Odkurzacz wodny Ruwac WSP200 odsysa wióry metalowe na uniwersytecie w Norymberdze.

Separator mokry do nowej technologii wyciskania proszków

Klient: NMF Neue Materialien Fürth
Materiał odsysany: Pyły aluminiowe
Branża: Przetwórstwo metali
Odkurzacz: Separator mokry NA 35-WSP AL

W roku 2000 założono firmę Neue Materialien Fürth GmbH w ramach Hightech-Offensive Bayern. Zadaniem NMF jako centrum badawczo-rozwojowego i partnera dla przemysłu jest wprowadzanie innowacyjnych materiałów i technologii przetwarzania do produkcji seryjnej.

Zadanie

NFM pracuje m. in. przy opracowywaniu technologii Temconex – nowej metody wyciskania proszku, w której metale (w postaci proszku, wiórów albo granulatu) są przetwarzane w ciągłym, całkowicie zautomatyzowanym procesie na druty, rury albo profile.

Podczas wielu testów w instalacji doświadczalnej wytłoczono półwyroby na bazie proszków aluminiowych. Po zmieszaniu w odpowiedniej proporcji z tlenem zawartym w powietrzu proszki te mogą tworzyć mieszaniny wybuchowe i dlatego trzeba je odsysać.

Rozwiązanie

Zadanie to spełnia mobilny separator mokry Ruwac typu NA 35-WSP AL. Stosowany jest regularnie do czyszczenia podłogi wokół instalacji Temconex i samej instalacji. Odkurzacze serii NA przepuszczają najpierw odessany materiał przez ciecz i tam go wiążą, dzięki czemu cząstki metali lekkich nie są wybuchowe. Zanieczyszczenia zbierają się w pojemniku, który można opróżnić kilkoma ruchami rąk.

NA 35 można stosować w strefie 22 zagrożenia wybuchem pyłów. Skrót „AL” w oznaczeniu produktu wskazuje na to, że wersja ta nadaje się specjalnie do odsysania pyłów aluminiowych. Inne wersje NA 35 stosuje się np. do odsysania pyłów magnezowych albo gorących gazów.

Przetwórstwo metali

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 z iskrochronem, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa palne pyły aluminiowe w zakładach BMW w Monachium.

BMW

Podczas napraw nadwozi pojazdów mechanicznych z użyciem części z aluminium albo magnezu należy uwzględnić palność pyłów metali lekkich. Odkurzacz z „iskrochronem” unieszkodliwia pyły – bez konieczności użycia separatora mokrego.

Odkurzacz Ruwac DS64000 odsysa pyły z grafitu, powstające w firmie Drebelow w Nordholz.

Drebelow & Jahn

Odsysanie drobnych pyłów metalowych: zadanie to wykonuje odkurzacz Ruwac serii DS6 u producenta bloków hydraulicznych ze stali i aluminium

Odsysacz wiórów Ruwac SPS250 z napędem bezpośrednim 3,0 kW odsysa wióry metalowe, powstające w firmie Haux w Cuxhaven.

Haux

Podczas obróbki wiórowej, wykonywanej w produkcji zbiorników ciśnieniowych, wytwarza się duże ilości wiórów metalowych. Odsysacz wiórów umożliwia efektywne czyszczenie maszyn.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa wióry metalowe w zakładach Hörmann w Oerlinghausen.

Hörmann

W zakładzie produkującym bramy i drzwi odkurzacz Ruwac, zasilany prądem trójfazowym, stosuje się przeważnie do czyszczenia podłóg, ale również do utrzymania czystości maszyn.

Odkurzacz wodny Ruwac WSP200 odsysa wióry metalowe na uniwersytecie w Norymberdze.

NMF Neue Materialien Fürth

Centrum badawcze technologii przetwórstwa aluminium używa separatorów mokrych do usuwania wybuchowego pyłu aluminiowego z otoczenia instalacji doświadczalnej.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa wybuchowe pyły aluminiowe w zakładach Peak w Velbert

PEAK

Łącznie siedem odkurzaczy Ruwac w wersji do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu stosuje się w produkcji innowacyjnego, lekkiego materiału aluminiowego w technologii metalurgii proszków.

Separator mokry Ruwac NA35, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa palne pyły magnezowe w zakładach Pierburg w Nettetal.

Pierburg

Ein Automobilzulieferer hat in seiner Musterwerkstatt eine „Zwei-Wege-Absaugung“ für das Absaugen von Kunststoffen und Metallen (konventioneller Industriesauger) und entzündlichen Leichtmetallstäuben (Nassabscheidung) installiert.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 A odsysa wióry metalowe w firmie Salvatore Longo w Ratingen.

Salvatore Longo

W zakładzie przetwórstwa metali używa się na co dzień odkurzacza Ruwac do wielu celów – do usuwania wiórów metalowych, pyłów szlifierskich – z podłóg i z maszyn.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do