Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2 odsysa wióry drzewne w firmie Steinway & Sons w Hamburgu.

Ponad 90 odkurzaczy Ruwac w wytwórni fortepianów

Klient: Steinway
Materiał odsysany: Wióry i pyły z drewna; wióry metalowe
Branża: Inne
Odkurzacz: Różne odkurzacze mobilne

Około 99% najsłynniejszych pianistów koncertowych gra na fortepianie produkcji Steinway & Sons. Przedsiębiorstwo założyła w roku 1853 przybyła z Hamburga rodzina Steinweg, od roku 1880 manufaktura w Hamburgu jest drugim miejscem produkcji. W obu manufakturach powstaje corocznie ok. 3000 fortepianów i 600 pianin. Zakres produkcji jest bardzo duży.

Zadanie

Oprócz płyty odlewanej, w której obrabiarka CNC wykonuje ok. 450 otworów, większość elementów korpusu wykonuje się z wysokogatunkowego drewna. Oznacza to, że W manufakturze Steinway należy zasysać i odsysać wióry i pył drzewny z wielu urządzeń i stanowisk montażu.

Rozwiązanie

Wybierając dostawcę Steinway już przed dziesiątkami lat zdecydował się na firmę Ruwac i już przy niej pozostał. W hamburskiej manufakturze fortepianowej pracuje ponad dziewięćdziesiąt odkurzaczy Ruwac – najstarszy pochodzi z roku 1979. Większości z nich używa się zarówno do czyszczenia podłóg, jak i do zasysania wiórów i pyłów drzewnych z produkowanych fortepianów i pianin. Z instalacji CNC do obróbki płyt Ruwac odsysa wióry metalowe.

Inne branże

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2520, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa popiół ze spalania biomasy w zakładach Bentheimer-Holz w Bad Bentheim.

Bentheimer Holz

Un operator de încălzire cu biomasă folosește un aspirator mobil pentru a goli recipientul de cenușă al instalațiilor Contracting. Datorită puterii mari de aspirare, aspiratorul poate rămâne adesea pe camion.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1400 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem gazu, odsysa substancje trujące

Straż pożarna w Bremerhaven

„Odkurzacz pożarniczy” musi być szczególnie elastyczny, ponieważ podczas interwencji straż pożarna odsysa różne media w postaci pyłu albo cieczy (również palnych lub wybuchowych).

Instalacja odsysająca Ruwac odsysa mączkę kostną w krematorium w Hamburgu.

Krematorium w Hamburgu

W krematorium używa się centralnej instalacji wyciągowej do czyszczenia podłóg. Przewody ssawne o długości 150 metrów przeprowadzono przez trzy kondygnacje.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2 odsysa wióry drzewne w firmie Steinway & Sons w Hamburgu.

Steinway

Acolo unde „cele mai bune piane și pianine din lume” sunt fabricate manual, peste 90 de aspiratoare Ruwac asigură curățenia. Gama de aparate utilizate reflectă programul Ruwac pentru aspiratoare Praf Ex, din 1979.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS4150 odsysa pyły z kamienia i żwiru na festiwalu Karola Maya w Bad Segeberg.

Stump Spezialtiefbau – festiwale Karola Maya

Przez wiele miesięcy dwa odkurzacze Ruwac DS 4150 odsysały drobny pył, powstały podczas wiercenia w związku z pracami zabezpieczającymi naturalne kulisy festiwalu Karola Maya. Odkurzacze stały na ziemi, przewód ssawny ułożono w ścianie skalnej.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DLS1000, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem gazu, odsysa ciecze palne w Klinice Uniwersyteckiej w Düsseldorfie.

Uni-Klinik Düsseldorf

W ciepłowni Kliniki Uniwersyteckiej w Düsseldorfie znajduje się odkurzacz Ruwac, służący do zbierania cieczy palnych, takich jak olej opałowy czy benzyna, i przekazywania ich do utylizacji.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 odsysa pyły z papieru i grzyby w centrum renowacji książek w Lipsku.

ZfB Lipsk

Podczas usuwania pleśni ze starych, wartościowych książek precyzyjną robotę wykonał odkurzacz Ruwac z filtrem HEPA, chroniąc przy tym konserwatorów.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do