Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 A dla strefy 22 odsysa pyły drzewne w studio filmowym w Hamburgu.

Dużo pracy dla odkurzaczy w „największym warsztacie stolarskim w Hamburgu”

Klient: Studio Filmowe w Hamburgu
Materiał odsysany: Wióry i pyły z drewna
Branża: Przemysł – ogólnie
Odkurzacz: DS 1220 (do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu), WSZ 2220 (do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu)

Studio Hamburg GmbH jest znaczącym usługodawcą dla filmu i telewizji. Wraz ze swoimi oddziałami przedsiębiorstwo jest jednym z wiodących oferentów produkcji dla kin i telewizji, dokumentacji i widowisk rozrywkowych – od serialu Tatort przez Traumschiff po Großstadtrevier. Ważną dziedziną jest budowa dekoracji. Studio Hamburg, zatrudniające ok. 800 stałych pracowników oraz ponad 800 freelancerów jest jednym z najważniejszych pracodawców w tym hanzeatyckim mieście. Oprócz nadawców publicznych i prywatnych, do klientów należą również niezależni producenci filmowi i telewizyjni.

Zadanie

W pięciu halach stolarni – części wydziału budowy dekoracji – obrabia się drewno o dużych rozmiarach i w dużych ilościach. Około 100 pracowników – to prawdopodobnie największa stolarnia w Hamburgu. Prawie zawsze stolarze pracują przy wymagających projektach stanowiących produkcję jednostkową. Uwalniają się przy tym duże ilości wiórów i pyłu. Tym ważniejsze są wydajne odkurzacze.

Rozwiązanie

W każdej hali używa się odkurzacza Ruwac do czyszczenia podłóg i maszyn. Urządzenia nadają się do stosowania w przestrzeniach zagrożonych wybuchem i cenione są z racji elastyczności: umożliwiają szybkie czyszczenie dużych powierzchni podłóg tak samo, jak odsysanie brudu z filigranowych otworów frezowanych w kulisach i dekoracjach.

Najstarszy odkurzacz pochodzi z roku 1996, aktualnie następuje ich sukcesywna wymiana. Studio Filmowe przechodzi przy tym z silników prądu trójfazowego na silniki prądu przemiennego jednofazowego, pracujące – według opinii osób odpowiedzialnych – na dłuższą metę bardziej ekonomicznie.

Przemysł – ogólnie

Separator mokry Ruwac NA250 z cyklonem odsysa pyły magnezowe, powstające w firmie Almamet w Ratingen.

Almamet

Separator mokry Ruwac gwarantuje w przypadku stosowania proszków magnezowych lub aluminiowych, że podczas mieszania proszku i napełniania nim nie powstanie atmosfera grożąca wybuchem.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1400 na prąd trójfazowy oraz separator wstępny odsysa wióry w zakładach Eddingwerk w Budziszynie (Bautzen).

Edding

W produkcji pisaków w zakładach Edding odkurzacz pracuje częściowo w trybie ruchomym, częściowo w stacjonarnym: Można go zintegrować z liniami produkcyjnymi albo używać w trybie przewoźnym do czyszczenia podłóg i urządzeń.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 A dla strefy 22 odsysa pyły drzewne w studio filmowym w Hamburgu.

Studio Filmowe w Hamburgu

Warsztaty spółki produkującej filmy pracują w pięciu halach, używając odkurzaczy Ruwac. Użytkownik przechodzi aktualnie z zasilania prądem trójfazowym na zasilanie prądem przemiennym jednofazowym.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 2 odsysa pyły z płytek drukowanych w firmie Odelo w Kamp-Lintforth.

Odelo

Jak najlepiej odsysać pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknem szklanym oraz z płytek drukowanych? Bezpośrednio w czyszczonym miejscu – odkurzaczem do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu.

Odkurzacz wodny Ruwac WSP200 zasysa wodę w zakładowej straży pożarnej w Roche Diagnostics w Mannheim.

Roche Diagnostics

Dwa odkurzacze wodne w wersji pożarniczej są do dyspozycji w sytuacjach, gdy zakładowa straż pożarna w zakładzie producenta leków i odczynników diagnostycznych musi zebrać rozlane ciecze albo wypompować ciecz ze studzienek.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 S odsysa pyły z płytek drukowanych w firmie Schmersal w Wuppertalu.

Schmersal

Ruchome urządzenie odsysające (z rozgałęźnikiem przewodu ssawnego wg specyfikacji klienta) w stacjach obróbki ręcznej płytek drukowanych

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 S odsysa pyły z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi albo węglowymi w firmie Schunk w Heuchelheim.

Schunk

Producent elementów konstrukcyjnych z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami węglowymi (CFK) zainstalował w hali produkcyjnej nową instalację wyciągową, niezawodnie odsysającą pyły, powstające we wszystkich liniach produkcyjnych.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do