Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2520, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa popiół ze spalania biomasy w zakładach Bentheimer-Holz w Bad Bentheim.

Bentheimer Holz optymalizuje serwis instalacji grzewczych na biomasę

Klient: Bentheimer Holz
Materiał odsysany: Pozostałości ze spalania (popiół)
Branża: Inne
Odkurzacz: Ruwac DS 2520M (z zabezpieczeniem przed wybuchem pyłów – strefa 22)

Firma Bentheimer-Holz GmbH w Bad Bentheim przetwarza paliwo drzewne z własnych zasobów leśnych i oferuje drewno opałowe, pelety i zrębki drzewne. Poza tym firma tworzy u klienta instalacje grzewcze na biomasę i eksploatuje je jako usługodawca, oferując również serwis i dostawę paliwa. Klient płaci tylko za ciepło, zależnie od rzeczywistego zapotrzebowania.

Zadanie

Do usług, świadczonych przez Bentheimer -Holz jako usługodawcę, należy również regularne usuwanie popiołu, powstającego jako odpad ze spalania i transportowanego przez system usuwania do pojemnika na popiół. Przedsiębiorstwo poszukiwało alternatywy wymiany pojemnika na popiół.

Rozwiązanie

Usuwanie popiołu działa o wiele prościej z mobilnym odkurzaczem Ruwac. Odkurzacz jeździ samochodem ciężarowym, na którym zainstalowano pojemnik zbiorczy. Za pomocą węża z rurą ręczną popiół jest zasysany na miejscu do pojemnika zbiorczego. W zależności od uwarunkowań przestrzennych odkurzacz może przy tym pozostawać na samochodzie. Proces odsysania odbywa się bezpyłowo w ciągu kilku minut, a samochód może podjeżdżać do następnej stacji grzewczej. Mocny napęd odkurzacza dostarcza dostatecznie dużą moc ssania również w przypadku długich węży, wykonanie z zabezpieczeniem przed wybuchem pyłu (strefa 22) zapewnia bezpieczną eksploatację.

Inne branże

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2520, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa popiół ze spalania biomasy w zakładach Bentheimer-Holz w Bad Bentheim.

Bentheimer Holz

Un operator de încălzire cu biomasă folosește un aspirator mobil pentru a goli recipientul de cenușă al instalațiilor Contracting. Datorită puterii mari de aspirare, aspiratorul poate rămâne adesea pe camion.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1400 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem gazu, odsysa substancje trujące

Straż pożarna w Bremerhaven

„Odkurzacz pożarniczy” musi być szczególnie elastyczny, ponieważ podczas interwencji straż pożarna odsysa różne media w postaci pyłu albo cieczy (również palnych lub wybuchowych).

Instalacja odsysająca Ruwac odsysa mączkę kostną w krematorium w Hamburgu.

Krematorium w Hamburgu

W krematorium używa się centralnej instalacji wyciągowej do czyszczenia podłóg. Przewody ssawne o długości 150 metrów przeprowadzono przez trzy kondygnacje.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2 odsysa wióry drzewne w firmie Steinway & Sons w Hamburgu.

Steinway

Acolo unde „cele mai bune piane și pianine din lume” sunt fabricate manual, peste 90 de aspiratoare Ruwac asigură curățenia. Gama de aparate utilizate reflectă programul Ruwac pentru aspiratoare Praf Ex, din 1979.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS4150 odsysa pyły z kamienia i żwiru na festiwalu Karola Maya w Bad Segeberg.

Stump Spezialtiefbau – festiwale Karola Maya

Przez wiele miesięcy dwa odkurzacze Ruwac DS 4150 odsysały drobny pył, powstały podczas wiercenia w związku z pracami zabezpieczającymi naturalne kulisy festiwalu Karola Maya. Odkurzacze stały na ziemi, przewód ssawny ułożono w ścianie skalnej.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DLS1000, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem gazu, odsysa ciecze palne w Klinice Uniwersyteckiej w Düsseldorfie.

Uni-Klinik Düsseldorf

W ciepłowni Kliniki Uniwersyteckiej w Düsseldorfie znajduje się odkurzacz Ruwac, służący do zbierania cieczy palnych, takich jak olej opałowy czy benzyna, i przekazywania ich do utylizacji.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 odsysa pyły z papieru i grzyby w centrum renowacji książek w Lipsku.

ZfB Lipsk

Podczas usuwania pleśni ze starych, wartościowych książek precyzyjną robotę wykonał odkurzacz Ruwac z filtrem HEPA, chroniąc przy tym konserwatorów.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do