Klient: | Pierburg |
Materiał odsysany: | Pyły aluminiowe i magnezowe |
Branża: | Przetwórstwo metali |
Odkurzacz: | DS 2720 z separatorem mokrym |
Firma Pierburg jako część koncernu Rheinmetall Automotive AG, tj. segmentu motoryzacyjnego koncernu Rheinmetall, należy do liderów w opracowywaniu i produkcji łożysk, tłoków, zaworów i pomp do silników spalinowych. Również do pojazdów z napędem hybrydowym i elektrycznym Pierburg oferuje szerokie spektrum energooszczędnych komponentów zespołu napędowego i zarządzania ciepłem.
W zakładzie w Nettetal firma Pierburg produkuje m. in. rury ssawne z magnezu. Produkcja jest w wysokim stopniu zautomatyzowana, ale np. w przypadku serii zerowych albo prototypów elementy z magnezu obrabia się częściowo ręcznie. Na tych stanowiskach pracy drobny i zapalny pył magnezowy najlepiej jest odsysać w miejscu jego powstawania – również we wzorcowni.
W związku z tym, że we wzorcowni obrabia się wiele materiałów, firma Pierburg wspólnie z firmą Ruwac opracowała stacjonarną instalacje odsysającą jako „rozwiązanie dwudrogowe”: Zastosowano dwa ramiona odsysające, które rozróżnia się jednoznacznie na podstawie koloru. Gdy operator obrabia materiały niewybuchowe, np. tworzywa sztuczne, ustawia na odpowiedniej pozycji niebieskie ramię odsysające, a pył kierowany jest bezpośrednio do odkurzacza Ruwac typu DS 2720 B1. Jeżeli jednak operator ma do czynienia z magnezem, przełącza zaworem trójdrogowym na ramię czerwone. W takim przypadku pył dostaje się najpierw do separatora mokrego Ruwac. Tutaj odessane materiały są przepuszczane przez rurę zanurzeniową do cieczy, gdzie zostają unieszkodliwione. Zamontowany za separatorem filtr dokładnego oczyszczania zatrzymuje ewentualnie nieoddzielone cząstki.
Jednostka ssąca znajduje się w sąsiednim pomieszczeniu. Jest ona, podobnie jak separator mokry, dopuszczona do pracy w strefach zagrożenia wybuchowego (wersja 1) i – zgodnie z dyrektywami BGR – nadaje się do oddzielania aluminium i magnezu.
Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.
„do