Odkurzacz Ruwac DS64000 odsysa pyły z grafitu, powstające w firmie Drebelow w Nordholz.

Pył metalowy odsysany bezpośrednio w miejscu powstawania

Klient: Drebelow & Jahn
Materiał odsysany: Pyły metalowe
Branża: Przetwórstwo metali
Odkurzacz: Ruwac DS 6

Wyspecjalizowana w produkcji małoseryjnej i trudnych zadaniach firma Drebelow & Jahn GmbH z Wuster na wybrzeżu Morza Północnego koło Cuxhaven produkuje sterowniki hydrauliczne, stosowane na całym świecie m. in. w siłowniach wiatrowych, suwnicach kontenerowych, maszynach górniczych, pojazdach ratunkowych oraz w liniach obróbki plastycznej. Bloki stalowe i aluminiowe o masie do 700 kg obrabia się przy tym za pomocą nowoczesnego parku maszynowego, do którego należą oprócz obrabiarek CNC również maszyny do gratowania, szlifowania i polerowania.

Zadanie

Podczas obróbki bloków hydraulicznych powstają oprócz wiórów również drobne pyły, które należy odsysać ze względu na ochronę zdrowia. A gdy obrabiane są bloki aluminiowe, należy przestrzegać również wymogów ochrony przeciwwybuchowej. Firma Drebelow & Jahn poszukiwała odkurzacza, zapewniającego w tych warunkach czystość i bezpieczeństwo podczas produkcji.

Rozwiązanie

Do linii frezarskiej, wykonującej obróbkę wykańczającą i generującej oprócz wiórów również bardzo drobny pył metalowy, podłączono odkurzacz Ruwac typu DS 64000 M. Instalacja zasysa pyły bezpośrednio w miejscu powstawania.

Niewielkie podciśnienie 26 mbarów stwarza warunki do bezpiecznego zasysania drobnych cząstek i ich zbierania się na filtrach z wkładem. Pneumatyczne czyszczenie przeciwprądem powoduje, że zatrzymane przez filtr pyły zawieszone dostają się do łatwego w opróżnianiu pojemnika zbiorczego.

Przetwórstwo metali

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 z iskrochronem, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa palne pyły aluminiowe w zakładach BMW w Monachium.

BMW

Podczas napraw nadwozi pojazdów mechanicznych z użyciem części z aluminium albo magnezu należy uwzględnić palność pyłów metali lekkich. Odkurzacz z „iskrochronem” unieszkodliwia pyły – bez konieczności użycia separatora mokrego.

Odkurzacz Ruwac DS64000 odsysa pyły z grafitu, powstające w firmie Drebelow w Nordholz.

Drebelow & Jahn

Odsysanie drobnych pyłów metalowych: zadanie to wykonuje odkurzacz Ruwac serii DS6 u producenta bloków hydraulicznych ze stali i aluminium

Odsysacz wiórów Ruwac SPS250 z napędem bezpośrednim 3,0 kW odsysa wióry metalowe, powstające w firmie Haux w Cuxhaven.

Haux

Podczas obróbki wiórowej, wykonywanej w produkcji zbiorników ciśnieniowych, wytwarza się duże ilości wiórów metalowych. Odsysacz wiórów umożliwia efektywne czyszczenie maszyn.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa wióry metalowe w zakładach Hörmann w Oerlinghausen.

Hörmann

W zakładzie produkującym bramy i drzwi odkurzacz Ruwac, zasilany prądem trójfazowym, stosuje się przeważnie do czyszczenia podłóg, ale również do utrzymania czystości maszyn.

Odkurzacz wodny Ruwac WSP200 odsysa wióry metalowe na uniwersytecie w Norymberdze.

NMF Neue Materialien Fürth

Centrum badawcze technologii przetwórstwa aluminium używa separatorów mokrych do usuwania wybuchowego pyłu aluminiowego z otoczenia instalacji doświadczalnej.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa wybuchowe pyły aluminiowe w zakładach Peak w Velbert

PEAK

Łącznie siedem odkurzaczy Ruwac w wersji do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu stosuje się w produkcji innowacyjnego, lekkiego materiału aluminiowego w technologii metalurgii proszków.

Separator mokry Ruwac NA35, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa palne pyły magnezowe w zakładach Pierburg w Nettetal.

Pierburg

Ein Automobilzulieferer hat in seiner Musterwerkstatt eine „Zwei-Wege-Absaugung“ für das Absaugen von Kunststoffen und Metallen (konventioneller Industriesauger) und entzündlichen Leichtmetallstäuben (Nassabscheidung) installiert.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 A odsysa wióry metalowe w firmie Salvatore Longo w Ratingen.

Salvatore Longo

W zakładzie przetwórstwa metali używa się na co dzień odkurzacza Ruwac do wielu celów – do usuwania wiórów metalowych, pyłów szlifierskich – z podłóg i z maszyn.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do