Odkurzacz przemysłowy Ruwac RO1 S dla strefy 22 odsysa lakier proszkowy w zakładach Amazone w Hude.

Malowanie proszkowe: Odsysanie zamiast maskowania

Klient: Amazone
Materiał odsysany: Lakier proszkowy
Branża: Obróbka powierzchniowa
Odkurzacz: Kompaktowy odkurzacz DA 1300 M do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem pyłu, z napędem bezpośrednim

Obróbka gleby, wysiewanie, nawożenie i ochrona roślin: Amazone należy do międzynarodowych liderów w tych branży tego rodzaju maszyn rolniczych. Przedsiębiorstwo produkuje w dziewięciu zakładach, udział eksportu wynosi ok. 80%.

Zadanie

W nowym zakładzie koło Oldenburga Amazone produkuje maszyny do wysiewania na wielkich powierzchniach. Maszyny są malowane proszkowo, a osoby odpowiedzialne w Amazone poszukiwały ekonomicznej alternatywy dla zamykania otworów pod śruby przed nanoszeniem proszku. Zazwyczaj zamyka się je korkami i maskuje. Obie metody wymagają jednak wysokiego nakładu pracy ręcznej przed, a zwłaszcza po malowaniu.

Rozwiązanie

Na pomysł wpadł zespół zajmujący się nanoszeniem proszku: Po pomalowaniu otwory po prostu są odsysane. Zadanie to spełniają stosowane w firmie Vestolit dwa odkurzacze Ruwac serii DS 1300 M z napędem bezpośrednim, przeznaczone do pracy w strefie 22 zagrożenia wybuchem pyłu.

Odsysanie można dobrze zintegrować z produkcją taśmową. Operator odkurzacza dysponuje wieloma dyszami specjalnymi, pasującymi dokładnie do odpowiednich otworów i wykonanymi lub wybranymi do tego zastosowania. W typowym elemencie konstrukcyjnym należy na przykład oczyścićś osiem otworów, do których potrzebne są trzy różne dysze.

Obróbka powierzchniowa

Instalacja odsysająca Ruwac, przeznaczona do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa proszki z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi w zakładach Alucolor w Chemnitz.

Alucolor

Een poedercoater gebruikt een op maat gemaakte centrale afzuiginstallatie voor de economisch reiniging van coatingcabines en spuitinstallaties. De installatie maakt bovendien de onvermengde scheiding van het afgezogen verfpoeder mogelijk.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac RO1 S dla strefy 22 odsysa lakier proszkowy w zakładach Amazone w Hude.

Amazone

Odsysanie pozostałości lakierów proszkowych w otworach gwintowanych maszyn rolniczych za pomocą kompaktowego odkurzacza do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu

Instalacja odsysająca Ruwac odsysa lakier proszkowy w zakładach Claas w Harsewinkel.

Claas

Odkurzacz wykonany według specyfikacji klienta, służący do odsysania dużych pozostałości lakierów proszkowych z produkcji maszyn rolniczych

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2520 z separatorem wstępnym, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pyły lakiernicze i mgłę lakierniczą w zakładach Thedens w Düsseldorfie.

Thedens

W profesjonalnym warsztacie lakierniczym dla pojazdów użytkowych odkurzacz Ruwac ze ssawką w kształcie leja usuwa aerozol –bezpośrednio w miejscu powstawania.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do