Odkurzacz przemysłowy Ruwac DLS1000, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem gazu, odsysa ciecze palne w Klinice Uniwersyteckiej w Düsseldorfie.

Po pierwsze – bezpieczeństwo w ciepłowni: Odkurzacz w wersji przeciwwybuchowej zbiera palne ciecze

Klient: Uni-Klinik Düsseldorf
Materiał odsysany: Ciecze palne (olej opałowy, benzyna)
Branża: Inne
Odkurzacz: Ruwac BFSD- AV z napędem pneumatycznym

Klinika uniwersytecka w Düsseldorfie jest ważnym centrum medycznym, sięgającym daleko poza obszar tego miasta: 29 klinik i 30 instytutów leczy rocznie stacjonarnie ponad 50 000 pacjentów. Do tego dochodzi ponad 300 000 porad ambulatoryjnych. Klinika zatrudnia łącznie 5500 pracowników, w tym 800 lekarzy zapewniających opiekę medyczną. Wiele działów, takich jak warsztaty czy ośrodki kształcenia, pracuje samodzielnie.

Zadanie

Do infrastruktury kliniki należy własna ciepłownia na paliwa kopalne, dostarczająca ciepło do budynku. Podczas napełniania zbiorników, jak również podczas prac konserwacyjnych i naprawczych w budynku ciepłowni nie da się nigdy całkowicie wykluczyć wydostawania się małych ilości cieczy palnych, takich jak olej opałowy czy benzyna. Należy je natychmiast bezpiecznie i całkowicie zebrać i zutylizować. Jako że klinika przywiązuje wielką wagę do bezpieczeństwa pracy i zapobiegania ryzyku, należało nabyć odkurzacz do cieczy, nadający się specjalnie do tego zadania.

Rozwiązanie

Osoby odpowiedzialne zdecydowały się na odkurzacz Ruwac typu BFSD-AV, łatwo i bezpiecznie zbierający ciecze palne klas niebezpieczeństwa A I, A II, A III i B.

Oprócz zwykłego wyposażenia przeciwwybuchowego odkurzaczy Ruwac, wersję BFSD-AV wyposażono w dodatkowe funkcje zabezpieczające. Automatyczna kontrola poziomu napełnienia zapewnia automatyczne wyłączenie się odkurzacza po osiągnięciu maksymalnego poziomu napełnienia.

Napęd pneumatyczny odkurzacza (możliwa jest również wersja z napędem elektrycznym) nie budzi zastrzeżeń w aspekcie ochrony przeciwwybuchowej.


W ten sposób działy techniczne kliniki uniwersyteckiej zapewniają szybkie, bezpieczne zebranie wydostających się cieczy palnych, dzięki czemu nie będą stanowiły zagrożenia dla eksploatacji ciepłowni.

Inne branże

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2520, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa popiół ze spalania biomasy w zakładach Bentheimer-Holz w Bad Bentheim.

Bentheimer Holz

Un operator de încălzire cu biomasă folosește un aspirator mobil pentru a goli recipientul de cenușă al instalațiilor Contracting. Datorită puterii mari de aspirare, aspiratorul poate rămâne adesea pe camion.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1400 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem gazu, odsysa substancje trujące

Straż pożarna w Bremerhaven

„Odkurzacz pożarniczy” musi być szczególnie elastyczny, ponieważ podczas interwencji straż pożarna odsysa różne media w postaci pyłu albo cieczy (również palnych lub wybuchowych).

Instalacja odsysająca Ruwac odsysa mączkę kostną w krematorium w Hamburgu.

Krematorium w Hamburgu

W krematorium używa się centralnej instalacji wyciągowej do czyszczenia podłóg. Przewody ssawne o długości 150 metrów przeprowadzono przez trzy kondygnacje.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2 odsysa wióry drzewne w firmie Steinway & Sons w Hamburgu.

Steinway

Acolo unde „cele mai bune piane și pianine din lume” sunt fabricate manual, peste 90 de aspiratoare Ruwac asigură curățenia. Gama de aparate utilizate reflectă programul Ruwac pentru aspiratoare Praf Ex, din 1979.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS4150 odsysa pyły z kamienia i żwiru na festiwalu Karola Maya w Bad Segeberg.

Stump Spezialtiefbau – festiwale Karola Maya

Przez wiele miesięcy dwa odkurzacze Ruwac DS 4150 odsysały drobny pył, powstały podczas wiercenia w związku z pracami zabezpieczającymi naturalne kulisy festiwalu Karola Maya. Odkurzacze stały na ziemi, przewód ssawny ułożono w ścianie skalnej.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DLS1000, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem gazu, odsysa ciecze palne w Klinice Uniwersyteckiej w Düsseldorfie.

Uni-Klinik Düsseldorf

W ciepłowni Kliniki Uniwersyteckiej w Düsseldorfie znajduje się odkurzacz Ruwac, służący do zbierania cieczy palnych, takich jak olej opałowy czy benzyna, i przekazywania ich do utylizacji.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 odsysa pyły z papieru i grzyby w centrum renowacji książek w Lipsku.

ZfB Lipsk

Podczas usuwania pleśni ze starych, wartościowych książek precyzyjną robotę wykonał odkurzacz Ruwac z filtrem HEPA, chroniąc przy tym konserwatorów.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do