Odkurzacz przemysłowy Ruwac DA5150 odsysa pyły ze zbóż w magazynie zbóż w GT Rostock.

Czysty przeładunek zbóż w głębokowodnym porcie morskim

Klient: GT Rostock
Materiał odsysany: Zboże
Branża: Rolnictwo
Odkurzacz: Ruwac DA 5150 M z siecią rurociągów na trzech kondygnacjach

Głębokowodny port morski w Rostocku wyspecjalizował się w przeładunku materiałów sypkich, a szczególnie zboża. Kiedy możliwości przeładunkowe stały się niewystarczające, cztery północnoniemieckie firmy zajmujące się handlem rolnym założyły GT Rostock GmbH i zainwestowały 30 milionów euro w budowę nowego terminalu.

Zadanie

Silosy terminalu mieszczą 160 000 ton zboża. Można nimi wypełnić do połowy duży stadion piłkarski. Do 1200 ton na godzinę można wyładować ze statku, maksymalna możliwość wyładunku dla samochodu ciężarowego wynosi ok. 900 ton na godzinę. Przy takich ilościach nieuniknione jest osadzanie się pyłu zbożowego podczas przeładunku. Dlatego wydajna instalacja odsysająca należy do podstawowego wyposażenia terminalu.

Rozwiązanie

Projektanci zdecydowali się na Ruwac typu DA 5140 M. Jego napęd bezpośredni o mocy 15 kW zapewnia moc wystarczającą do odsysania na trzech kondygnacjach. Sieć rurociągów o długości 278 metrów umożliwia czyszczenie całej powierzchni. Gdy tylko rura ssawna zostanie połączona z przewodem, odkurzacz włącza się. Odkurzacz DA 5140 jest dobrze przygotowany również do odsysania dużych ilości materiału, mogących powstawać w sytuacjach awaryjnych.

Materiał odsysany wpada z zespołu filtrującego prosto do 200-litrowej beczki, umieszczonej w urządzeniu przejezdno-przechylnym, co umożliwia łatwy transport, wymianę i/lub opróżnianie.

Rolnictwo

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DA5150 odsysa pyły ze zbóż w magazynie zbóż w GT Rostock.

GT Rostock

W terminalu silosów zbożowych wydajny odkurzacz utrzymuje czystość na trzech kondygnacjach – również przy dużych ilościach odsysanego materiału

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pyły ze zbóż i ziemniaków w gospodarstwie rolnym

Landwirt Schwalenberg

Gospodarstwo rolne używa odkurzacza do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu typu C 1220 B1 w charakterze uniwersalnego urządzenia do czyszczenia magazynu zbóż oraz np. kokpitów maszyn rolniczych.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do