Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa wióry metalowe w zakładach Hörmann w Oerlinghausen.

Uniwersalny odkurzacz dla przetwórstwa metali

Klient: Hörmann
Materiał odsysany: Pył z przetwórstwa metali i tworzyw sztucznych
Branża: Przetwórstwo metali
Odkurzacz: DS 1400 ( z zabezpieczeniem przed wybuchem pyłów)

Bramy, drzwi, ościeżnice Są to produkty związane w całej Europie z nazwą Hörmann. Grupa przedsiębiorstw Hörmann jest bowiem liderem rynku europejskiego w tej branży, osiąga obrót ponad 1 mld EUR i jest prowadzona przez trzecie i czwarte pokolenie rodziny założycieli. W 36 zakładach ponad 6000 pracowników produkuje wysokiej jakości drzwi i bramy do nieruchomości prywatnych i przemysłowych. Siedzibą firmy Hörmann jest Steinhagen w Westfalii.

Zadanie

W zakładach w Steinhagen – jednym z 17 w Niemczech – produkuje się bramy garażowe i przemysłowe. Nieuniknione jest przy tym powstawanie pyłu w wielu urządzeniach. Poszukiwano wydajnego odkurzacza przemysłowego, zwłaszcza do czyszczenia podłóg.

Rozwiązanie

W wybudowanej w roku 2012 hali zastosowano odkurzacz Ruwac typu DS 1400, którym regularnie czyści się duże powierzchnie podłóg. Personel używa do tego szerokiej ssawki do czyszczenia podłogi. Również do czyszczenia urządzeń produkcyjnych – łącznie z ogrodzeniem ochronnym – używa się odkurzacza DS 1400, wykonującego swoje zadania w sposób niezawodny i efektowny. Należy dodać, że odkurzacz – a to jest raczej nietypowe dla odkurzaczy przemysłowych – cieszy się w firmie Hörmann bardzo dobrym traktowaniem. Po zakończeniu pracy przykrywa się go pyłoszczelną plandeką – do następnego użycia.

Przetwórstwo metali

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 z iskrochronem, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa palne pyły aluminiowe w zakładach BMW w Monachium.

BMW

Podczas napraw nadwozi pojazdów mechanicznych z użyciem części z aluminium albo magnezu należy uwzględnić palność pyłów metali lekkich. Odkurzacz z „iskrochronem” unieszkodliwia pyły – bez konieczności użycia separatora mokrego.

Odkurzacz Ruwac DS64000 odsysa pyły z grafitu, powstające w firmie Drebelow w Nordholz.

Drebelow & Jahn

Odsysanie drobnych pyłów metalowych: zadanie to wykonuje odkurzacz Ruwac serii DS6 u producenta bloków hydraulicznych ze stali i aluminium

Odsysacz wiórów Ruwac SPS250 z napędem bezpośrednim 3,0 kW odsysa wióry metalowe, powstające w firmie Haux w Cuxhaven.

Haux

Podczas obróbki wiórowej, wykonywanej w produkcji zbiorników ciśnieniowych, wytwarza się duże ilości wiórów metalowych. Odsysacz wiórów umożliwia efektywne czyszczenie maszyn.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa wióry metalowe w zakładach Hörmann w Oerlinghausen.

Hörmann

W zakładzie produkującym bramy i drzwi odkurzacz Ruwac, zasilany prądem trójfazowym, stosuje się przeważnie do czyszczenia podłóg, ale również do utrzymania czystości maszyn.

Odkurzacz wodny Ruwac WSP200 odsysa wióry metalowe na uniwersytecie w Norymberdze.

NMF Neue Materialien Fürth

Centrum badawcze technologii przetwórstwa aluminium używa separatorów mokrych do usuwania wybuchowego pyłu aluminiowego z otoczenia instalacji doświadczalnej.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa wybuchowe pyły aluminiowe w zakładach Peak w Velbert

PEAK

Łącznie siedem odkurzaczy Ruwac w wersji do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu stosuje się w produkcji innowacyjnego, lekkiego materiału aluminiowego w technologii metalurgii proszków.

Separator mokry Ruwac NA35, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa palne pyły magnezowe w zakładach Pierburg w Nettetal.

Pierburg

Ein Automobilzulieferer hat in seiner Musterwerkstatt eine „Zwei-Wege-Absaugung“ für das Absaugen von Kunststoffen und Metallen (konventioneller Industriesauger) und entzündlichen Leichtmetallstäuben (Nassabscheidung) installiert.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 A odsysa wióry metalowe w firmie Salvatore Longo w Ratingen.

Salvatore Longo

W zakładzie przetwórstwa metali używa się na co dzień odkurzacza Ruwac do wielu celów – do usuwania wiórów metalowych, pyłów szlifierskich – z podłóg i z maszyn.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do