Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 2 odsysa pyły z płytek drukowanych w firmie Odelo w Kamp-Lintforth.

Odsysanie pyłu w produkcji diod LED

Klient: Odelo
Materiał odsysany: Pyły z tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknami szklanymi oraz z produkcji płytek drukowanych
Branża: Przemysł – ogólnie
Odkurzacz: Ruwac DS 1221 (z zabezpieczeniem przed wybuchem pyłu)

Wiodący w Europie producent diod LED z siedzibą główną w Niemczech i z dziesięcioma oddziałami na całym świecie skupia się na opracowywaniu i produkcji systemów LED dla przemysłu samochodowego. Zasadniczą dziedziną są światła tylne do samochodów.

Zadanie

Diody LED, podobnie jak przynależne dławiki, montowane są na płytkach, wykonanych z nieprzewodzącego prądu tworzywa sztucznego, wzmocnionego włóknami szklanymi (GFK). Produkcja odbywa się w tzw. panelach, oddzielanych przez frezowanie. Powstaje przy tym szkodliwy dla zdrowia pył GFK, który należy odessać. W określonym stężeniu z tlenem z powietrza pył ten jest wybuchowy.

Rozwiązanie

W każdej instalacji frezującej do oddzielania płytek drukowanych zamontowano na stałe odkurzacz Ruwac, służący do odsysania i zasysania pyłów wybuchowych (strefa Ex 22). Zastosowane filtry klasy H nadają się do zasysania nagromadzonych suchych, niepalnych, szkodliwych dla zdrowia pyłów o wartościach MAK, jak również pyłów rakotwórczych. Do tej kategorii należą pyły GFK. W ten sposób wymagania z zakresu ochrony pracy i zdrowia są całkowicie spełnione. Ponadto odkurzacze są trwałe, skuteczne i zaprojektowane do pracy ciągłej.

Przemysł – ogólnie

Separator mokry Ruwac NA250 z cyklonem odsysa pyły magnezowe, powstające w firmie Almamet w Ratingen.

Almamet

Separator mokry Ruwac gwarantuje w przypadku stosowania proszków magnezowych lub aluminiowych, że podczas mieszania proszku i napełniania nim nie powstanie atmosfera grożąca wybuchem.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1400 na prąd trójfazowy oraz separator wstępny odsysa wióry w zakładach Eddingwerk w Budziszynie (Bautzen).

Edding

W produkcji pisaków w zakładach Edding odkurzacz pracuje częściowo w trybie ruchomym, częściowo w stacjonarnym: Można go zintegrować z liniami produkcyjnymi albo używać w trybie przewoźnym do czyszczenia podłóg i urządzeń.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 A dla strefy 22 odsysa pyły drzewne w studio filmowym w Hamburgu.

Studio Filmowe w Hamburgu

Warsztaty spółki produkującej filmy pracują w pięciu halach, używając odkurzaczy Ruwac. Użytkownik przechodzi aktualnie z zasilania prądem trójfazowym na zasilanie prądem przemiennym jednofazowym.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 2 odsysa pyły z płytek drukowanych w firmie Odelo w Kamp-Lintforth.

Odelo

Jak najlepiej odsysać pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknem szklanym oraz z płytek drukowanych? Bezpośrednio w czyszczonym miejscu – odkurzaczem do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu.

Odkurzacz wodny Ruwac WSP200 zasysa wodę w zakładowej straży pożarnej w Roche Diagnostics w Mannheim.

Roche Diagnostics

Dwa odkurzacze wodne w wersji pożarniczej są do dyspozycji w sytuacjach, gdy zakładowa straż pożarna w zakładzie producenta leków i odczynników diagnostycznych musi zebrać rozlane ciecze albo wypompować ciecz ze studzienek.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 S odsysa pyły z płytek drukowanych w firmie Schmersal w Wuppertalu.

Schmersal

Ruchome urządzenie odsysające (z rozgałęźnikiem przewodu ssawnego wg specyfikacji klienta) w stacjach obróbki ręcznej płytek drukowanych

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 S odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi albo węglowymi w firmie Schunk w Heuchelheim.

Schunk

Producent elementów konstrukcyjnych z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami węglowymi (CFK) zainstalował w hali produkcyjnej nową instalację wyciągową, niezawodnie odsysającą pyły, powstające we wszystkich liniach produkcyjnych.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do