Zawsze bezpiecznie: odsysania tworzyw sztucznych i dodatków

Klient: Vestolit
Materiał odsysany: Tworzywa sztuczne (PCV) i dodatki do tworzyw sztucznych.
Branża: Chemia
Odkurzacz: Ruwac DS 1220 (z zabezpieczeniem przed wybuchem pyłów – strefa 22)

Vestolit GmbH należy do wiodących producentów PCV (polichlorku winylu), stosowanego przede wszystkim w budownictwie (profile okienne, rury, wykładziny podłogowe...). W Chemiepark Marl firma Vestolit użytkuje największą w Europie całkowicie zintegrowaną linię produkcyjną PCV o wydajności rocznej 400 000 ton.

Zadanie

W zakładzie pilotażowym firma Vestolit testuje profil właściwości nowych gatunków PCV i ich składników , sprawdzając jednocześnie możliwość ich przetwarzania. Technicy wdrożeniowcy dysponują w tym celu m. in. dwiema liniami ekstruzyjnymi. Z uwagi na to, że linie te z racji pracy w zakładzie pilotażowym są często przezbrajane, komponenty PCV i inne pozostałości z produkcji mogą się przedostawać do otoczenia. Należy je – co jest podstawową zasadąa w Vestolit – natychmiast odessać z posadzki albo z urządzeń.

Rozwiązanie

Zadanie to spełniają stosowane w firmie Vestolit dwa odkurzacze Ruwac serii DS do pracy w strefie 22 zagrożenia wybuchem pyłu. Dzięki filtrowi workowemu klasy M, który osiąga resztkową zawartość pyłu na poziomie 0,1 mg / m3, uzyskuje się wysoki standard ochrony zdrowia pracowników. Odkurzacz używany jest nie tylko w instalacjach przetwórczych, lecz także w instalacji mieszającej, za pomocą której dział technologii stosowania tworzy nowe materiały.

Chemia

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pigmenty farb w zakładach Axalta

Axalta

Czyszczenie stanowiska roboczego do dozowania pigmentów w produkcji lakieru do powlekania metodą elektrozanurzeniową

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2521, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, z workami typu big bag odsysa dodatki woskowe w firmie Clariant w Gersthofen.

Clariant

W produkcji mikronizowanych dodatków woskowych centralna instalacja wyciągowa z filtrami z powłoką PTFE zapewnia czystość i żądany rozkład wielkości ziaren dodatków.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2520, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, z silosem i workami big bag odsysa pyły z makrolonu, powstające w firmie Chemion w Uerdingen.

Chemion (DS z wanną wyłapującą)

Wanna wyłapująca i odkurzacz Ruwac: nie trzeba niczego więcej, aby zawrócić granulat PC do łańcucha transportowego podczas napełniania.

Odsysacz wiórów Ruwac SPS250 odsysa pyły z makrolonu, powstające w firmie Chemion w Uerdingen.

Chemion (SPS)

Podczas napełniania granulatem PC sprawdzają się odsysacze wiórów, opracowane właściwie do zupełnie innych celów.

Cichobieżny odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 2 w Evonik Chemiepark w Marl.

Evonik Catalysts Chemiepark

Odkurzacze do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu stosowane w produkcji katalizatorów ze złożem stałym zapewniają czystość zarówno przy maszynach produkcyjnych, jak i w ich otoczeniu.

Evonik

Producent materiałów chemicznych do wytwarzania addytywnego usuwa „odkurzaczem uniwersalnym” Ruwac pozostałości proszku z podłogi i instalacji produkcyjnych.

Odkurzacz Ruwac DS64000 odsysa pyły z kosmetyków, powstające w firmie L´Oreal w Karlsruhe.

L´Oreal

Stacjonarna instalacja wyciągowa zapewnia bezpyłowe dozowanie składników do zbiornika mieszalnego w produkcji kosmetyków.

Odkurzacz wodny Ruwac WSP200 zasysa wodę w zakładowej straży pożarnej w Roche Diagnostics w Mannheim.

Roche Diagnostics

Dwa odkurzacze wodne w wersji pożarniczej są do dyspozycji w sytuacjach, gdy zakładowa straż pożarna w zakładzie producenta leków i odczynników diagnostycznych musi zebrać rozlane ciecze albo wypompować ciecz ze studzienek.

Vestolit

Odkurzacz do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu odsysa granulaty PCV, komponenty i różne dodatki do tworzyw sztucznych w zakładzie pilotażowym wiodącego na rynku producenta tworzyw sztucznych

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do