Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1400 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem gazu, odsysa substancje trujące

Odkurzacz dla straży pożarnej

Klient: Straż pożarna w Bremerhaven
Materiał odsysany: Różne materiały niebezpieczne
Branża: Inne
Odkurzacz: DS 1750 GAS z zabezpieczeniem przed wybuchem pyłów

Około 260 strażaków zawodowych i 86 ochotników w straży pożarnej w Bremerhaven dba przez całą dobę o bezpieczeństwo. Co roku wyjeżdżają na ok. 23 000 interwencji. Oznacza to, że przeciętnie co 23 minuty ma miejsce alarm.

Zadanie

W związku z tym, że straż pożarna nie odpowiada tylko za gaszenie pożarów, lecz również jest służbą ratowniczą, świadczącą ratownictwo techniczne we wszelkiego rodzaju wypadkach i katastrofach, do jej wyposażenia należy możliwie jak najbardziej wszechstronny odkurzacz. Musi być w stanie zasysać różne substancje w postaci pyłu albo cieczy, których niebezpieczeństwo ani palność nie jest znana w chwili interwencji.

Rozwiązanie

Odkurzacz, stosowany aktualnie przez straż pożarną w Bremerhaven, firma Ruwac dostosowała – na bazie sprawdzonego systemu modułowego – do indywidualnych wymagań. Oczywiście, może on zasysać media zarówno gazowe, jak i w postaci wybuchowego pyłu, a także pyłu palnego, przewodzącego prąd.

Aby móc bezpiecznie usunąć zassane pyły albo ciecze, w pojemniku zbiorczym umieszczono jednorazową wannę z tworzyw sztucznych. Można ją szczelnie zamknąć pokrywą i – po odpowiednim oznakowaniu – przepisowo zutylizować, bez wydostawania się z niej materiału ani bez uwalniania się szkodliwych gazów czy oparów. W razie konieczności zasysania lub odsysania większych ilości materiału można użyć dostarczanej w komplecie pokrywy cyklonu, przeznaczonej do beczek o pojemności 200 l. W ten sposób można szybko usuwać duże ilości substancji szkodliwych w postaci suchej albo ciekłej.

Odkurzacz jest wyposażony w duże rolki i bardzo wysokie podwozie, co zapewnia nieograniczoną mobilność w miejscu interwencji. Dodatkowe uchwyty zapewniają mobilność na bezdrożach. Poza tym można oddzielić część górną i dolną za pomocą szybkozłączy.

Inne branże

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2520, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa popiół ze spalania biomasy w zakładach Bentheimer-Holz w Bad Bentheim.

Bentheimer Holz

Un operator de încălzire cu biomasă folosește un aspirator mobil pentru a goli recipientul de cenușă al instalațiilor Contracting. Datorită puterii mari de aspirare, aspiratorul poate rămâne adesea pe camion.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1400 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem gazu, odsysa substancje trujące

Straż pożarna w Bremerhaven

„Odkurzacz pożarniczy” musi być szczególnie elastyczny, ponieważ podczas interwencji straż pożarna odsysa różne media w postaci pyłu albo cieczy (również palnych lub wybuchowych).

Instalacja odsysająca Ruwac odsysa mączkę kostną w krematorium w Hamburgu.

Krematorium w Hamburgu

W krematorium używa się centralnej instalacji wyciągowej do czyszczenia podłóg. Przewody ssawne o długości 150 metrów przeprowadzono przez trzy kondygnacje.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2 odsysa wióry drzewne w firmie Steinway & Sons w Hamburgu.

Steinway

Acolo unde „cele mai bune piane și pianine din lume” sunt fabricate manual, peste 90 de aspiratoare Ruwac asigură curățenia. Gama de aparate utilizate reflectă programul Ruwac pentru aspiratoare Praf Ex, din 1979.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS4150 odsysa pyły z kamienia i żwiru na festiwalu Karola Maya w Bad Segeberg.

Stump Spezialtiefbau – festiwale Karola Maya

Przez wiele miesięcy dwa odkurzacze Ruwac DS 4150 odsysały drobny pył, powstały podczas wiercenia w związku z pracami zabezpieczającymi naturalne kulisy festiwalu Karola Maya. Odkurzacze stały na ziemi, przewód ssawny ułożono w ścianie skalnej.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DLS1000, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem gazu, odsysa ciecze palne w Klinice Uniwersyteckiej w Düsseldorfie.

Uni-Klinik Düsseldorf

W ciepłowni Kliniki Uniwersyteckiej w Düsseldorfie znajduje się odkurzacz Ruwac, służący do zbierania cieczy palnych, takich jak olej opałowy czy benzyna, i przekazywania ich do utylizacji.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 odsysa pyły z papieru i grzyby w centrum renowacji książek w Lipsku.

ZfB Lipsk

Podczas usuwania pleśni ze starych, wartościowych książek precyzyjną robotę wykonał odkurzacz Ruwac z filtrem HEPA, chroniąc przy tym konserwatorów.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do