Instalacja odsysająca Ruwac odsysa lakier proszkowy w zakładach Claas w Harsewinkel.

Pozostałości lakierów proszkowych odsysane łatwo i do czysta

Klient: Claas
Materiał odsysany: Lakier proszkowy
Branża: Obróbka powierzchniowa
Odkurzacz: Odkurzacz z workami big bag, skonstruowany indywidualnie dla klienta

Claas jest europejskim liderem rynku w dziedzinie produkcji kombajnów, światowym liderem w produkcji maszyn rolniczych i mieści się w pierwszej dziesiątce niemieckiego przemysłu maszynowego. Przedsiębiorstwo to, założone w 1913 roku i prowadzone przez jego właściciela, uzyskuje ponad 75% obrotu poza rynkiem krajowym.

Zadanie

Podczas malowania proszkowego komponentów w zakładzie macierzystym Harsewinkel (najczęściej kolorem firmowym „zieleń nasion”) nieuniknione jest zbieranie się pozostałości proszku w wannach wyłapujących instalacji malujących albo ich przedostawanie się do otoczenia. Osoby odpowiedzialne w centrum obróbki powierzchniowej działu produkcji poszukiwały rozwiązania pozwalającego na efektywne i w miarę możliwości całkowite zbieranie tych pozostałości, i w ramach tych poszukiwań prowadziły rozmowy z wieloma producentami instalacji. W końcu większość przekonała się do rozwiązania proponowanego przez Ruwac i wprowadziła je w praktykę.

Rozwiązanie

Firma Ruwac wybudowała dostosowany do specyfikacji klienta, dwustopniowy odkurzacz (separator wstępny i filtr workowy o powierzchni 2,6 m2) na bazie modelu standardowego DS 1220, różniący się od niego m. in. podwoziem, wyższym położeniem zespołu filtrującego i pojemnością pojemnika zbiorczego. Zastosowano tu worki big bag, w których lakier proszkowy jest dostarczany, dzięki czemu są one sensownie dalej wykorzystywane. Worki mieszczą do 400 kg pozostałości proszku, układa się je na palecie na podwoziu i można je łatwo wymieniać za pomocą wózka podnośnikowego. Dostosowując urządzenie bazowe do wymagań indywidualnych, należało uwzględnić m. in. wymiary przejść. Ponieważ lakier proszkowy jest wybuchowy, urządzenie wykonano zgodnie z wymogami strefy 22 zagrożenia wybuchem pyłu.

Obróbka powierzchniowa

Instalacja odsysająca Ruwac, przeznaczona do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa proszki z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi w zakładach Alucolor w Chemnitz.

Alucolor

Een poedercoater gebruikt een op maat gemaakte centrale afzuiginstallatie voor de economisch reiniging van coatingcabines en spuitinstallaties. De installatie maakt bovendien de onvermengde scheiding van het afgezogen verfpoeder mogelijk.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac RO1 S dla strefy 22 odsysa lakier proszkowy w zakładach Amazone w Hude.

Amazone

Odsysanie pozostałości lakierów proszkowych w otworach gwintowanych maszyn rolniczych za pomocą kompaktowego odkurzacza do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu

Instalacja odsysająca Ruwac odsysa lakier proszkowy w zakładach Claas w Harsewinkel.

Claas

Odkurzacz wykonany według specyfikacji klienta, służący do odsysania dużych pozostałości lakierów proszkowych z produkcji maszyn rolniczych

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2520 z separatorem wstępnym, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pyły lakiernicze i mgłę lakierniczą w zakładach Thedens w Düsseldorfie.

Thedens

W profesjonalnym warsztacie lakierniczym dla pojazdów użytkowych odkurzacz Ruwac ze ssawką w kształcie leja usuwa aerozol –bezpośrednio w miejscu powstawania.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do