Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 S odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi albo węglowymi w firmie Schunk w Heuchelheim.

Czysto i bezpiecznie: Elastyczne odsysanie pyłu w przetwórstwie CFK

Klient: Schunk
Materiał odsysany: Pyły z włókien węglowych (CFK)
Branża: Przemysł – ogólnie
Odkurzacz: Centralna instalacja odsysająca (z zabezpieczeniem przed wybuchem pyłów)

Firma Schunk Kohlenstofftechnik GmbH produkuje w Heuchelheim m. in. elementy kompozytowe z włókien węglowych (CFK), stosowane przeważnie w budowie maszyn i urządzeń oraz w przemyśle samochodowym.

Zadanie

W związku z tym, że w wielu procesach obróbczych następuje uwolnienie pyłu, należało podczas projektowania nowej hali produkcyjnej wyjaśnić również kwestię odsysania. Do wyboru były dwie koncepcje: centralna instalacja odsysająca albo zastosowanie wielu zdecentralizowanych (mobilnych) odkurzaczy.

Rozwiązanie

Osoby odpowiedzialne ze strony firmy Schunk zdecydowały się – po zasięgnięciu rady ekspertów w firmie Ruwac – na centralną instalację odsysającą o mocy 2 x 11 kW. Jest ona połączona rurociągami z licznymi punktami odsysania, do których użytkownik podłącza w razie potrzeby jeden z węży ssących i może w ten sposób zasysać pył. Ponadto przy kilku obrabiarkach zainstalowano odsysanie bezpośrednie, zbierające pył bezpośrednio ze źródła powstawania.

Urządzenie wykonano zgodnie z wymogami ochrony przed wybuchem pyłu. Ponieważ komponenty centralne umieszczono na półpiętrze, nie zajmują miejsca, przeznaczonego na produkcję.

Do zalet centralnej instalacji odsysającej należy „pusta” powierzchnia, wysoka elastyczność i łatwość obsługi. Personel może natychmiast zbierać większe albo mniejsze ilości pyłu bez dużych nakładów pracy. Z uwagi na to, że odsysany materiał zbierany jest centralnie, ułatwiona jest jego utylizacja.

Przemysł – ogólnie

Separator mokry Ruwac NA250 z cyklonem odsysa pyły magnezowe, powstające w firmie Almamet w Ratingen.

Almamet

Separator mokry Ruwac gwarantuje w przypadku stosowania proszków magnezowych lub aluminiowych, że podczas mieszania proszku i napełniania nim nie powstanie atmosfera grożąca wybuchem.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1400 na prąd trójfazowy oraz separator wstępny odsysa wióry w zakładach Eddingwerk w Budziszynie (Bautzen).

Edding

W produkcji pisaków w zakładach Edding odkurzacz pracuje częściowo w trybie ruchomym, częściowo w stacjonarnym: Można go zintegrować z liniami produkcyjnymi albo używać w trybie przewoźnym do czyszczenia podłóg i urządzeń.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 A dla strefy 22 odsysa pyły drzewne w studio filmowym w Hamburgu.

Studio Filmowe w Hamburgu

Warsztaty spółki produkującej filmy pracują w pięciu halach, używając odkurzaczy Ruwac. Użytkownik przechodzi aktualnie z zasilania prądem trójfazowym na zasilanie prądem przemiennym jednofazowym.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 2 odsysa pyły z płytek drukowanych w firmie Odelo w Kamp-Lintforth.

Odelo

Jak najlepiej odsysać pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknem szklanym oraz z płytek drukowanych? Bezpośrednio w czyszczonym miejscu – odkurzaczem do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu.

Odkurzacz wodny Ruwac WSP200 zasysa wodę w zakładowej straży pożarnej w Roche Diagnostics w Mannheim.

Roche Diagnostics

Dwa odkurzacze wodne w wersji pożarniczej są do dyspozycji w sytuacjach, gdy zakładowa straż pożarna w zakładzie producenta leków i odczynników diagnostycznych musi zebrać rozlane ciecze albo wypompować ciecz ze studzienek.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 S odsysa pyły z płytek drukowanych w firmie Schmersal w Wuppertalu.

Schmersal

Ruchome urządzenie odsysające (z rozgałęźnikiem przewodu ssawnego wg specyfikacji klienta) w stacjach obróbki ręcznej płytek drukowanych

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 S odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi albo węglowymi w firmie Schunk w Heuchelheim.

Schunk

Producent elementów konstrukcyjnych z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami węglowymi (CFK) zainstalował w hali produkcyjnej nową instalację wyciągową, niezawodnie odsysającą pyły, powstające we wszystkich liniach produkcyjnych.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do