Cichobieżny odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 2 w Evonik Chemiepark w Marl.

Czystość i bezpieczeństwo w produkcji katalizatorów

Klient: Evonik Catalysts Chemiepark
Materiał odsysany: Chemikalia stałe
Branża: Chemia
Odkurzacz: Dwa odkurzacze Ruwac DS 1220 do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem gazu

Firma Evonik Industries AG jest wiodącym na świecie producentem wyspecjalizowanych chemikaliów i materiałów wysokowydajnych. Branża „Catalysts“ produkuje katalizatory w wielu miejscach – na przykład w Marl są to katalizatory ze złożem stałym, przyspieszające procesy w przemyśle chemicznym, czyniąc je bardziej energooszczędnymi i ekonomicznymi.

Zadanie

Podczas produkcji katalizatorów – z etapami produkcji takimi jak nadawanie kształtu, impregnacja, powlekanie i obróbka cieplna – nie da się całkowicie uniknąć powstawania pyłów. Z uwagi na bezpieczeństwo pracy pozostałości, powstające podczas przepakowywania albo przy zmianie produktu, należy natychmiast odessać. Jest to tym ważniejsze, że pyły są częściowo wybuchowe.

Rozwiązanie

Do tego zadania Evonik używa dwóch odkurzaczy Ruwac do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu. Urządzenia nadają się do stosowania w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu i są nadzwyczaj elastyczne. Dzieje się tak dzięki łatwemu transportowi do miejsca użycia oraz różnym dyszom, szczotkom itp., które firma Evonik zamówiła jako akcesoria. Zapewniają one skuteczne i dokładne czyszczenie posadzki albo przestrzeni wokół maszyny lub w maszynie z użyciem właściwych „narzędzi”.

Ponieważ osoby odpowiedzialne w firmie Evonik za produkcję katalizatorów przywiązują dużą wagę do cichej pracy maszyn i urządzeń, jeden z dwóch odkurzaczy Ruwac-Ex serii Ds 1 z silnikiem 2,2 kW wykonano w wersji cichobieżnej.

Chemia

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pigmenty farb w zakładach Axalta

Axalta

Czyszczenie stanowiska roboczego do dozowania pigmentów w produkcji lakieru do powlekania metodą elektrozanurzeniową

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2521, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, z workami typu big bag odsysa dodatki woskowe w firmie Clariant w Gersthofen.

Clariant

W produkcji mikronizowanych dodatków woskowych centralna instalacja wyciągowa z filtrami z powłoką PTFE zapewnia czystość i żądany rozkład wielkości ziaren dodatków.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2520, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, z silosem i workami big bag odsysa pyły z makrolonu, powstające w firmie Chemion w Uerdingen.

Chemion (DS z wanną wyłapującą)

Wanna wyłapująca i odkurzacz Ruwac: nie trzeba niczego więcej, aby zawrócić granulat PC do łańcucha transportowego podczas napełniania.

Odsysacz wiórów Ruwac SPS250 odsysa pyły z makrolonu, powstające w firmie Chemion w Uerdingen.

Chemion (SPS)

Podczas napełniania granulatem PC sprawdzają się odsysacze wiórów, opracowane właściwie do zupełnie innych celów.

Cichobieżny odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 2 w Evonik Chemiepark w Marl.

Evonik Catalysts Chemiepark

Odkurzacze do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu stosowane w produkcji katalizatorów ze złożem stałym zapewniają czystość zarówno przy maszynach produkcyjnych, jak i w ich otoczeniu.

Evonik

Producent materiałów chemicznych do wytwarzania addytywnego usuwa „odkurzaczem uniwersalnym” Ruwac pozostałości proszku z podłogi i instalacji produkcyjnych.

Odkurzacz Ruwac DS64000 odsysa pyły z kosmetyków, powstające w firmie L´Oreal w Karlsruhe.

L´Oreal

Stacjonarna instalacja wyciągowa zapewnia bezpyłowe dozowanie składników do zbiornika mieszalnego w produkcji kosmetyków.

Odkurzacz wodny Ruwac WSP200 zasysa wodę w zakładowej straży pożarnej w Roche Diagnostics w Mannheim.

Roche Diagnostics

Dwa odkurzacze wodne w wersji pożarniczej są do dyspozycji w sytuacjach, gdy zakładowa straż pożarna w zakładzie producenta leków i odczynników diagnostycznych musi zebrać rozlane ciecze albo wypompować ciecz ze studzienek.

Vestolit

Odkurzacz do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu odsysa granulaty PCV, komponenty i różne dodatki do tworzyw sztucznych w zakładzie pilotażowym wiodącego na rynku producenta tworzyw sztucznych

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do