Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 A odsysa wióry metalowe w firmie Salvatore Longo w Ratingen.

Mobilny odkurzacz przemysłowy w zakładzie przetwórstwa metali

Klient: Salvatore Longo
Materiał odsysany: Pyły metalowe
Branża: Przetwórstwo metali
Odkurzacz: Odkurzacz mobilny WSZ 2210 L  

Szlifowanie, frezowanie, wiercenie, toczenie, spawanie: są to typowe procesy obróbkowe w zakładzie Salvatore Longo GmbH w Heiligenhaus. Przedsiębiorstwo to, założone w 1998 roku, wyspecjalizowało się w obróbce komponentów metalowych, koncentrując się na obróbce powierzchniowej, przede wszystkim na szlifowaniu.

Zadanie

Poszukiwano wśród odkurzaczy przemysłowych uniwersalnego odkurzacza, który można by było niezawodnie, dzień w dzień, wykorzystywać zarówno do czyszczenia podłóg, jak i – z odpowiednimi akcesoriami – do czyszczenia maszyn. Należy przy tym uwzględnić fakt, że do odessania są zarówno duże wióry metali, jak i drobny pył po szlifowaniu.

Rozwiązanie

Wybór padł na mobilny odkurzacz Ruwac WSZ 2210 L z filtrem klasy pyłowej L. Oprócz dużych ilości pyłu pochłania on również mniejsze kawałki metalu, powstające np. w komorach robota frezarskiego. Dzięki kompaktowym wymiarom i lekko poruszającym się rolkom odkurzacz można przemieszczać z niewielkim wysiłkiem. Praktyczne opróżnianie dźwignią nożną również upraszcza obsługę. Odkurzacz Ruwac przyczynia się znacznie do tego, że mimo pyłów metalowych, powstających w dużej ilości, produkcja w zakładach Salvatore Longe jest stosunkowo czysta.

Przetwórstwo metali

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 R022 z iskrochronem, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa palne pyły aluminiowe w zakładach BMW w Monachium.

BMW

Podczas napraw nadwozi pojazdów mechanicznych z użyciem części z aluminium albo magnezu należy uwzględnić palność pyłów metali lekkich. Odkurzacz z „iskrochronem” unieszkodliwia pyły – bez konieczności użycia separatora mokrego.

Odkurzacz Ruwac DS64000 odsysa pyły z grafitu, powstające w firmie Drebelow w Nordholz.

Drebelow & Jahn

Odsysanie drobnych pyłów metalowych: zadanie to wykonuje odkurzacz Ruwac serii DS6 u producenta bloków hydraulicznych ze stali i aluminium

Odsysacz wiórów Ruwac SPS250 z napędem bezpośrednim 3,0 kW odsysa wióry metalowe, powstające w firmie Haux w Cuxhaven.

Haux

Podczas obróbki wiórowej, wykonywanej w produkcji zbiorników ciśnieniowych, wytwarza się duże ilości wiórów metalowych. Odsysacz wiórów umożliwia efektywne czyszczenie maszyn.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa wióry metalowe w zakładach Hörmann w Oerlinghausen.

Hörmann

W zakładzie produkującym bramy i drzwi odkurzacz Ruwac, zasilany prądem trójfazowym, stosuje się przeważnie do czyszczenia podłóg, ale również do utrzymania czystości maszyn.

Odkurzacz wodny Ruwac WSP200 odsysa wióry metalowe na uniwersytecie w Norymberdze.

NMF Neue Materialien Fürth

Centrum badawcze technologii przetwórstwa aluminium używa separatorów mokrych do usuwania wybuchowego pyłu aluminiowego z otoczenia instalacji doświadczalnej.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa wybuchowe pyły aluminiowe w zakładach Peak w Velbert

PEAK

Łącznie siedem odkurzaczy Ruwac w wersji do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu stosuje się w produkcji innowacyjnego, lekkiego materiału aluminiowego w technologii metalurgii proszków.

Separator mokry Ruwac NA35, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa palne pyły magnezowe w zakładach Pierburg w Nettetal.

Pierburg

Ein Automobilzulieferer hat in seiner Musterwerkstatt eine „Zwei-Wege-Absaugung“ für das Absaugen von Kunststoffen und Metallen (konventioneller Industriesauger) und entzündlichen Leichtmetallstäuben (Nassabscheidung) installiert.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac R01 A odsysa wióry metalowe w firmie Salvatore Longo w Ratingen.

Salvatore Longo

W zakładzie przetwórstwa metali używa się na co dzień odkurzacza Ruwac do wielu celów – do usuwania wiórów metalowych, pyłów szlifierskich – z podłóg i z maszyn.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do