Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS4150 odsysa pyły z kamienia i żwiru na festiwalu Karola Maya w Bad Segeberg.

Zabezpieczanie skał: Odkurzacze przemysłowe w trudnych warunkach na zewnątrz budynków

Klient: Stump Spezialtiefbau – festiwale Karola Maya
Materiał odsysany: Pył po wierceniu w skałach
Branża: Inne
Odkurzacz: 2 Ruwac DS 4150

Firma Stump-Franki Spezialtiefbau GmbH została utworzona w roku 2019 w efekcie połączenia firm Stump Spezialtiefbau GmbH i Franki Grundbau GmbH & Co. KG. W ten sposób powstał silny oferent w dziedzinie specjalnego budownictwa podziemnego, oferujący w całych Niemczech szerokie spektrum usług z jednej ręki. Przedsiębiorstwo jest częścią międzynarodowej grupy Porr, jego główną dziedziną są prace zabezpieczające w skałach i kamieniu.

Zadanie

Oddział Stump w Chemnitz przyjął od organizatora festiwali Karola Maya zlecenie na prace zabezpieczające w kulisach z kamienia naturalnego, gdy wykryto wykruszenia skał i obrywy skalne. Specjaliści z firmy Stump wywiercili w skale 375 otworów, każdy o średnicy 15 cm, w które wmontowano kotwy stalowe własnego systemu, wykonane w specjalnej technologii. Te niewidoczne dla obserwatora kotwy stabilizują ścianę skalną.

Podczas trwających wiele miesięcy prac wiertarskich należało odessać drobny pył po wierceniu bezpośrednio w miejscu jego powstawania.

Rozwiązanie

Zadanie to przejęły dwa odkurzacze Ruwac typu DS 4150 z napędem trójfazowym, które sprawdziły się w trudnych warunkach eksploatacji. Również ścierny pył kamienny stawiały wysokie wymagania pod względem odporności na zużycie. Oba odkurzacze DS 4150 działały w tym projekcie bezawaryjnie.

Odkurzacze pozostawały na poziomie gruntu, podczas gdy technicy, wykonujący wiercenia, byli podnoszeni podnośnikiem koszowym na odpowiednią wysokość, żeby wykonać wiercenia. Wąż ssawny ułożono wzdłuż skały. Urządzenia były aktywne nie tylko podczas wiercenia: Każdy z 375 otworów oczyszczono starannie odkurzaczem Ruwac przed zaaplikowaniem masy stabilizującej i ponownym zamknięciem otworu. Korzystne okazały się przy tym duże filtry i pojemniki zbiorcze: Mimo wysokiego zapylenia pojemniki zbiorcze musiały być jedynie rzadko opróżniane, a odkurzacze przez cały okres pracy nie wykazywały żadnego istotnego spadku ciśnienia rożnicowego, powstającego na skutek obciążonych filtrów.

Inne branże

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2520, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa popiół ze spalania biomasy w zakładach Bentheimer-Holz w Bad Bentheim.

Bentheimer Holz

Un operator de încălzire cu biomasă folosește un aspirator mobil pentru a goli recipientul de cenușă al instalațiilor Contracting. Datorită puterii mari de aspirare, aspiratorul poate rămâne adesea pe camion.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1400 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem gazu, odsysa substancje trujące

Straż pożarna w Bremerhaven

„Odkurzacz pożarniczy” musi być szczególnie elastyczny, ponieważ podczas interwencji straż pożarna odsysa różne media w postaci pyłu albo cieczy (również palnych lub wybuchowych).

Instalacja odsysająca Ruwac odsysa mączkę kostną w krematorium w Hamburgu.

Krematorium w Hamburgu

W krematorium używa się centralnej instalacji wyciągowej do czyszczenia podłóg. Przewody ssawne o długości 150 metrów przeprowadzono przez trzy kondygnacje.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2 odsysa wióry drzewne w firmie Steinway & Sons w Hamburgu.

Steinway

Acolo unde „cele mai bune piane și pianine din lume” sunt fabricate manual, peste 90 de aspiratoare Ruwac asigură curățenia. Gama de aparate utilizate reflectă programul Ruwac pentru aspiratoare Praf Ex, din 1979.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS4150 odsysa pyły z kamienia i żwiru na festiwalu Karola Maya w Bad Segeberg.

Stump Spezialtiefbau – festiwale Karola Maya

Przez wiele miesięcy dwa odkurzacze Ruwac DS 4150 odsysały drobny pył, powstały podczas wiercenia w związku z pracami zabezpieczającymi naturalne kulisy festiwalu Karola Maya. Odkurzacze stały na ziemi, przewód ssawny ułożono w ścianie skalnej.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DLS1000, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem gazu, odsysa ciecze palne w Klinice Uniwersyteckiej w Düsseldorfie.

Uni-Klinik Düsseldorf

W ciepłowni Kliniki Uniwersyteckiej w Düsseldorfie znajduje się odkurzacz Ruwac, służący do zbierania cieczy palnych, takich jak olej opałowy czy benzyna, i przekazywania ich do utylizacji.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 odsysa pyły z papieru i grzyby w centrum renowacji książek w Lipsku.

ZfB Lipsk

Podczas usuwania pleśni ze starych, wartościowych książek precyzyjną robotę wykonał odkurzacz Ruwac z filtrem HEPA, chroniąc przy tym konserwatorów.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do