Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 odsysa pyły z papieru i grzyby w centrum renowacji książek w Lipsku.

Renowacja starych ksiąg – za pomocą odkurzacza przemysłowego

Klient: ZfB Lipsk
Materiał odsysany: Zarodniki pleśni
Branża: Inne
Odkurzacz: DS 1220 klasy pyłowej H

Centrum Renowacji Książek (Zentrum für Bucherhaltung) w Lipsku wyspecjalizowało się w utrzymaniu i renowacji starych, wartościowych ksiąg. Są one regularnie atakowane przez pleśń, znajdującą idealne podłoże do rozmnażania się na papierze i w stosowanych klejach. ZFB usuwa te szkody, dezynfekując zaatakowane miejsca albo naświetlając je promieniami gamma. Ponadto pracownicy usuwają pozostałości poprzez dokładne i delikatne czyszczenie na sucho. Do klientów ZFB należą biblioteki i archiwa, ale również prywatni bibliofile.

Zadanie

Celem ZFB jest zaoferowanie wysokiego standardu usuwania pleśni, a jednocześnie zachowanie najwyższych kryteriów ochrony pracy. Dlatego należy skutecznie odsysać pozostałości zawierające pleśń, które występują podczas czyszczenia .

Rozwiązanie

Do mechanicznego usuwania grzybów i zarodników personel używa gąbek ścierających, pędzli albo odkurzacza Ruwac z filtrem klasy pyłowej H (filtrem HEPA). Filtr zatrzymuje zarodniki pleśni o średnicy zaledwie 2 do 5 µm, z maksymalnym stopniem przepuszczalności wynoszącym tylko 0,005%%. Oznacza to, że Z 10 000 zassanych cząstek do otaczającego powietrza przedostaje się ponownie zaledwie pięć. 99 995 cząstek pozostaje w filtrze.

Każde miejsce pracy osób zajmujących się renowacją książek jest wyposażone w odsysanie, pracownicy pracują w maskach ochronnych. Odkurzacz Ruwac, za pomocą którego czyści się książki, posiada delikatną szczotkę ssącą, oszczędzającą papier i oprawę, jednakże dokładnie odsysającą pył i pleśń i zatrzymującą je w filtrze.

Bardzo drobny filtr instalacji odsysającej oraz odkurzacz, a także wysoki współczynnik zatrzymywania filtrów do usuwania pleśni są narzucone przez przepisy, ponieważ grzyby i zarodniki pleśni nie zagrażają wprawdzie bezpośrednio zdrowiu (z wyjątkiem dwóch rzadkich gatunków), ale mają duży potencjał alergiczny. Oznacza to, że Każdy, kto wejdzie w kontakt z pleśnią, może doznać alergii, co ma nieprzyjemne konsekwencje, ponieważ ten typ drobnoustroju jest prawie wszechobecny.

Inne branże

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2520, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem pyłu, odsysa popiół ze spalania biomasy w zakładach Bentheimer-Holz w Bad Bentheim.

Bentheimer Holz

Un operator de încălzire cu biomasă folosește un aspirator mobil pentru a goli recipientul de cenușă al instalațiilor Contracting. Datorită puterii mari de aspirare, aspiratorul poate rămâne adesea pe camion.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1400 na prąd trójfazowy, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem gazu, odsysa substancje trujące

Straż pożarna w Bremerhaven

„Odkurzacz pożarniczy” musi być szczególnie elastyczny, ponieważ podczas interwencji straż pożarna odsysa różne media w postaci pyłu albo cieczy (również palnych lub wybuchowych).

Instalacja odsysająca Ruwac odsysa mączkę kostną w krematorium w Hamburgu.

Krematorium w Hamburgu

W krematorium używa się centralnej instalacji wyciągowej do czyszczenia podłóg. Przewody ssawne o długości 150 metrów przeprowadzono przez trzy kondygnacje.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS2 odsysa wióry drzewne w firmie Steinway & Sons w Hamburgu.

Steinway

Acolo unde „cele mai bune piane și pianine din lume” sunt fabricate manual, peste 90 de aspiratoare Ruwac asigură curățenia. Gama de aparate utilizate reflectă programul Ruwac pentru aspiratoare Praf Ex, din 1979.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS4150 odsysa pyły z kamienia i żwiru na festiwalu Karola Maya w Bad Segeberg.

Stump Spezialtiefbau – festiwale Karola Maya

Przez wiele miesięcy dwa odkurzacze Ruwac DS 4150 odsysały drobny pył, powstały podczas wiercenia w związku z pracami zabezpieczającymi naturalne kulisy festiwalu Karola Maya. Odkurzacze stały na ziemi, przewód ssawny ułożono w ścianie skalnej.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DLS1000, przeznaczony do pracy w atmosferze grożącej wybuchem gazu, odsysa ciecze palne w Klinice Uniwersyteckiej w Düsseldorfie.

Uni-Klinik Düsseldorf

W ciepłowni Kliniki Uniwersyteckiej w Düsseldorfie znajduje się odkurzacz Ruwac, służący do zbierania cieczy palnych, takich jak olej opałowy czy benzyna, i przekazywania ich do utylizacji.

Odkurzacz przemysłowy Ruwac DS1220 odsysa pyły z papieru i grzyby w centrum renowacji książek w Lipsku.

ZfB Lipsk

Podczas usuwania pleśni ze starych, wartościowych książek precyzyjną robotę wykonał odkurzacz Ruwac z filtrem HEPA, chroniąc przy tym konserwatorów.

Ruwac wyróżnia się indywidualnymi i idealnie dopasowanymi rozwiązaniami.

Nie masz jeszcze tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami.

„do