Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 z iskrochronem, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa palne pyły aluminiowe w zakładach BMW w Monachium.

Odsysanie pyłów aluminiowych – z iskrochronem

Klient: BMW
Materiał odsysany: Pyły po szlifowaniu zawierające aluminium lub magnez
Branża: Przetwórstwo metali
Odkurzacz: DS 1220 z iskrochronem

Z markami BMW, Mini i Rolls-Royce firma BMW AG z siedzibą w Monachium należy do wiodących producentów samochodów klasy premium. Przedsiębiorstwo produkowało w roku 2019 ok. 2,54 mln pojazdów i uzyskało obrót 104,2 mld EUR.

Zadanie

Coraz częściej nadwozia nowoczesnych samochodów nie są wykonywane całkowicie ze stali, lecz mają konstrukcję hybrydową: Miks materiałów: stal, aluminium, magnez i tworzywa sztuczne umożliwia uzyskanie niewielkiej masy i wysokiej funkcjonalności.

Trend ten oddziałuje również na naprawę nadwozi w autoryzowanych warsztatach. Pyły z metali lekkich są palne, zatem gdy mechanik podczas szlifowania aluminiowej części nadwozia natrafi przypadkowo na sąsiadującą część z blachy stalowej, powstaną iskry mogące zapalić pył.

Rozwiązanie

Do tego celu i dla klientów BMW firma Ruwac opracowała kompaktowy odkurzacz, w którym zrezygnowano ze zwykłej w innych przypadkach pracy na mokro (podczas której materiał odsysany jest przepuszczany przez ciecz i tam „unieszkodliwiany”). Zamiast tego w kompaktowym pojemniku, zamontowanym przy odkurzaczu, zastosowano „iskrochron”, który działa na zasadzie czysto mechanicznej i – mówiąc obrazowo – rozbija ewentualne iskry. Za pojemnikiem znajduje się 5-metrowy odcinek stabilizujący, po którym materiał odsysany trafia do pojemnika zbiorczego. Liczne testy w firmie Ruwac i w centrum rozwojowym BMW wykazały, że iskrochron w sposób skuteczny i pewny uniemożliwia zasysanie czynnych źródeł zapłonu.

Kompaktowe odkurzacze Ruwac z iskrochronem są wprost idealne do stosowania w warsztacie, zwłaszcza że nadają się nie tylko do odsysania pyłu bezpośrednio przy maszynie, lecz również do odsysania kurzu. W takim przypadku urządzenie pracuje bez iskrochronu, przyłącza do ssania i odsysania są wykonane w sposób wykluczający ich pomylenie.

Przetwórstwo metali

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 z iskrochronem, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa palne pyły aluminiowe w zakładach BMW w Monachium.

BMW

Podczas napraw nadwozi pojazdów mechanicznych z użyciem części z aluminium albo magnezu należy uwzględnić palność pyłów metali lekkich. Odkurzacz z „iskrochronem” unieszkodliwia pyły – bez konieczności użycia separatora mokrego.

Odkurzacz Ruwac DS64000 odsysa pyły z grafitu, powstające w firmie Drebelow w Nordholz.

Drebelow & Jahn

Odsysanie drobnych pyłów metalowych: zadanie to wykonuje odkurzacz Ruwac serii DS6 u producenta bloków hydraulicznych ze stali i aluminium

Odsysacz wiórów Ruwac SPS250 z napędem bezpośrednim 3,0 kW odsysa wióry metalowe, powstające w firmie Haux w Cuxhaven.

Haux

Podczas obróbki wiórowej, wykonywanej w produkcji zbiorników ciśnieniowych, wytwarza się duże ilości wiórów metalowych. Odsysacz wiórów umożliwia efektywne czyszczenie maszyn.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa wióry metalowe w zakładach Hörmann w Oerlinghausen.

Hörmann

W zakładzie produkującym bramy i drzwi odkurzacz Ruwac, zasilany prądem trójfazowym, stosuje się przeważnie do czyszczenia podłóg, ale również do utrzymania czystości maszyn.

Odkurzacz wodny Ruwac WSP200 odsysa wióry metalowe na uniwersytecie w Norymberdze.

NMF Neue Materialien Fürth

Centrum badawcze technologii przetwórstwa aluminium używa separatorów mokrych do usuwania wybuchowego pyłu aluminiowego z otoczenia instalacji doświadczalnej.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa wybuchowe pyły aluminiowe w zakładach Peak w Velbert

PEAK

Łącznie siedem odkurzaczy Ruwac w wersji do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu stosuje się w produkcji innowacyjnego, lekkiego materiału aluminiowego w technologii metalurgii proszków.

Separator mokry Ruwac NA35, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa palne pyły magnezowe w zakładach Pierburg w Nettetal.

Pierburg

Ein Automobilzulieferer hat in seiner Musterwerkstatt eine „Zwei-Wege-Absaugung“ für das Absaugen von Kunststoffen und Metallen (konventioneller Industriesauger) und entzündlichen Leichtmetallstäuben (Nassabscheidung) installiert.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 A odsysa wióry metalowe w firmie Salvatore Longo w Ratingen.

Salvatore Longo

W zakładzie przetwórstwa metali używa się na co dzień odkurzacza Ruwac do wielu celów – do usuwania wiórów metalowych, pyłów szlifierskich – z podłóg i z maszyn.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do