Odkurzacz wodny Ruwac WSP200 zasysa wodę w zakładowej straży pożarnej w Roche Diagnostics w Mannheim.

Uniwersalny odkurzacz do materiałów niebezpiecznych dla zakładowej straży pożarnej

Klient: Roche Diagnostics
Materiał odsysany: Różne materiały niebezpieczne
Branża: Przemysł – ogólnie
Odkurzacz: „Odkurzacz wodny” WSP 2000 w wersji pożarniczej

Roche należy do czołowych firm farmaceutycznych. Ok. 8600 pracowników produkuje w Mannheim leki zwalczające raka oraz produkty dla diagnostyki – np. odczynniki ciekłe czy paski do kontroli poziomu cukru we krwi. Poza tym w Mannheim znajduje się duże centrum badawcze. O ochronę przeciwpożarową, jak również ochronę gleby i wód na miejscu dba własna zakładowa straż pożarna.

Zadanie

Gdy rozlewają się ciecze, zakładowa straż pożarna musi być na to przygotowana. W związku z tym, że w takim przypadku zachodzi konieczność obchodzenia się z różnymi mediami, a nawet z substancjami niebezpiecznymi, ważnym kryterium doboru wyposażenia jest elastyczność.

Rozwiązanie

Zakładowa straż pożarna Roche ma dwa „odkurzacze pożarnicze” produkcji Ruwac Industrie-Sauger GmbH. Oba odkurzacze typu WSP 2000 mogą pracować w dwóch trybach – odsysania i pompowania: materiał odsysany zbierany jest do 45-litrowego pojemnika albo zasysana ciecz przepompowywana jest np. do najbliższego przyłącza kanalizacyjnego.

Dzięki pojemnikowi z GFK (tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknami szklanymi) i pompie ze stali szlachetnej odkurzacze nadają się również do zasysania lub pompowania agresywnych mediów. Duże opony „balonowe” na kołach osi tylnej zapewniają mobilność, nawet po schodach jeździ się bez trudu. Roche stosuje „wersję pożarniczą” WSP 2000, umożliwiającą podłączenie węży zgodnych z normą pożarniczą.

WSP 2000 w wersji standardowej napotyka ograniczenia, gdy są potrzebne wysokie wydajności pompy – na przykład przy szybkim odpompowywaniu zalanych studzienek. Dlatego Roche złożył w firmie Ruwac zapytanie o to, czy znalazłby się odkurzacz wodny o szczególnie wysokiej wydajności ssania. Inżynierowie z Ruwac skonstruowali w odpowiedzi na to odkurzacz WSP 2000 z dwiema pompami i 100-litrowym pojemnikiem. Wydajność pompowania przy wysokości podnoszenia 1 m wynosi 2 x 18 m3/h, maksymalna wysokość podnoszenia to ok. 9 m, na godzinę można pompować do 4800 l powietrza. Aby dostosować wydajność do rzeczywistego zapotrzebowania, pompy można włączać pojedynczo. Ponadto w urządzeniu tym umieszczono przyłącza do odpompowywania u dołu, zamiast u góry pojemnika. W ten sposób słup cieczy w pojemniku zwiększa wydajność pompowania. Jest to korzystne przede wszystkim podczas uruchamiania pompy z pustym wężem – szczegół, który jeszcze bardziej poprawia wydajność urządzenia.

Przemysł – ogólnie

Separator mokry Ruwac NA250 z cyklonem odsysa pyły magnezowe, powstające w firmie Almamet w Ratingen.

Almamet

Separator mokry Ruwac gwarantuje w przypadku stosowania proszków magnezowych lub aluminiowych, że podczas mieszania proszku i napełniania nim nie powstanie atmosfera grożąca wybuchem.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1400 na prąd trójfazowy oraz separator wstępny odsysa wióry w zakładach Eddingwerk w Budziszynie (Bautzen).

Edding

W produkcji pisaków w zakładach Edding odkurzacz pracuje częściowo w trybie ruchomym, częściowo w stacjonarnym: Można go zintegrować z liniami produkcyjnymi albo używać w trybie przewoźnym do czyszczenia podłóg i urządzeń.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 A dla strefy 22 odsysa pyły drzewne w studio filmowym w Hamburgu.

Studio Filmowe w Hamburgu

Warsztaty spółki produkującej filmy pracują w pięciu halach, używając odkurzaczy Ruwac. Użytkownik przechodzi aktualnie z zasilania prądem trójfazowym na zasilanie prądem przemiennym jednofazowym.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 2 odsysa pyły z płytek drukowanych w firmie Odelo w Kamp-Lintforth.

Odelo

Jak najlepiej odsysać pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknem szklanym oraz z płytek drukowanych? Bezpośrednio w czyszczonym miejscu – odkurzaczem do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu.

Odkurzacz wodny Ruwac WSP200 zasysa wodę w zakładowej straży pożarnej w Roche Diagnostics w Mannheim.

Roche Diagnostics

Dwa odkurzacze wodne w wersji pożarniczej są do dyspozycji w sytuacjach, gdy zakładowa straż pożarna w zakładzie producenta leków i odczynników diagnostycznych musi zebrać rozlane ciecze albo wypompować ciecz ze studzienek.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 S odsysa pyły z płytek drukowanych w firmie Schmersal w Wuppertalu.

Schmersal

Ruchome urządzenie odsysające (z rozgałęźnikiem przewodu ssawnego wg specyfikacji klienta) w stacjach obróbki ręcznej płytek drukowanych

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 S odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi albo węglowymi w firmie Schunk w Heuchelheim.

Schunk

Producent elementów konstrukcyjnych z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami węglowymi (CFK) zainstalował w hali produkcyjnej nową instalację wyciągową, niezawodnie odsysającą pyły, powstające we wszystkich liniach produkcyjnych.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do