Instalacja odsysająca Ruwac odsysa mączkę kostną w krematorium w Hamburgu.

Centralna instalacja odsysająca nowoczesnego krematorium

Klient: Krematorium w Hamburgu
Materiał odsysany: Pył, popiół
Branża: Inne
Odkurzacz: Centralna instalacja odsysająca

Hamburger Krematorium GmbH eksploatuje dwa krematoria, jedno z nich na cmentarzu Ohlsdorf – największym cmentarzu parkowym świata. Oba krematoria mogą wykonać dziennie do 90 kremacji, ok. 80% z nich ma miejsce jeszcze w dniu dostarczenia ciała. Wartości emisji krematoriów są o wiele lepsze, niż wymagają normy. Czystość panuje również wewnątrz budynków, w których – oprócz urządzeń do spopielania – znajdują się również sale pożegnań zmarłych.

Zadanie

Na wielu poziomach „części technicznej” krematorium należało umożliwić zebranie powstającego pyłu z podłogi i odsysania go z poszczególnych urządzeń.

Rozwiązanie

Centralna instalacja odsysająca umożliwia – dzięki przewodom ssawnym o długości 150 metrów – podłączanie w różnych miejscach, na trzech kondygnacjach, węży ssawnych z odpowiednimi ssawkami i szczotkami.

Potrzebną moc ssania zapewnia napęd o mocy 15 kW, zaprojektowany do pracy ciągłej. Filtr workowy o powierzchni filtracyjnej 4,5 m2 oczyszcza zassane powietrze. Materiał odsysany zbierany jest do beczki utylizacyjnej, zamkniętej szczelnie i stojącej pod silosem. Niektóre urządzenia są połączone bezpośrednio z instalacją odsysającą. Na przykład instalacja odsysająca włącza się samoczynnie, gdy jest aktywny kremulator. Rozdrabnia on pozostałości po spalaniu i napełnia popiołem urnę.

Inne branże

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2520, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa popiół ze spalania biomasy w zakładach Bentheimer-Holz w Bad Bentheim.

Bentheimer Holz

Un operator de încălzire cu biomasă folosește un aspirator mobil pentru a goli recipientul de cenușă al instalațiilor Contracting. Datorită puterii mari de aspirare, aspiratorul poate rămâne adesea pe camion.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1400 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem gazu, odsysa substancje trujące

Straż pożarna w Bremerhaven

„Odkurzacz pożarniczy” musi być szczególnie elastyczny, ponieważ podczas interwencji straż pożarna odsysa różne media w postaci pyłu albo cieczy (również palnych lub wybuchowych).

Instalacja odsysająca Ruwac odsysa mączkę kostną w krematorium w Hamburgu.

Krematorium w Hamburgu

W krematorium używa się centralnej instalacji wyciągowej do czyszczenia podłóg. Przewody ssawne o długości 150 metrów przeprowadzono przez trzy kondygnacje.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2 odsysa wióry drzewne w firmie Steinway & Sons w Hamburgu.

Steinway

Acolo unde „cele mai bune piane și pianine din lume” sunt fabricate manual, peste 90 de aspiratoare Ruwac asigură curățenia. Gama de aparate utilizate reflectă programul Ruwac pentru aspiratoare Praf Ex, din 1979.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS4150 odsysa pyły z kamienia i żwiru na festiwalu Karola Maya w Bad Segeberg.

Stump Spezialtiefbau – festiwale Karola Maya

Przez wiele miesięcy dwa odkurzacze Ruwac DS 4150 odsysały drobny pył, powstały podczas wiercenia w związku z pracami zabezpieczającymi naturalne kulisy festiwalu Karola Maya. Odkurzacze stały na ziemi, przewód ssawny ułożono w ścianie skalnej.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DLS1000, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem gazu, odsysa ciecze palne w Klinice Uniwersyteckiej w Düsseldorfie.

Uni-Klinik Düsseldorf

W ciepłowni Kliniki Uniwersyteckiej w Düsseldorfie znajduje się odkurzacz Ruwac, służący do zbierania cieczy palnych, takich jak olej opałowy czy benzyna, i przekazywania ich do utylizacji.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 odsysa pyły z papieru i grzyby w centrum renowacji książek w Lipsku.

ZfB Lipsk

Podczas usuwania pleśni ze starych, wartościowych książek precyzyjną robotę wykonał odkurzacz Ruwac z filtrem HEPA, chroniąc przy tym konserwatorów.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do