Separator mokry Ruwac NA35, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa palne pyły magnezowe w zakładach Pierburg w Nettetal.

Odsysanie dwudrogowe: Separator mokry unieszkodliwia zapalne pyły aluminiowe i magnezowe

Klient: Pierburg
Materiał odsysany: Pyły aluminiowe i magnezowe
Branża: Przetwórstwo metali
Odkurzacz: DS 2720 z separatorem mokrym

Firma Pierburg jako część koncernu Rheinmetall Automotive AG, tj. segmentu motoryzacyjnego koncernu Rheinmetall, należy do liderów w opracowywaniu i produkcji łożysk, tłoków, zaworów i pomp do silników spalinowych. Również do pojazdów z napędem hybrydowym i elektrycznym Pierburg oferuje szerokie spektrum energooszczędnych komponentów zespołu napędowego i zarządzania ciepłem.

Zadanie

W zakładzie w Nettetal firma Pierburg produkuje m. in. rury ssawne z magnezu. Produkcja jest w wysokim stopniu zautomatyzowana, ale np. w przypadku serii zerowych albo prototypów elementy z magnezu obrabia się częściowo ręcznie. Na tych stanowiskach pracy drobny i zapalny pył magnezowy najlepiej jest odsysać w miejscu jego powstawania – również we wzorcowni.

Rozwiązanie

W związku z tym, że we wzorcowni obrabia się wiele materiałów, firma Pierburg wspólnie z firmą Ruwac opracowała stacjonarną instalacje odsysającą jako „rozwiązanie dwudrogowe”: Zastosowano dwa ramiona odsysające, które rozróżnia się jednoznacznie na podstawie koloru. Gdy operator obrabia materiały niewybuchowe, np. tworzywa sztuczne, ustawia na odpowiedniej pozycji niebieskie ramię odsysające, a pył kierowany jest bezpośrednio do odkurzacza Ruwac typu DS 2720 B1. Jeżeli jednak operator ma do czynienia z magnezem, przełącza zaworem trójdrogowym na ramię czerwone. W takim przypadku pył dostaje się najpierw do separatora mokrego Ruwac. Tutaj odessane materiały są przepuszczane przez rurę zanurzeniową do cieczy, gdzie zostają unieszkodliwione. Zamontowany za separatorem filtr dokładnego oczyszczania zatrzymuje ewentualnie nieoddzielone cząstki.Jednostka ssąca znajduje się w sąsiednim pomieszczeniu. Jest ona, podobnie jak separator mokry, dopuszczona do pracy w strefach zagrożenia wybuchowego (wersja 1) i – zgodnie z dyrektywami BGR – nadaje się do oddzielania aluminium i magnezu.

Przetwórstwo metali

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 z iskrochronem, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa palne pyły aluminiowe w zakładach BMW w Monachium.

BMW

Podczas napraw nadwozi pojazdów mechanicznych z użyciem części z aluminium albo magnezu należy uwzględnić palność pyłów metali lekkich. Odkurzacz z „iskrochronem” unieszkodliwia pyły – bez konieczności użycia separatora mokrego.

Odkurzacz Ruwac DS64000 odsysa pyły z grafitu, powstające w firmie Drebelow w Nordholz.

Drebelow & Jahn

Odsysanie drobnych pyłów metalowych: zadanie to wykonuje odkurzacz Ruwac serii DS6 u producenta bloków hydraulicznych ze stali i aluminium

Odsysacz wiórów Ruwac SPS250 z napędem bezpośrednim 3,0 kW odsysa wióry metalowe, powstające w firmie Haux w Cuxhaven.

Haux

Podczas obróbki wiórowej, wykonywanej w produkcji zbiorników ciśnieniowych, wytwarza się duże ilości wiórów metalowych. Odsysacz wiórów umożliwia efektywne czyszczenie maszyn.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa wióry metalowe w zakładach Hörmann w Oerlinghausen.

Hörmann

W zakładzie produkującym bramy i drzwi odkurzacz Ruwac, zasilany prądem trójfazowym, stosuje się przeważnie do czyszczenia podłóg, ale również do utrzymania czystości maszyn.

Odkurzacz wodny Ruwac WSP200 odsysa wióry metalowe na uniwersytecie w Norymberdze.

NMF Neue Materialien Fürth

Centrum badawcze technologii przetwórstwa aluminium używa separatorów mokrych do usuwania wybuchowego pyłu aluminiowego z otoczenia instalacji doświadczalnej.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa wybuchowe pyły aluminiowe w zakładach Peak w Velbert

PEAK

Łącznie siedem odkurzaczy Ruwac w wersji do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu stosuje się w produkcji innowacyjnego, lekkiego materiału aluminiowego w technologii metalurgii proszków.

Separator mokry Ruwac NA35, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa palne pyły magnezowe w zakładach Pierburg w Nettetal.

Pierburg

Ein Automobilzulieferer hat in seiner Musterwerkstatt eine „Zwei-Wege-Absaugung“ für das Absaugen von Kunststoffen und Metallen (konventioneller Industriesauger) und entzündlichen Leichtmetallstäuben (Nassabscheidung) installiert.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 A odsysa wióry metalowe w firmie Salvatore Longo w Ratingen.

Salvatore Longo

W zakładzie przetwórstwa metali używa się na co dzień odkurzacza Ruwac do wielu celów – do usuwania wiórów metalowych, pyłów szlifierskich – z podłóg i z maszyn.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do