznych
Branża: Chemia
Odkurzacz: DS 2520 M-B1 jako centralne urządzenie odsysające z cyklonem o dużej prędkości w charakterze separatora wstępnego

Clariant AG należy do największych na świecie oferentów chemikaliów specjalnych. W branży dodatków opracowuje i produkuje dodatki, polepszające właściwości funkcjonalne i działanie tworzyw sztucznych i lakierów. Zakład w Gersthofen koło Augsburga produkuje m. in. szerokie spektrum dodatków na bazie wosku. Powodują one np. szczególną poprawę przyczepności farb drukarskich do materiału nośnego, ułatwiają obróbkę tworzyw sztucznych, poprawiają odporność lakierów na zadrapanie.

Zadanie

Głównym etapem produkcji w zakładach przetwórstwa wosku w Gersthofen jest mielenie wosków do wielkości cząstek rzędu mikrometrów: Cząstki mikroproszków dodatku Ceridust mają – zależnie od typu – wielkość od 15 do 35 µm. Podczas mielenia nieuniknione jest powstawanie pyłu, odsysanego w firmie Clariant „in-line”, ponieważ pogarszałby rozkład wielkości ziaren, a tym samym – jakość zmikronizowanych wosków.

Rozwiązanie

Odkurzacz Ruwac typu DS 2520 M-B1 nie jest tu stosowany, jak bywa to w innych przypadkach, jako urządzenie mobilne, lecz jako centralne urządzenie odsysające. Na doprowadzeniach i w jednostkach dozujących urządzeń mielących znajdują się różne punkty odsysania, prowadzące przez przewód zbiorczy do agregatu ssącego. Przed odkurzaczem znajduje się cyklon o wysokiej prędkości z ciągłym odprowadzaniem materiału, oddzielający większe cząstki i doprowadzający je do pojemnika zbiorczego. Filtr typu B1 zatrzymuje pyły o mniejszej zawartości cząstek stałych. Urządzenia mielące pracują przeciętnie 16 do 17 godzin na dobę, zintegrowany 90-litrowy pojemnik zbiorczy jest wyposażony w funkcję automatycznej kontroli poziomu napełnienia.

Ponieważ pyły woskowe mają skłonność do sklejania się, firma Ruwac musiała dobrać materiał filtra przeciwdziałający tej tendencji. Dlatego zastosowano powłokę z PTFE. Skuteczność zatrzymywania tego medium odpowiada kategorii stosowania C – co oznacza: nieprzekroczenie stopnia przepuszczalności wynoszącego 0,1%. Urządzenie wykonano zgodnie z wymogami strefy ochronnej 21, chroniącej przed wybuchem pyłu. Odnośnie ochrony przeciwwybuchowej osiągnięto klasę pyłu M, nadającą się do pyłów o granicznej wartości ekspozycji poniżej 0,1 mg/m3.

Chemia

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pigmenty farb w zakładach Axalta

Axalta

Czyszczenie stanowiska roboczego do dozowania pigmentów w produkcji lakieru do powlekania metodą elektrozanurzeniową

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2521, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, z workami typu big bag odsysa dodatki woskowe w firmie Clariant w Gersthofen.

Clariant

W produkcji mikronizowanych dodatków woskowych centralna instalacja wyciągowa z filtrami z powłoką PTFE zapewnia czystość i żądany rozkład wielkości ziaren dodatków.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2520, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, z silosem i workami big bag odsysa pyły z makrolonu, powstające w firmie Chemion w Uerdingen.

Chemion (DS z wanną wyłapującą)

Wanna wyłapująca i odkurzacz Ruwac: nie trzeba niczego więcej, aby zawrócić granulat PC do łańcucha transportowego podczas napełniania.

Odsysacz wiórów Ruwac SPS250 odsysa pyły z makrolonu, powstające w firmie Chemion w Uerdingen.

Chemion (SPS)

Podczas napełniania granulatem PC sprawdzają się odsysacze wiórów, opracowane właściwie do zupełnie innych celów.

Cichobieżny odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 2 w Evonik Chemiepark w Marl.

Evonik Catalysts Chemiepark

Odkurzacze do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu stosowane w produkcji katalizatorów ze złożem stałym zapewniają czystość zarówno przy maszynach produkcyjnych, jak i w ich otoczeniu.

Evonik

Producent materiałów chemicznych do wytwarzania addytywnego usuwa „odkurzaczem uniwersalnym” Ruwac pozostałości proszku z podłogi i instalacji produkcyjnych.

Odkurzacz Ruwac DS64000 odsysa pyły z kosmetyków, powstające w firmie L´Oreal w Karlsruhe.

L´Oreal

Stacjonarna instalacja wyciągowa zapewnia bezpyłowe dozowanie składników do zbiornika mieszalnego w produkcji kosmetyków.

Odkurzacz wodny Ruwac WSP200 zasysa wodę w zakładowej straży pożarnej w Roche Diagnostics w Mannheim.

Roche Diagnostics

Dwa odkurzacze wodne w wersji pożarniczej są do dyspozycji w sytuacjach, gdy zakładowa straż pożarna w zakładzie producenta leków i odczynników diagnostycznych musi zebrać rozlane ciecze albo wypompować ciecz ze studzienek.

Vestolit

Odkurzacz do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu odsysa granulaty PCV, komponenty i różne dodatki do tworzyw sztucznych w zakładzie pilotażowym wiodącego na rynku producenta tworzyw sztucznych

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do