Instalacja odsysająca Ruwac, przeznaczona do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa proszki z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi w zakładach Alucolor w Chemnitz.

Centralna instalacja odsysająca do malowania proszkowego

Klient: Alucolor
Materiał odsysany: Lakiery proszkowe
Branża: Obróbka powierzchniowa
Odkurzacz: DS 1400 B1-C jako centralne urządzenie odsysające z silosem w charakterze separatora wstępnego

Tekst testowy Jako usługodawca dla przemysłu firma alucolor Oberflächenveredlung GmbH & Co. KG w Chemnitz koncentruje się na malowaniu proszkowym dużych części aluminiowych. Oferuje praktycznie nieograniczoną paletę kolorów o różnych stopniach połysku, strukturze i połysku metalicznym.

Zadanie

Z uwagi na to, że w przypadku dużych części malowanie odbywa się często małymi partiami, konieczna jest częsta zmiana farb w urządzeniach aplikujących. Ze względów ekonomicznych należy odzyskiwać lakier proszkowy z sortowaniem na gatunki, szczególnie podczas czyszczenia urządzeń do zmiany farb.

Rozwiązanie

Dokładnie do tych warunków dopasowano instalację odsysającą, opracowaną przez Ruwac na bazie systemu modułowego Ruwac. W hali z kabinami do malowania proszkowego ułożono sieć rurociągową z wieloma przyłączami. Gdy tylko personel podłączy rurę ssawną do sieci rurociągów, włącza się automatycznie zainstalowany na stałe odkurzacz przemysłowy Ruwac typu DS 1400 B1-C.

Materiał odsysany dostaje się najpierw do silosu o pojemności 200 l, a dopiero potem do odkurzacza. Silos jest ustawiony na wysokości ok. 1,50 m, a jego rura wylotowa jest tak długa, że mieści dokładnie tyle proszku, ile wejdzie do worka do opróżniania. Na górnym i dolnym końcu jednostki opróżniającej zainstalowano po jednej zasuwie. Gdy operator otworzy górną zasuwę, materiał napłynie do rury. Następnie zamyka się zasuwę górną i otwiera dolną, a materiał zasysany wpada do pojemnika do opróżniania.

Silos, pełniący rolę separatora wstępnego, i odkurzacz wyposażone są w filtry workowe kategorii C. Ponadto zainstalowano filtr zatrzymujący pozostałości pyłu, który odfiltrowuje nawet najdrobniejsze cząstki proszku. Instalację odsysającą wykonano zgodnie z wymogami ochrony przed wybuchem pyłu.

Obróbka powierzchniowa

Instalacja odsysająca Ruwac, przeznaczona do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa proszki z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi w zakładach Alucolor w Chemnitz.

Alucolor

Een poedercoater gebruikt een op maat gemaakte centrale afzuiginstallatie voor de economisch reiniging van coatingcabines en spuitinstallaties. De installatie maakt bovendien de onvermengde scheiding van het afgezogen verfpoeder mogelijk.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac RO1 S dla strefy 22 odsysa lakier proszkowy w zakładach Amazone w Hude.

Amazone

Odsysanie pozostałości lakierów proszkowych w otworach gwintowanych maszyn rolniczych za pomocą kompaktowego odkurzacza do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu

Instalacja odsysająca Ruwac odsysa lakier proszkowy w zakładach Claas w Harsewinkel.

Claas

Odkurzacz wykonany według specyfikacji klienta, służący do odsysania dużych pozostałości lakierów proszkowych z produkcji maszyn rolniczych

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2520 z separatorem wstępnym, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pyły lakiernicze i mgłę lakierniczą w zakładach Thedens w Düsseldorfie.

Thedens

W profesjonalnym warsztacie lakierniczym dla pojazdów użytkowych odkurzacz Ruwac ze ssawką w kształcie leja usuwa aerozol –bezpośrednio w miejscu powstawania.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do