Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2520 z separatorem wstępnym, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pyły lakiernicze i mgłę lakierniczą w zakładach Thedens w Düsseldorfie.

Odkurzacz do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem gazu w lakierni pojazdów Thedens

Klient: Thedens
Materiał odsysany: Mgła z farby
Branża: Obróbka powierzchniowa
Odkurzacz: DS 2520 HL z zabezpieczeniem przed wybuchem gazu

Od ponad trzydziestu lat Thedens GmbH w Düsseldorfie koncentruje się na naprawie, a przede wszystkim na lakierowaniu pojazdów. Przedsiębiorstwo lakieruje na przykład pojazdy szynowe w zakładach Siemens w Północnej Nadrenii-Westfalii, nadwozia samochodów ciężarowych, ciągniki wiodących producentów oraz samochody osobowe.

Zadanie

Nawet jeśli stosowane dziś lakiery do pojazdów nie zawierają rozpuszczalników ani innych substancji szkodliwych dla zdrowia, lakiernik, nanoszący lakier ręcznie pistoletem natryskowym, nie może być stale narażony na działanie mgły z farby. Poza tym „overspray” nie powinien osiadać na wyposażeniu lakierni.

Rozwiązanie

Zapewnia to odkurzacz mobilny typu DS 2520 LL, wyposażony w szeroką ssawkę w kształcie leja. Odkurzacz ten opracowano od podstaw do pracy w strefach zagrożenia wybuchem gazu 1 i 2, zgodnie z dyrektywą ATEX. Jest to konieczne, ponieważ mgła z farby jest zapalna przy określonym stężeniu mieszanki z tlenem zawartym w powietrzu. Jest to kolejny powód konieczności jej odsysania.

Odessane cząstki zbierają się w filtrze workowym o bardzo drobnych oczkach. Większe cząstki są zatrzymywane w separatorze wstępnym – zwiększa to trwałość filtra głównego. W wersji „HL” odkurzacz o mocy napędu 5,5 kW osiąga szczególnie wysoką wydajność powietrza i – podobnie jak wszystkie odkurzacze Ruwac z zabezpieczeniem przeciwwybuchowym bądź bez niego – jest nadzwyczaj solidny i trwały.

Obróbka powierzchniowa

Instalacja odsysająca Ruwac, przeznaczona do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa proszki z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi w zakładach Alucolor w Chemnitz.

Alucolor

Een poedercoater gebruikt een op maat gemaakte centrale afzuiginstallatie voor de economisch reiniging van coatingcabines en spuitinstallaties. De installatie maakt bovendien de onvermengde scheiding van het afgezogen verfpoeder mogelijk.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac RO1 S dla strefy 22 odsysa lakier proszkowy w zakładach Amazone w Hude.

Amazone

Odsysanie pozostałości lakierów proszkowych w otworach gwintowanych maszyn rolniczych za pomocą kompaktowego odkurzacza do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu

Instalacja odsysająca Ruwac odsysa lakier proszkowy w zakładach Claas w Harsewinkel.

Claas

Odkurzacz wykonany według specyfikacji klienta, służący do odsysania dużych pozostałości lakierów proszkowych z produkcji maszyn rolniczych

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2520 z separatorem wstępnym, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa pyły lakiernicze i mgłę lakierniczą w zakładach Thedens w Düsseldorfie.

Thedens

W profesjonalnym warsztacie lakierniczym dla pojazdów użytkowych odkurzacz Ruwac ze ssawką w kształcie leja usuwa aerozol –bezpośrednio w miejscu powstawania.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do