Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 S odsysa pyły z płytek drukowanych w firmie Schmersal w Wuppertalu.

Odsysanie pyłu w produkcji układów elektronicznych

Klient: Schmersal
Materiał odsysany: Dym z lutowania, pyły z płytek drukowanych
Branża: Przemysł – ogólnie
Odkurzacz: Ruwac DS 1222 cichobieżny

Grupa Schmersal z główną siedzibą w Wuppertalu należy do światowych liderów w wymagającej dziedzinie bezpieczeństwa maszyn. Oferuje bardzo szeroki wachlarz urządzeń zabezpieczających i systemów łączeniowych w ponad 10 000 serii i wersji.

Zadanie

Zakres produkcji w grupie Schmersal jest duży: we własnej firmie produkuje się również elektronikę, jak również większość materiałów eksploatacyjnych. Przykładem jest odsysanie ze stacji cięcia wyspy produkcyjnej służącej do ręcznej obróbki i lutowania płytek SMD. Całe płytki drukowane (panele) są tu ręcznie przycinane na dwóch liniach, ponieważ liczby sztuk są małe i dlatego rozcinanie automatyczne jest nieekonomiczne. Zakładowi technicy zaprojektowali dla tej stacji odsysanie.

Rozwiązanie

Mobilna instalacja odsysająca, połączona z obiema liniami cięcia, zbiera pył bezpośrednio w miejscu powstawania. Zastosowano do tego cichobieżny odkurzacz DS 1222. Odkurzacz stoi w odległości kilku metrów od wyspy produkcyjnej i jest połączony poprzez rozdzielacz przewodu ssawnego i regulator powietrza ssącego, zaprojektowany i zainstalowany również we własnym zakresie – z obydwoma elementami odsysającymi przy narzędziach tnących.

Rozwiązanie to spełnia wymogi przepisów ws. odsysania pyłów z płytek drukowanych. Odkurzacz jest wyposażony w zdalne uruchamianie, tj. włącza się samoczynnie, gdy urządzenie tnące jest włączone.

Do zalet odkurzacza „półmobilnego” należy również – z punktu widzenia grupy Schmersal – cicha praca, możliwość integracji z całą linią oraz zmiany miejsca ustawienia.

 

Przemysł – ogólnie

Separator mokry Ruwac NA250 z cyklonem odsysa pyły magnezowe, powstające w firmie Almamet w Ratingen.

Almamet

Separator mokry Ruwac gwarantuje w przypadku stosowania proszków magnezowych lub aluminiowych, że podczas mieszania proszku i napełniania nim nie powstanie atmosfera grożąca wybuchem.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1400 na prąd trójfazowy oraz separator wstępny odsysa wióry w zakładach Eddingwerk w Budziszynie (Bautzen).

Edding

W produkcji pisaków w zakładach Edding odkurzacz pracuje częściowo w trybie ruchomym, częściowo w stacjonarnym: Można go zintegrować z liniami produkcyjnymi albo używać w trybie przewoźnym do czyszczenia podłóg i urządzeń.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 A dla strefy 22 odsysa pyły drzewne w studio filmowym w Hamburgu.

Studio Filmowe w Hamburgu

Warsztaty spółki produkującej filmy pracują w pięciu halach, używając odkurzaczy Ruwac. Użytkownik przechodzi aktualnie z zasilania prądem trójfazowym na zasilanie prądem przemiennym jednofazowym.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 2 odsysa pyły z płytek drukowanych w firmie Odelo w Kamp-Lintforth.

Odelo

Jak najlepiej odsysać pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknem szklanym oraz z płytek drukowanych? Bezpośrednio w czyszczonym miejscu – odkurzaczem do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu.

Odkurzacz wodny Ruwac WSP200 zasysa wodę w zakładowej straży pożarnej w Roche Diagnostics w Mannheim.

Roche Diagnostics

Dwa odkurzacze wodne w wersji pożarniczej są do dyspozycji w sytuacjach, gdy zakładowa straż pożarna w zakładzie producenta leków i odczynników diagnostycznych musi zebrać rozlane ciecze albo wypompować ciecz ze studzienek.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 S odsysa pyły z płytek drukowanych w firmie Schmersal w Wuppertalu.

Schmersal

Ruchome urządzenie odsysające (z rozgałęźnikiem przewodu ssawnego wg specyfikacji klienta) w stacjach obróbki ręcznej płytek drukowanych

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 S odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi albo węglowymi w firmie Schunk w Heuchelheim.

Schunk

Producent elementów konstrukcyjnych z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami węglowymi (CFK) zainstalował w hali produkcyjnej nową instalację wyciągową, niezawodnie odsysającą pyły, powstające we wszystkich liniach produkcyjnych.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do