Przetwórstwo metali

Ruwac header do branży Przetwórstwo metali

Perfekcyjne odsysanie dla przetwórstwa metali

Praca z materiałami eksploatacyjnymi powstałymi wskutek obróbki szlachetnych kruszców wymaga szczególnej ostrożności podczas sprzątania zakładu. Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie zainwestuj w perfekcyjne odsysanie dla przetwórstwa metali oferowane przez producenta Ruwac. Przygotowaliśmy odkurzacze przemysłowe, które idealnie sprawdzą się podczas usuwania wiórów, pyłów czy opiłków powstałych w trakcie pracy. Dzięki specjalnej konstrukcji oraz wytrzymałych obudowach z blachy stalowej lub wzmocnionych włóknem szklanym urządzenia zapewnią Ci pełną ochronę przed wybuchem dając gwarancję bezpieczeństwa dla Ciebie i Twoich pracowników. Poznaj nasze sprzęty dla branży przetwórczej i dowiedz się jak działa perfekcyjne odsysanie opracowane przez naszą firmę!

Zachowaj czystość i bezpieczeństwo w swoim zakładzie przemysłowym wybierając specjalistyczne urządzenia z oferty Ruwac!

Pozbywanie się wirów, pyłów i opiłków z wykorzystaniem klasycznego odkurzacza może doprowadzić do poważnego wypadku w miejscu pracy i wybuchu powodującego duże straty w Twoim zakładzie przemysłowym. Unikniesz tego wybierając perfekcyjne odsysanie dla branży przetwórczej dostępne w ofercie producenta Ruwac. Przygotowaliśmy odkurzacze przemysłowe opracowane z myślą o usuwaniu pozostałości o dużym ładunku energii. Urządzenia sprawnie oddzielają wióry i opiłki od cieczy i perfekcyjnie odsysają zabrudzenia zapewniając nie tylko bezpieczeństwo podczas wykonywania codziennych czynności przetwórczych, ale również nieskazitelną czystość w miejscu pracy!

Akcesoria do odkurzaczy przemysłowych dostępne w naszym asortymencie - wyposażenie, dzięki któremu sprzątanie stanie się bardziej skuteczne!

Przetwórstwo metali to branża o dużych wymaganiach – to właśnie z myślą o nich stworzyliśmy nasze odkurzacze przemysłowe dla przetwórstwa metali - wiórów metalowych, pyłów i opiłków - oraz wyposażenie uzupełniające. Oprócz urządzeń sprzątających oferujemy również takie akcesoria, jak pojemniki separatora wstępnego oraz systemy usuwania stworzone z myślą o bezpiecznym odprowadzaniu ładunków elektrycznych.

Przetwórstwo metali

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 z iskrochronem, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa palne pyły aluminiowe w zakładach BMW w Monachium.

BMW

Podczas napraw nadwozi pojazdów mechanicznych z użyciem części z aluminium albo magnezu należy uwzględnić palność pyłów metali lekkich. Odkurzacz z „iskrochronem” unieszkodliwia pyły – bez konieczności użycia separatora mokrego.

Odkurzacz Ruwac DS64000 odsysa pyły z grafitu, powstające w firmie Drebelow w Nordholz.

Drebelow & Jahn

Odsysanie drobnych pyłów metalowych: zadanie to wykonuje odkurzacz Ruwac serii DS6 u producenta bloków hydraulicznych ze stali i aluminium

Odsysacz wiórów Ruwac SPS250 z napędem bezpośrednim 3,0 kW odsysa wióry metalowe, powstające w firmie Haux w Cuxhaven.

Haux

Podczas obróbki wiórowej, wykonywanej w produkcji zbiorników ciśnieniowych, wytwarza się duże ilości wiórów metalowych. Odsysacz wiórów umożliwia efektywne czyszczenie maszyn.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa wióry metalowe w zakładach Hörmann w Oerlinghausen.

Hörmann

W zakładzie produkującym bramy i drzwi odkurzacz Ruwac, zasilany prądem trójfazowym, stosuje się przeważnie do czyszczenia podłóg, ale również do utrzymania czystości maszyn.

Odkurzacz wodny Ruwac WSP200 odsysa wióry metalowe na uniwersytecie w Norymberdze.

NMF Neue Materialien Fürth

Centrum badawcze technologii przetwórstwa aluminium używa separatorów mokrych do usuwania wybuchowego pyłu aluminiowego z otoczenia instalacji doświadczalnej.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa wybuchowe pyły aluminiowe w zakładach Peak w Velbert

PEAK

Łącznie siedem odkurzaczy Ruwac w wersji do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu stosuje się w produkcji innowacyjnego, lekkiego materiału aluminiowego w technologii metalurgii proszków.

Separator mokry Ruwac NA35, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa palne pyły magnezowe w zakładach Pierburg w Nettetal.

Pierburg

Ein Automobilzulieferer hat in seiner Musterwerkstatt eine „Zwei-Wege-Absaugung“ für das Absaugen von Kunststoffen und Metallen (konventioneller Industriesauger) und entzündlichen Leichtmetallstäuben (Nassabscheidung) installiert.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 A odsysa wióry metalowe w firmie Salvatore Longo w Ratingen.

Salvatore Longo

W zakładzie przetwórstwa metali używa się na co dzień odkurzacza Ruwac do wielu celów – do usuwania wiórów metalowych, pyłów szlifierskich – z podłóg i z maszyn.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do