Odsysacz wiórów Ruwac SPS250 z napędem bezpośrednim 3,0 kW odsysa wióry metalowe, powstające w firmie Haux w Cuxhaven.

Efektywne czyszczenie maszyn do obróbki wiórowej

Klient: Haux
Materiał odsysany: Wióry metalowe
Branża: Przetwórstwo metali
Odkurzacz: Odsysacz wiórów Ruwac SPS 250

Firma Haux Life-Support GmbH w badeńskim Karlsbadzie jest światowym specjalistą w dziedzinie komór dekompresyjnych, stosowanych dla nurków, w budownictwie podziemnym i tunelowym, a także w szpitalach. W komorach można wytworzyć nadciśnienie do 5 barów, a w systemach specjalnych, np. stosowanych w nurkowaniu głębokościowym, również więcej. Zależnie od celu zastosowania wyposaża się je w klimatyzację, zasilanie czystym tlenem i inne opcje.

Zadanie

Do parku maszynowego firmy Haux należy wiele tokarek i frezarek. Ponieważ do produkcji zbiorników ciśnieniowych potrzebne są blachy o znacznych grubościach, podczas ich pracy powstają również duże ilości wiórów, transportowanych przez przenośniki wiórów bezpośrednio do odpowiednich pojemników.

Mimo to w maszynach i przy nich pozostają resztki wiórów aluminiowych lub stalowych, a także pozostałości ciekłych materiałów eksploatacyjnych, np. chłodziw, olejów i smarów. Pozostałości te należy efektywnie usuwać.

Rozwiązanie

Maszyny czyści się regularnie odkurzaczem SPS 250. Ten typ odkurzaczy segreguje odsysany materiał na składniki stałe i ciekłe.

Frakcja ciekła (chłodziwa i oleje) dostaje się do pojemnika zbiorczego o pojemności prawie 150 litrów, dzięki czemu może być rzadko opróżniany. Ciecze można w ten sposób doprowadzić do utylizacji lub uzdatniania. To samo dotyczy frakcji stałej, tj. wiórów stalowych i aluminiowych. Zbiera się je do 30-litrowego kosza na wióry – można je poddawać recyklingowi jako pełnowartościowy surowiec wtórny. Odkurzacz jest przy tym tak mocny, że zasysa nawet ciężkie wióry, powstające podczas produkcji w firmie Haux.

Przetwórstwo metali

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 z iskrochronem, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa palne pyły aluminiowe w zakładach BMW w Monachium.

BMW

Podczas napraw nadwozi pojazdów mechanicznych z użyciem części z aluminium albo magnezu należy uwzględnić palność pyłów metali lekkich. Odkurzacz z „iskrochronem” unieszkodliwia pyły – bez konieczności użycia separatora mokrego.

Odkurzacz Ruwac DS64000 odsysa pyły z grafitu, powstające w firmie Drebelow w Nordholz.

Drebelow & Jahn

Odsysanie drobnych pyłów metalowych: zadanie to wykonuje odkurzacz Ruwac serii DS6 u producenta bloków hydraulicznych ze stali i aluminium

Odsysacz wiórów Ruwac SPS250 z napędem bezpośrednim 3,0 kW odsysa wióry metalowe, powstające w firmie Haux w Cuxhaven.

Haux

Podczas obróbki wiórowej, wykonywanej w produkcji zbiorników ciśnieniowych, wytwarza się duże ilości wiórów metalowych. Odsysacz wiórów umożliwia efektywne czyszczenie maszyn.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa wióry metalowe w zakładach Hörmann w Oerlinghausen.

Hörmann

W zakładzie produkującym bramy i drzwi odkurzacz Ruwac, zasilany prądem trójfazowym, stosuje się przeważnie do czyszczenia podłóg, ale również do utrzymania czystości maszyn.

Odkurzacz wodny Ruwac WSP200 odsysa wióry metalowe na uniwersytecie w Norymberdze.

NMF Neue Materialien Fürth

Centrum badawcze technologii przetwórstwa aluminium używa separatorów mokrych do usuwania wybuchowego pyłu aluminiowego z otoczenia instalacji doświadczalnej.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa wybuchowe pyły aluminiowe w zakładach Peak w Velbert

PEAK

Łącznie siedem odkurzaczy Ruwac w wersji do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu stosuje się w produkcji innowacyjnego, lekkiego materiału aluminiowego w technologii metalurgii proszków.

Separator mokry Ruwac NA35, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa palne pyły magnezowe w zakładach Pierburg w Nettetal.

Pierburg

Ein Automobilzulieferer hat in seiner Musterwerkstatt eine „Zwei-Wege-Absaugung“ für das Absaugen von Kunststoffen und Metallen (konventioneller Industriesauger) und entzündlichen Leichtmetallstäuben (Nassabscheidung) installiert.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 A odsysa wióry metalowe w firmie Salvatore Longo w Ratingen.

Salvatore Longo

W zakładzie przetwórstwa metali używa się na co dzień odkurzacza Ruwac do wielu celów – do usuwania wiórów metalowych, pyłów szlifierskich – z podłóg i z maszyn.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do